MuyBueno
MuyBueno
  1 marca 2014 (pierwszy post)

Witam

Jaki polecacie rom dla DHD ?
Najważniejsze żeby był stabilny,chodził sprawnie i działał GPS.

Swojego czasu sprawdziłam już te wszystkie CM'y ,inne oparte o jb, sabsy prime ale po czasie chodzą tragicznie. Na razie siedzę na MiuiV5 ...

Z góry dzięki za odpowiedź :)

GRADEK83
GRADEK83
  2 marca 2014

Pierwszy rom od producenta

Sephiroth
Sephiroth
  3 marca 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Pierwszy rom od producenta

chcesz zeby on wrócił do 2.2? :O
GRADEK83
GRADEK83
  3 marca 2014

Tak do Fabrycznego

Sephiroth
Sephiroth
  3 marca 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak do Fabrycznego

ideą wszystkich modów androida jest posiadanie aktualnego systemu, ale również czystego, bez dodatków i nakładek od producenta. sense z htc mimo wyglądu obciąża znacząco system, dlatego zastanawiam się nad sensem tej porady:)
Konto usunięte
Konto usunięte: ale po czasie chodzą tragicznie.

A dogrywasz coś? czy na czystym od instalacji andku tez po czasie zaczyna mulić?
Konto usunięte
Konto usunięte: MiuiV5

Wątpię czy jest coś lżejszego. Prędzej ci pomoga na polskim forum androida:)
nawijka1987
nawijka1987
  4 marca 2014

Łap link:ROM do HTC Desire HD http://forum.android.com.pl/f224/

Paffeuu
Paffeuu
  6 marca 2014
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: ideą wszystkich modów androida jest posiadanie aktualnego systemu, ale również czystego, bez dodatków i nakładek od producenta. sense z htc mimo wyglądu obciąża znacząco system, dlatego zastanawiam się nad sensem tej porady:)

Dokładnie, niebrandowany i najnowszy andek, to najrozsądniejszy wybór [byle oficjalne wydanie] wtedy wiemy, że urządzenie nie zamuli i da radę uciągnąć all bez problemu.
Konto usunięte
Konto usunięte: po czasie chodzą tragicznie

Masz może jakiegoś apps killera? [ATK] albo [Clean master]?
Jak nie masz, to zainstaluj sobie na normalnym andku i przetestuj, w razie W napisz co zaobserwowałaś ;>
MuyBueno
MuyBueno
  7 marca 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Pierwszy rom od producenta

Opuść temat,bo nie masz nic sensownego do powiedzenia.

Konto usunięte
Konto usunięte: A dogrywasz coś? czy na czystym od instalacji andku tez po czasie zaczyna mulić?

Dogrywam,ale dosłownie parę aplikacji( max 10 ) więc nie powinno mulić.
Dodam też,że zero gier -tylko programy
Konto usunięte
Konto usunięte: Masz może jakiegoś apps killera? [ATK] albo [Clean master]?

Miałam wszystko :)
To nic nie daje-niestety.

Ostatnimi czasy zaczęłam się bawić kernelami i gappsami ale android blokował mi wszystko i był problem co do wgrania nowego romu :)
Paffeuu
Paffeuu
  7 marca 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Ostatnimi czasy zaczęłam się bawić kernelami i gappsami ale android blokował mi wszystko i był problem co do wgrania nowego romu :)

Widzę, że obcykana jesteśd83dde0f
Mi szkoda byłoby czasu na zabawy z tym : D
Kiedyś bawiłem się tymi Cyanogenami itp. ^^ Fajne to, nie powiem, że nie, ale skończyłem zabawę x lat temu na lg gt 540 xD

W takim razie ja już niczego nie wymyślę [nie dysponuję żadną dodatkową wiedzą na ten temat]
Przykro mi ;c
Mam nadzieje, że to ogarniesz jakoś d83dde0f
Paffeuu
Paffeuu
  7 marca 2014

Jedyne co na koniec mogę dodać... Zerknij jeszcze raz sobie w panel, ile Ci ramu zjadają te appki doinstalowane.
Jakiś czas temu [z rok temu] miałem prestigio? Cooś takiego PAP 4044 DUO na 2 jajkach 1.2, ale miał tylko 512 ramu
Andek żelka 4.1.1. goły.
Miałem podobny problem z nim wtedy, na seryjniaku ciągle działałem, bo nie było do tych fonów customów ^^
Po sprawdzeniu wszystkiego wylookałem, że po prostu niektóre appki mi tam amciały za dużo ramu i musiałem je ręcznie z panelu zatrzymywać [google toolbary itp]

Pozdrawiam ;>

Sephiroth
Sephiroth
  10 marca 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Dogrywam,ale dosłownie parę aplikacji( max 10 ) więc nie powinno mulić. Dodam też,że zero gier -tylko programy

Zastanawia mnie to tym bardziej. choć może któraś z tych 10 jest dość ciężka. Warto sprawdzić w procesach gdy Ci muli
Konto usunięte
Konto usunięte: [byle oficjalne wydanie]

Na dhd ostanie oficjalne wydanie to 3.2.2 zapewne.
Konto usunięte
Konto usunięte:

z własnych doświadczeń moge powiedzieć ze czysta wersja 4.0 i 4.1.0 działały najszybciej.
Konto usunięte
Konto usunięte: kernelami i gappsami ale android blokował mi wszystko

Może coś ci się pochrzaniło z bootloaderem bo nie rozumeim czemu gapsów nie mogłaś zainstalwoać.
Martin
Posty: 75 (po ~573 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 6
Martin
  10 marca 2014

Tak jak już wspomniano wcześniej czysty i tylko czysty android. Do tego odpowiedni custom kernel, jeśli by się dało, to z obsługą TRIM i zram/swap, zmiana zarządcy procesora (używałem smartassv2) i i/o schedulera (używałem SIO). Dla lepszego zarządzania pamięcią RAM v6supercharger (ewentualnie można samemu zmodyfikować wartości minfree), dla androida 4.x obowiązkowo greenify, można też zainstalować seeder w celu poprawienia płynności. Jeśli rom nie będzie wyposażony w narzędzie do blokowania uprawnień poszczególnych aplikacji, to xposed framework i moduł app settings (działa nawet dla androida 2.3).
Oczywiście żadnych auto task killerów, jak to mówią wolny ram, to zmarnowany ram ;] Byle by mieć pełną kontrolę nad tym co w ramie siedzi.

Konto usunięte
Konto usunięte: Dokładnie, niebrandowany i najnowszy andek, to najrozsądniejszy wybór [byle oficjalne wydanie] wtedy wiemy, że urządzenie nie zamuli i da radę uciągnąć all bez problemu.


Nie... Producenci razem z nakładką, która znacząco spowalnia urządzenie, dają nam również tony niepotrzebnych śmieci.

Konto usunięte
Konto usunięte: Masz może jakiegoś apps killera?


Ale po co sobie dodatkowo zaśmiecać telefon? Greenify w zupełności wystarczy.

Konto usunięte
Konto usunięte: Dogrywam,ale dosłownie parę aplikacji( max 10 ) więc nie powinno mulić.


Ilość zainstalowanych aplikacji nie ma najmniejszego znaczenia, jeśli nie chodzą one w tle.

ps z tego co pamiętam, to jeśli chodzi o płynność działania, to zawsze było tak, że MIUI < CM

ziew...

Paffeuu
Paffeuu
  10 marca 2014
Tyrael
Tyrael: Nie... Producenci razem z nakładką, która znacząco spowalnia urządzenie, dają nam również tony niepotrzebnych śmieci.

Wiem : D
Tyrael
Tyrael: Ale po co sobie dodatkowo zaśmiecać telefon? Greenify w zupełności wystarczy.

Po coś te appsy są ^_^
Jakbym chciał mieć fona bez appsów, to kupiłbym sobie se w995 i oke :rotfl: albo fona na windowsie ^^
Martin
Posty: 75 (po ~573 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 6
Martin
  10 marca 2014

@Paffeuu chodziło mi o to, że task killery są niepotrzebnymi aplikacjami, a nie o ogół aplikacji ;]

ziew...

Paffeuu
Paffeuu
  10 marca 2014

@Tyrael Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia xD

P.S. koniec tematu, bo Koleżanka szuka tu porady ;]

Pzdr ;3

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.