LiooGran
wpis jest ukryty
Broker
Posty: 1411 (po ~97 znaków)
Reputacja: 7 | BluzgometrTM: 18
Broker
  15 lipca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Pytanie jak go zabezpieczyć i czym go najlepiej wysłać

Do wysyłki laptopa najlepiej wykorzystać oryginalne opakowanie, które unieruchamia sprzęt. W przypadku braku takiej możliwości musisz przygotować odpowiednie materiały, żeby uzyskać podobny efekt. Wybierz karton o odpowiedniej wielkości. Owiń kilkakrotnie laptopa folią bąbelkową i oklej taśmą pakową/samoprzylepną – ochroni to sprzęt przed urazami mechanicznymi oraz wilgocią. Możesz również użyć gąbki. Wówczas zawiń sprzęt w gładką torbę foliową i zaklej taśmą pakową/samoprzylepną, a dopiero później użyj innego materiału amortyzującego. Wolną przestrzeń wypełnij granulatem lub specjalnym styropianem. Do zaklejenia pudełka wykorzystaj taśmę pakową/samoprzylepną o szerokości co najmniej 5 cm.
Z dwóch stron warto również umieścić widoczną informację o tym, że wewnątrz paczki znajduje się wrażliwy na wstrząsy przedmiot. Możesz skorzystać z gotowych etykiet samoprzylepnych lub odręcznie napisać markerem, np.: „Uwaga szkło!!!” czy „Ostrożnie. Nie rzucać”.
W większości firm dostawczych masz możliwość ubezpieczenia wartości przesyłki. Informacje o opłacie za dodatkową usługę znajdziesz w cenniku danej firmy przewozowej. Zawsze pamiętaj o dokładnym wypełnieniu listu przewozowego. Nie lekceważ pola, w którym możesz zawrzeć dodatkowe uwagi lub opisać zawartość przesyłki. Podaj dokładną nazwę sprzętu (markę, symbol). W momencie, gdy konieczne będzie złożenie reklamacji na jakość dostawy – dokładne zidentyfikowanie zawartości ułatwi dochodzenie o wysokość odszkodowania. Pamiętaj, że ubezpieczenie paczki nie zwalnia Cię jednak z obowiązku bezpiecznego zapakowania paczki!
Pozdrawiam
many198881
many198881
  15 lipca 2017

Siema, duuużo folii babelkowej, karton wszysto na sztywno i do pudełka. Najlepiej kurierem wysyłka pocztą za długo trwa

bezfotek
bezfotek
  16 lipca 2017

Co znaczy bezpłatna diagnoza?
Tak przy okazji jak już nie możesz się powstrzymać i musisz wysyłać laptopa to chociaż zabezpiecz prywatne dane.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.