czytowazne1
czytowazne1
  13 listopada 2011 (pierwszy post)

potrzebuje kremu do skory naczynkowej i jednoczesnie ochronny na zime do cery suchej wrazlwej co polecacie?

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  13 listopada 2011

Krem Nivea zawsze sprawdza sie na zimę

Co do skory naczynkowej, niestety nie wiem nic.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Adidasowa
Adidasowa
  13 listopada 2011

Zmień krem na zimę
Pora pożegnać się z letnim kremem nawilżającym. Zimą skóra twojej twarzy potrzebuje cieplejszej warstewki.
Zmień krem na zimę

Pora pożegnać się z letnim kremem nawilżającym. Zimą skóra twojej twarzy potrzebuje cieplejszej warstewki.

Wychodząc zimą na zewnątrz wystawiamy skórę twarzy na wiatr, mróz i ostre słońce. Szybko widać efekty ich działania. Nasza twarz przypomina pomidor, piecze i jest ściągnięta. Pod wpływem zimna wolniej pracują gruczoły łojowe, a to sprawia, że tłuszczowy płaszcz ochronny skóry staje się cieńszy, a ona sama traci elastyczność. Zbyt długie przebywaniu na mrozie, bez odpowiedniego zabezpieczenia skóry powoduje jej podrażnienia, wysuszenie i odmrożenia. Ale nie sam mróz o tej porze roku jest najgroźniejszy dla naszej cery. To przede wszystkim wahania temperatur - z zimnego powietrza przechodzimy od razu do ciepłego pomieszczenia. Bez odpowiedniej pielęgnacji uporczywe pieczenie i łuszczenie się naskórka szybko da nam się we znaki.

Jaki krem wybrać?
Odpowiedni krem na zimę to krem odżywczo-ochronny, z filtrami przeciwsłonecznymi, o faktorze SPF 15 lub wyższym. Powinien mieć gęstszą niż krem nawilżający konsystencję, a co za tym idzie większą ilość substancji natłuszczających. Opowiedni będzie więc krem półtłusty lub tłusty, w zależności od typu twojej cery.

Cera tłusta i mieszana - posiada naturalną ochronę w postaci warstwy tłuszczu produkowanego przez gruczoły łojowe. Watro jednak wzmocnić jej ochronę dodatkowo kremem półtłustym. Gdy się za bardzo świeci, przypudrować.

Cera sucha i wrażliwa - pozbawione jakiejkolwiek warstwy ochronnej potrzebują solidnej pielęgnacji. Wybierz krem tłusty, ale niezbyt ciężki, aby nie zablokować porów i naturalnej wymiany ciepła.

Cera naczynkowa - do jej pielęgnacji konieczne jest użycie specjalistycznych kremów na zimę, wzbogaconych o substancje wzmacniające, uszczelniające i obkurczające naczynka np. witaminę C, witaminę K, wyciąg z kasztanowca, arniki, czy miłorzębu japońskiego.
Proponowane kremy na zimę

1. Dr Irena Eris, Lirene Dermoprogram - cera naczynkowa, krem półtłusty, 18 zł, 2. AA Face, Cera Wrażliwa, Krem tłusty, 12 zł, 3. Iwostin Capillin, Krem na naczynka SPF 20, 29 zł, 4. Yves Roche, Arnica Essentiel, Krem ochronny na zimę, 20 zł, 5. Dermedic Prosensiv, krem tłusty ochronny, 32 zł.
Znajdź swoją cerę i krem, który ci odpowiada :)

SoDope
SoDope
  13 listopada 2011

Dziekujemy za kopiuj wklej :*

Adidasowa
Adidasowa
  13 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Dziekujemy za kopiuj wklej :*

proszę, specjalnie to zrobiłam, miałam wkleic link, ale nudzi mi się, bo zastój na forach to wklejałam wszystko :mrgreen:
SoDope
SoDope
  13 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

ale zdjęcie dziewczyny łądne :D
Adidasowa
Adidasowa
  13 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale zdjęcie dziewczyny łądne :D

też mi się podobało :w00t: ladna twarz, uśmiech i cera :zakochany:
mmaryjka
mmaryjka
  13 listopada 2011

na zimę kremy tłustsze.
nivea robi takie zimowe dla dzieci. ja używam avene cold cream.

justCax
justCax
  13 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: avene cold cream.

również go polecam, chociaż ja osobiście na zimę go nie stosuję, bo jest dla mnie zbyt tłusty. ale krem sam w sobie-super.
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  13 listopada 2011
czytowazne1
czytowazne1: potrzebuje kremu do skory naczynkowej

przy cerze naczynkowej dobrze jest zażywać rutinoscorbin, bo uszczelnia i obkurcza naczynia krwionośne :)

co do kremów do takiej cery to ci raczej nic nie doradzę, bo nie mam takiej cery :)
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  13 listopada 2011

Żadnego z tych kremów co wkleila pani z trzema oryginalnymi paskami nigdy nie miałam :-O

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  14 listopada 2011

Polecam! Właśnie mi się skończył, bardzo dobry. Kupiłam za 16,90 zł. Teraz postanowiłam wypaćkać do końca Emolium, a potem też muszę coś zakupić na zimę : )

Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 listopada 2011

A tak w ogóle, to co to jest cera naczynkowa?
Że takie czerwone pajeczynki wychodzą?

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

BujajSieNaDwa91
Posty: 1431 (po ~140 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 24
BujajSieNaDwa91
  14 listopada 2011
massacre
massacre: A tak w ogóle, to co to jest cera naczynkowa? Że takie czerwone pajeczynki wychodzą?


tak

Okazywanie miłości nie jest bezpieczne, a dążenie do intymności jest ryzykiem .

Babsy
Babsy
  14 listopada 2011

mialam jakies z sorayi, juz nie pamietam czy dawal efekty...

massacre
massacre: Że takie czerwone pajeczynki wychodzą?

plus non stop jestes czerwona jak po saunie. zwlaszcza na wietrze/mrozie.:and:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.