mmaryjka
mmaryjka
  13 grudnia 2011 (pierwszy post)

witam drogie panie i jakiegoś tam pana(może), dzisiaj będzie o:

Jane Birkin (ur. 14 grudnia 1946 w Londynie[1]) – brytyjska aktorka i piosenkarka. Od końca lat 60. mieszka we Francji i tworzy głównie w języku francuskim.
oczywko nasza polska wikipedia mało o takich ludziach wie, więc odsyłam do tej:
http://en.wikipedia.org/wiki/Jane_Birkin








dziewczyny interesujące się high fashion na pewno wiedzą, że to od jej nazwiska pochodzi nazwa najsłynniejszej i najbardziej pożądanej torby świata czyli Hermes Birkin, która niestety coraz częściej pada ofiarom obrzydliwych i nieudolnych odwzorowań/podrób.



1. Jak wam się podoba młoda Jane Birkin?
2. Myślicie, że wpasowałaby się w dzisiejszy kanon piękna?
3. Chciałybyście mieć taką 'swoją' torbę?
4. Co sądzicie o 'wzorowaniu' się na markowej rzeczy?

pozdrawiaaaam

luk7
luk7
  13 grudnia 2011

Bardzo naturalna,łądna brunetka :)
na pewno cieszyłąby się popularnością przecież to anja rubik nieco grubsza.
Torby LV,H,G nie są dla mnie wyznacznikiem mody,statusu społecznego a głupoty.
Podrobki były sa i beda.Kupuja je polki,ruski i turczynki ;)

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  13 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Jak wam się podoba młoda Jane Birkin? 2. Myślicie, że wpasowałaby się w dzisiejszy kanon piękna? 3. Chciałybyście mieć taką 'swoją' torbę? 4. Co sądzicie o 'wzorowaniu' się na markowej rzeczy?

1. Atrakcyjna, miala bardzo zgrabne nogi, swietna figure.
2. Jakby schudla z pare kilo (zwlaszcza w biodrach) to moze... :ninja:
3. Nie
4. Masz na mysli podrobki? Dla mnie to kradziez. Juz kiedys nawet zalozylam o tym temat. Zwykle zlodziejstwo.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  13 grudnia 2011

ta kobieta ma coś przyciągającego uwagę w tych swoich ogromnych oczach :)

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Chciałybyście mieć taką 'swoją' torbę?

ahhhh... kto by nie chciał :marzy: :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Co sądzicie o 'wzorowaniu' się na markowej rzeczy?

wzorować się zawsze można o ile nie kupuje się podrób, znam kilka osób, które mają torebki wzorowane na Birkin i mnie samej też się podoba ten fason, ale podróbki bym nie kupiła :)
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
mmaryjka
mmaryjka
  14 grudnia 2011
luk7
luk7: Torby LV,H,G nie są dla mnie wyznacznikiem mody,statusu społecznego a głupoty.

bo?

massacre
massacre: 4. Masz na mysli podrobki?

bardziej o wzorowaniu się. mnie na przykład bardzo bawi widok torby kosztującej 99zł która ma przypominać torbę wartą 5 000 funtów

Gejszalicious
Gejszalicious: ta kobieta ma coś przyciągającego uwagę w tych swoich ogromnych oczach

te oczy ma trochę jak lalka
sylwik
sylwik
  14 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Jak wam się podoba młoda Jane Birkin?

atrakcyjna, ale nie jakas fenomenalna.

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Chciałybyście mieć taką 'swoją' torbę?

ten model mnie niezbuyt kreci. nie chcialabym.
ale oczywiscie np chanelke oryginalna tak:zakochany:

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Co sądzicie o 'wzorowaniu' się na markowej rzeczy?

najbardziej kultowe modele beda zawsze kopiowane.
widze cos zlego glownie jak jest logo 'marki'.
luk7
luk7
  14 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: bo?

Bo takie mam przekonania i trwam obecnie w takich ideach.
Ale oczywiście życze jak najlepiej polskim bogaczą krączącym z torebką za 30 po rozpiepszonych chodniku.
ChuckNorris1991
ChuckNorris1991
  14 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: i jakiegoś tam pana(może)

Nie jest tak źle, jestem drugi.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jane Birkin

Fajna jest,tzn była.Ładna buzia. Przypomina mi nawet trochę... Ciebie.
dont0say0anything
dont0say0anything
  14 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Przypomina mi nawet trochę... Ciebie.

Mi też! Chciałam to właśnie napisać.

Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Jak wam się podoba młoda Jane Birkin? 2. Myślicie, że wpasowałaby się w dzisiejszy kanon piękna? 3. Chciałybyście mieć taką 'swoją' torbę? 4. Co sądzicie o 'wzorowaniu' się na markowej rzeczy?

Ładna
Kanon piękna to nie wiem jaki jest, moją uwagę na ulicy zwróciłaby
Torba Alicja, to by ładnie brzmiało :d
Właściwie to nie wiem, nie interesuje się modą właściwie w ogóle, kupuję takie rzeczy, w których czuję się ok i wyglądam ok, gdyby jakaś podobna do oryginału torba leżąca w jakiejś sieciówce wpadłaby mi w oko prawdopodobnie nie wiedziałabym że jest jakimś odwzorowaniem i nosiłabym ją będąc wyśmiewaną przez znawczynie mody za kupowanie podrób :ziober2:
ChuckNorris1991
ChuckNorris1991
  14 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Mi też! Chciałam to właśnie napisać.

Może dlatego mmaryjka ją wkleiła :mrgreen:
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mnie na przykład bardzo bawi widok torby kosztującej 99zł która ma przypominać torbę wartą 5 000 funtów


Nie wydaje mi sie, by torba kosztujaca 99zl choc odrobine przypominala torbe warta £5000.
Z reszta jakby nie patrzec wiekszosc tanich toreb ze sklepow z high street jest wzorowana na modelach designerskich. W koncu to designerzy nadaja trendy w modzie, a potem masowka zaoszczedza na projektach robiac torby na wzorcach rzadzacych w danym sezonie.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

mmaryjka
mmaryjka
  14 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale oczywiscie np chanelke oryginalna tak

i są bardziej dostępne. też bym nie pogardziła

Konto usunięte
Konto usunięte: Może dlatego mmaryjka ją wkleiła

nie nie, osobiście nie widzę podobieństwa, ale oceniam subiektywnie

massacre
massacre: Nie wydaje mi sie, by torba kosztujaca 99zl choc odrobine przypominala torbe warta £5000.

przypomina, oczywiście nie mówię tu o jakości wykonania i skór z jakich są wykonane bo to raczej logiczne tylko tak jak napisałam, wzorowanie - na wzór. kopiowanie etc, nie wiem jak to jeszcze napisać.
Babsy
Babsy
  14 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Jak wam się podoba młoda Jane Birkin? 2. Myślicie, że wpasowałaby się w dzisiejszy kanon piękna? 3. Chciałybyście mieć taką 'swoją' torbę? 4. Co sądzicie o 'wzorowaniu' się na markowej rzeczy?

1. interesujaca:)
2. nie wiem
3. nie, wole torby na ramie, nie do reki
4. wzorowanie wzorowaniem, byle nie podrabianie.
naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  14 grudnia 2011
luk7
luk7: Bardzo naturalna,łądna brunetka :)

Ona jest jasną szatynką, a nie brunetką ; ) Brunetki mają czarne włosy ; )

Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Jak wam się podoba młoda Jane Birkin? 2. Myślicie, że wpasowałaby się w dzisiejszy kanon piękna? 3. Chciałybyście mieć taką 'swoją' torbę? 4. Co sądzicie o 'wzorowaniu' się na markowej rzeczy?

1. Ładna, oczy hipnotyzujące, ale w zachwyt nie wpadłam ; )
2. Tak, ale musiałaby coś hmm zmienić fryzurę na przykład by jej zmieniono, gdyby dostała się na wybieg.
3. Bez różnicy mi to.
4. Niektórych ludzi nie obchodzi, czy to podróba czy nie, kupują, bo jest tańsze, a wygląd zbliżony do pożądanego i to im wystarcza.

Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

Paulinessa
Paulinessa
  14 grudnia 2011

Ładna kobieta.

Co do torby to NIE, nie chciałabym mieć, bo nie nosiłabym ze względu na to, że mi się po prostu nie podoba.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.