Madziisz
Madziisz
  24 grudnia 2013 (pierwszy post)

Mam ten telefon w orange, jak wyłaczyć tam internet by było można łaczyc sie tylko przez wifi? pobiera mi kase ciągle a tego nie chce.

Edge
Edge
  24 grudnia 2013

nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy biorą smartfona i albo nie umieją go obsługiwać, albo nie stać ich/żal im kasy na pakiet internetowy :nie:

Letalowski
Letalowski
  24 grudnia 2013

wyłącz 3g czy cokolwiek tam obsługujesz , transmisje danych po sieci wyłącz
btw. alcatel ta marka jeszcze istnieje ?

Madziisz
Madziisz
  25 grudnia 2013

Ja go nie kupiłam tylko moja mami wiec sie nie pluj ;) Tu nie chodzi o pakiet po prostu internet nie jest jej wcale potrzebny.
W tym telefonie nie ma transmisji danych.

jak widac istnieje.

Madziisz
Madziisz
  25 grudnia 2013
Edge
Edge: nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy biorą smartfona i albo nie umieją go obsługiwać, albo nie stać ich/żal im kasy na pakiet internetowy


Moja mami go sobie kupiła a nie ja, wiec wyluzuj. I internet nie jest jej wcale potrzebny wiec po co wydawac kase na pakiet ktory sie nie przyda?
Edge
Edge
  25 grudnia 2013
Madziisz
Madziisz: W tym telefonie nie ma transmisji danych.

jest.
Madziisz
Madziisz
  25 grudnia 2013
Edge
Edge: Madziisz: W tym telefonie nie ma transmisji danych. jest.


Gdzie?
Edge
Edge
  25 grudnia 2013
Madziisz
Madziisz: Gdzie?

w specyfikacji... bo telefonu to nie widziałem. Proponuję zapoznać się z instrukcją obsługi.
Madziisz
Madziisz
  26 grudnia 2013
Edge
Edge: Madziisz: Gdzie? w specyfikacji... bo telefonu to nie widziałem. Proponuję zapoznać się z instrukcją obsługi.


Czytając na formach pisali, że nie ma tego. W instrukcji tez nic na ten temat nie ma.
SiedzeNaSwini
SiedzeNaSwini
  26 grudnia 2013

Edge to nie jest do końca smartphone, ma jakiś swój system. Ogólnie przez ubogą instrukcję i to, że to nie jest żaden z standardowych systemów to nie będzie to takie proste, chyba że ktoś posiada taki telefon.

Ja bym na pierwszym miejscu szukał ustawień punktów dostępowych i usunął wszystkie związane z internetem. Po drugie - szukałbym opcji związanych z danymi pakietowymi jeśli jest coś takiego - wyłączyć. Ogólnie ciężko na ślepo instruować kogoś w tak niszowym i zamkniętym systemie jaki ma ten alcatel.

nawijka1987
nawijka1987
  28 grudnia 2013

Więc to będzie w ustawieniach coś typu Sieci komórkowe np. I tam pierwsza opcja, to powinna być aktualna sieć (o dziwo ja mam Orange), a pod tym będzie coś o połączeniach. U mnie jest to Transmisja Danych czy jakoś tak, nie wiem jak to w polskim systemie będzie wyglądać. I to trzeba wyłączyć. Możesz też dodać apn z fałszywymi danymi i się wtedy nie będzie umiał połączyć. To jest ostatnia opcja, na samym dole.

nawijka1987
nawijka1987
  28 grudnia 2013

Zobacz film i dowiedz się jak korzystać z transmisji danych na smartfonie z systemem Android.Orange.pl

SiedzeNaSwini
SiedzeNaSwini
  28 grudnia 2013

Dlaczego sobie ubzduraliście, że ten telefon ma androida?

http://www.gsmchoice.com/en/news/2627/Alcatel-OT-815D:-almost-like-a-smartphone.html

Z screenów i prezentacji widać, że to nie jest telefon oparty o ten system.

OrangeEkspert
OrangeEkspert
  29 grudnia 2013

Wejdź w ustawienia profili internetowych, niestety model ten nie był u nas w sprzedaży dlatego nie znam dokładnej ścieżki. Powinien być profil Internet oraz WAP. Edytuj je zmieniając takie dane jak APN, nazwa użytkownika oraz hasło, wpisz np. XXX. Przy błędnej konfiguracji telefon nie powinien łączyć się z internetem przez sieć komórkową.

SiedzeNaSwini
SiedzeNaSwini
  29 grudnia 2013

Albo można po prostu te punkty dostępowe jak wcześniej napisałem usunąć - tylko wtedy telefon może próbować jeszcze raz je pobrać (raczej mało prawdopodobne ale zawsze jest taka możliwość) więc edycja tych danych jest lepszym pomysłem. A najlepszym pójście do salonu i zapytanie konsultanta. (;

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.