Damian241
Damian241
  26 grudnia 2019 (pierwszy post)

Od pewnego czasu zacząłem doświadczać w swoim laptopie problemy z kilkuminutowymi spadkami fps do nawet tylko 5fps. Maksymalne taktowanie dla tego procesora to 4ghz ale gdy spadają fps=y w grze to wynosi one jedynie 0, 55 ghz. Czym może być to spowodowane?

BTOmc
Posty: 432 (po ~135 znaków)
Reputacja: -76 | BluzgometrTM: 10
BTOmc
  18 stycznia 2020

Windows,sterowniki,aktualizacje. To zabija procesor. Laptop do grania ? Zero szczegółów. Zminimalizuj grę i zobacz co zabiera moc obliczeniową. To na jednej grze czy jak ?

Damian241
Damian241
  18 stycznia 2020

Wymiana pasty termoprzewodzącej wyeliminowała problem.

BTOmc
Posty: 432 (po ~135 znaków)
Reputacja: -76 | BluzgometrTM: 10
BTOmc
  30 stycznia 2020

To interesujące. W biosie tkwi problem. Chyba ? Nawet jak za gorąco to nie możliwe. Prędzej się Laptop zawiesi albo pokaże artefakty .Laptopy są bardzo ciekawe ze względu na multum ograniczeń , jak w telefonach.

Damian241
Damian241
  31 stycznia 2020
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

W laptopach jest takie coś jak temperatura graniczna. Gdy procesor osiągnie 100 stopni, to wtedy automatycznie włącza się wbudowany na sztywno do procesora, bądź sterowany ukrytym oprogramowaniem soft co rzuca taktowanie procesora żeby procesor mógł się schłodzić. W biosie laptopowym nie ma takiej opcji, można jedynie wgrać jakiś lewy zmodyfikowany bios, który takich blokad nieposiada, ale wtedy jakbym to zrobił to już pewnie nie pisałbym teraz z tego laptopa, bo po prostu on by mi się spalił. W takich przypadkach gdy spada taktowanie to czyści się laptop z kurzu, wymienia się starą pastę chłodzącą na nową, czyści się dokładnie cały układ wentylacyjny i już się nie przegrzewa.

Damian241
Damian241
  31 stycznia 2020

W moim przypadku na procesorze prawie nic nie było tej pasty. Nie wiem czemu laptop niby roczny a tu takie rzeczy chyba ten co go składał był strasznym sknerą i żałował albo teraz tak robią celowo aby jak najszybciej kupować nowe sprzęty

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.