| Fotka.com
DC9
DC9
  4 June 2013 (pierwszy post)

ACTA.

SiedzeNaSwini
SiedzeNaSwini
  4 June 2013

ACTA SRACTA, dla przeciętnego użytkownika to nic nie zmienia - pragnę przypomnieć, że nawet bez ACTA rozpowszechnianie materiałów chronionych prawem autorskim jest zabronione (czy nawet samo posiadanie kopii utworu z nieautoryzowanego źródła), ACTA czy inne przepisy - nie zaostrzą tego prawa - a jedynie pozwolą na łatwiejsze wyłapywanie "kwiatków" (;

To, że przepis nie wejdzie praktycznie nic nie zmienia dla uczciwego Kowalskiego.

Vascom
Posty: 2080 (po ~144 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 7
Vascom
  4 June 2013

Poczytaj dokladnie Kolego o ACTA a dowiesz sie jak uczciwy Kowalski bedzie musial uwazac.

DC9
DC9
  4 June 2013

spoko ? Poczytamy kolego Vascom

AndyLine
AndyLine
  4 June 2013

ACTA nie weszło bo ludzie się zbuntowali nie tylko w PL ;)
TTIP tyz ulegnie ;). Zjada ich rowno jak ACTA

SiedzeNaSwini
SiedzeNaSwini
  4 June 2013

Po pierwsze - nie jestem tu dla większości osób kolegą.

Po drugie - acta nie zmienia obowiązującego prawa - nie wprowadza nowych przewinień etc. jak ktoś piraci czy posiada/rozpowszechnia materiały o treści zakazanej - tak samo będzie za to odpowiadał jak do tej pory. Czyli przeciętny Kowalski nie zostanie pozbawiony swobód w internecie.

"ACTA nie dotyczy kontroli lub monitorowania prywatnej komunikacji w Internecie. Nie wprowadza cenzury stron internetowych. Nie dotyczy sposobu korzystania z internetu przez indywidualne osoby."
"Nie doprowadzi ona do ograniczenia praw podstawowych (np. nie wprowadzi granicznych kontroli laptopów pasażerów transportu lotniczego czy monitorowania przepływu danych w internecie). Poszanowanie praw podstawowych, takich jak prawo do prywatności, wolności słowa i ochrony danych, jest wyraźnie wymienione jako podstawowa zasada umowy."
"Przyjęcie ACTA nie zmieni istniejącego prawodawstwa UE. ACTA nie prowadzi do utworzenia nowych praw własności intelektualnej, ale dotyczy procedur i środków mających wzmocnić istniejące prawa i przeciwdziałać popełnianym naruszeniom na dużą skalę, za którymi często stoją organizacje przestępcze."

Mógłbym wklejać dalej - ale i tak ludzie dalej będą płakać, że ACTA jest zła, bo jest zła i już.

Martinez90wawa
Martinez90wawa
  8 June 2013

ACTA SCRACTA i te wszystkie inne ustawy... to tylko ewidentny dowód, że koncerny przekupują żeby ich interesy były chronione, a ceny wszystkiego by tylko w górę windowali. za to tylko by ograniczali i ograniczali mozliwosci ludziom

RexMundl
wpis jest ukryty
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.