massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  17 listopada 2011 (pierwszy post)

Siema,

Temat jest uniwersalny i podejrzewam, ze pasowalby rownie dobrze na 'hajd' i na 'seks'. Mimo to, mysle ze reklamy, ktore porusze bardzo mocno dotykaja swiatek mody i urody.

Na pewno nie raz spotykaliscie sie z reklamami szokujacymi, kontrowersyjnymi... Za moich czasow byla to reklama mydelka Fa, ktora podejrzewam, ze nie odnioslaby wiekszego sukcesu w czasach obecnych, a ktora w czasach owczesnych byla nawet inspiracja do napisania o niej piosenki - nie oklamujmy sie, piosenka byla OGROMNYM hitem na terenie RP :D Dla przypomnienia lub uswiadomienia malolatom przedstawiam:
http://www.youtube.com/watch?v=NkoGak_q4yI
Mysle, ze reklama mydelka Fa na pewno miala duzy wplyw na to, ze mydelko Fa trafilo do wiekszosci polskich domow.

&&&
Dzisiaj natknelam sie na inna reklame wloskiej marki Benetton (United Colors of Benetton), ktora zostala w Watykanie zbanowana w godzine po tym jak zostala opublikowana... ciekawe dlaczego?



dla ciasniejszych umyslowo caluja sie min.
Angela Merkel (Niemcy) z Nicolas Sarkozy (Francja)
Barrack Obama (USA) z Hugo Chavez (Wenezuela)
Kim Jong II (Korea Polnocna)) z Lee Myung-Bak (Korea Poludniowa)
Papiez Benedykt z egipskim imamem.

W UK z kolei zbanowana zostala reklama perfum Marca Jacobsa:

17letnia modelka siedzaca w krociutkiej sukience z wielka butla perfum miedzy nogami i podpis krzyczacy "Oh, Lola!" wyglada dwuznacznie a wg Brytyjczykow jednoznacznie, bo reklame zdjeli. Ich zdaniem owa reklama przedstawia dziecko jako obiekt seksualny.

Teraz do rzeczy:
1. Czy kiedykolwiek widzieliscie reklame, ktora was doslownie uwiodla i przekonala do zakupu produktu, ktorego tak naprawde w danej chwili nie potrzebowaliscie?
2. Co myslicie na temat wyzej wymienionych reklam? Powinny byc zbanowane, czy nie? Odpowiedz uzasadnij.
3. Wasza ulubiona reklama - mozna wstawiac linki do video albo zdjecia ;)
4. Reklama waszym zdaniem najbardziej kontrowersyjna?
5. Reklamowany produkt ma szanse na wieksza popularnosc dzieki dobrze zrobionej reklamie czy rozglosowi wokol niej? W koncu skandal zawsze sie dobrze sprzedaje... Po co wiec angazowac specjalistow od marketingu i reklamy, jak wystarczy zajarac dobrego blanta i wymyslic cos zwiazanego z papiezem... ewentualnie mozna wziac krzyz i wsadzic go sobie w ktoras z dziur w naszym ciele...

I promocyjnie reklama slabej jakosci, zrobiona bardzo niskim budzetem a slyszal o niej chyba kazdy z nas :Ziober2:
http://www.youtube.com/watch?v=LJP1DphOWPs


Dzieki za wypowiedzi w tym epickim temacie.

Pozdrawiam :ziober2: :piwo: :piwo: :piwo: :piwo:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

styka51
styka51
  18 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: o Polsce jako o kraju lekomanow :D

Mój hit: "bolą, puchną i te żylaki -Lioton 1000"

Babsy
Babsy: formulka na koncu

„Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu".
Umiem całe ^^
Babsy
Babsy
  18 listopada 2011
styka51
styka51: Mój hit: "bolą, puchną i te żylaki -Lioton 1000"

ja to stosowalam na siniory;) jak nie mam zadnego na nogach, to jest swieto, gdzie sie nie stukne, albo facet mnie mocniej zlapie za noge, od razu i wyskakuje. zazwyczaj nie wiem, gdzie sie rąbłam, a tu sliwa wielkosci jajka.
FukMe
FukMe
  18 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: PS To prawda.

Ze Polska to lekomani? Wsrod swoich bliskich tego nie zauwazylam, wiec wiesz... napisalam, ze daje TYLKO takie wrazenie

Babsy
Babsy: i zawsze ta formulka na koncu, gadana w jak najszybszym, w miare zrozumialym tempie;/

skonsultuj sie z lekarzem lub farmaceuta? :ziober2:
w szybkim tempie, bo czas antenowy jest w cenie, a nie chca tracic szmalu na doinformowywanie potencjalnych klientow ^^
FukMe
FukMe
  18 listopada 2011
styka51
styka51: Mój hit: "bolą, puchną i te żylaki -Lioton 1000"

nie znam. chyba jakas nowosc :D

Babsy
Babsy: zazwyczaj nie wiem, gdzie sie rąbłam, a tu sliwa wielkosci jajka.


tez tak mam czasami, ze nie wiem skad siniak :woot:
styka51
styka51: „Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu". Umiem całe ^^


za duzo TV Styka, oj za duzo :D
pijana
pijana
  18 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ze Polska to lekomani? Wsrod swoich bliskich tego nie zauwazylam, wiec wiesz... napisalam, ze daje TYLKO takie wrazenie

Tutaj ludzie się leczą na własną rękę, idą do lekarza jak już jest naprawdę ciężko :D Albo idą, ale już lekami ugasili niektóre objawy i to wprowadza lekarza w błąd.
Starsi ludzie biorą tony leków, wiadomo, że często są schorowani, ale to są naprawdę ogromne ilości, mam w rodzinie sporo starszych osób więc widzę. A i młodzi ledwo ich coś zakłuje to sięgają po coś, co stłumi ból.
styka51
styka51
  18 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie znam. chyba jakas nowosc :D

Nowość sprzed 6 lat :lol:

Konto usunięte
Konto usunięte: za duzo TV Styka, oj za duzo :D

Wiesz... wieczorem zazwyczaj oglądam TV, jak jest 10 minutowa przerwa w filmie na Polsacie, to rutinoscorbin, scorbolamit, lioton 100, gripex, apap, nurofen, goździkowa...i na końcu każdej ta formułka...
Babsy
Babsy
  18 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: skonsultuj sie z lekarzem lub farmaceuta? w szybkim tempie, bo czas antenowy jest w cenie, a nie chca tracic szmalu na doinformowywanie potencjalnych klientow

jacha, ale to wkurza jak lexi piec reklam lekow i za kazdym razem ten teskt;)

Konto usunięte
Konto usunięte: tez tak mam czasami, ze nie wiem skad siniak

chyba, ze naprawde mocno gdzies przywale;) to wtedy wiem, skad;)
Beruska
Beruska
  19 listopada 2011
massacre
massacre: 17letnia modelka siedzaca w krociutkiej sukience z wielka butla perfum miedzy nogami i podpis krzyczacy "Oh, Lola!" wyglada dwuznacznie a wg Brytyjczykow jednoznacznie, bo reklame zdjeli. Ich zdaniem owa reklama przedstawia dziecko jako obiekt seksualny.

:woot: nie widzę w tej reklamie nic wulgarnego. Dziwne, nie ściągają modelek z golymi cyckami, a jakaś dziewczynka siedząca na łóżku (może to łóżko im się brzydko kojarzy, świntuchy!) jest dla nich zbyt wulgarna.

massacre
massacre: 1. Czy kiedykolwiek widzieliscie reklame, ktora was doslownie uwiodla i przekonala do zakupu produktu, ktorego tak naprawde w danej chwili nie potrzebowaliscie?

reklama axe (?) "Spójrz na mnie, teraz na swojego faceta, a teraz znowu na mnie" :D
a tak serio, pewnie były takie, ale teraz żadna nie przychodzi mi do głowy

massacre
massacre: 2. Co myslicie na temat wyzej wymienionych reklam? Powinny byc zbanowane, czy nie? Odpowiedz uzasadnij.

moim zdaniem to jedna z lepszych kampanii reklamowych (chodzi mi o "unhate", nie o tę dziewczynkę)
massacre
massacre: 3. Wasza ulubiona reklama - mozna wstawiac linki do video albo zdjecia ;)

lubię reklamę z Zombie boyem bez tatuaży- bardzo pomysłowe.
massacre
massacre: 4. Reklama waszym zdaniem najbardziej kontrowersyjna?

nie wiem, ale coraz bardziej lubię oglądać reklamówki modowe. Kontrowersyjne ale i piękne.
Patrishia
Patrishia
  20 listopada 2011
massacre
massacre: 1. Czy kiedykolwiek widzieliscie reklame, ktora was doslownie uwiodla i przekonala do zakupu produktu, ktorego tak naprawde w danej chwili nie potrzebowaliscie?

TA reklama jest tak.. zmysłowa (?), że mam ochotę kupić te perfumy, choć nie znam ich zapachu. :D
Leciała non sto na włoskich stacjach wraz z jakąś inną która mi sie bardzo podobała, ale nie pamiętam tej drugiej, w podobnym klimacie. ; )

massacre
massacre: 3. Wasza ulubiona reklama - mozna wstawiac linki do video albo zdjecia ;)

Armaniego z linka wyżej i http://youtu.be/47PXfNwa8iA ; )

massacre
massacre: I promocyjnie reklama slabej jakosci, zrobiona bardzo niskim budzetem a slyszal o niej chyba kazdy z nas

Bosz, wreszcie wiem o co z tym chodzi.. :D
JednaWielkaOrgia
JednaWielkaOrgia
  20 listopada 2011

W sumie to to jest spoko http://www.youtube.com/watch?v=oP5J4W5GQ3w

pijana
pijana
  20 listopada 2011
Patrishia
Patrishia: Bosz, wreszcie wiem o co z tym chodzi.. :D

Też się dowiedziałam stąd :crylol:
Patrishia
Patrishia: mam ochotę kupić te perfumy, choć nie znam ich zapachu. :D

Wg mnie są piękne, bardzo świeże. Miałam je nawet zakupić, ale na zimę wybrałam "cieplejszy" zapach, może latem się skuszę :zakochany:
Patrishia
Patrishia
  20 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Też się dowiedziałam stąd

No ja widziałam te prześmiewcze obrazki, ale nie wiedziałam o co chodzi właściwie, teraz czaję, faktycznie głupie. :rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: Wg mnie są piękne, bardzo świeże. Miałam je nawet zakupić, ale na zimę wybrałam "cieplejszy" zapach, może latem się skuszę

Jak będę miała okazję to poniucham, nie mam teraz żadnych perfum :D
Patrishia
Patrishia
  20 listopada 2011

ROZWALIŁA MNIE TA REKLAMA.

Nieco przydługawa, ale lol, jak na reklamę szamponu, genialne.. : D

http://www.youtube.com/watch?v=Um9KsrH377A

FukMe
FukMe
  22 listopada 2011
Patrishia
Patrishia: reklama jest tak.. zmysłowa (?), że mam ochotę kupić te perfumy, choć nie znam ich zapachu. :D


Piekne perfumy, polecam - moje ulubione na lato :zakochany:
Patrishia
Patrishia: Bosz, wreszcie wiem o co z tym chodzi.. :D

LOL, ja po trzecim czy czwartym kwejku odpalilam google, zeby sie dowiedziec :rotfl:
No i poznalam nowe slowo: taxidermia :crylol:
mmaryjka
mmaryjka
  22 listopada 2011

jak jesteśmy przy tematyce perfum:
http://www.youtube.com/user/perfumeriapasja#p/u/38/l7VCxCK4aY0
http://www.youtube.com/user/perfumeriapasja#p/u/57/CNPRBNHxdgM
i reklama po której zwyczajnie poszłam do sephory i kupiłam perfumy - jakoś mnie urzekła
http://www.youtube.com/user/perfumeriapasja#p/u/90/chWVRP3dvTY
jeszcze YSL ma fajne reklamy, zmysłowe i ogólnie 'ładne'.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.