VanilllaExtasy
VanilllaExtasy
  22 września 2011 (pierwszy post)

Witajcie :)
Mam problem z butami. Otóż zdecydowałam się na kupno przez internet, a kompletnie nie wiem jaki rozmiar powinnam zamówić. Są to wysokie szpilki na platformie. Dziewczyna, która je sprzedaje napisała mi, że mierzyła swoje i wg. jej obliczeń długość wkładki 24cm to rozmiar 37. Ja zmierzyłam swoją stopę odrysowując jej kontury na kartce papieru i mierzy jakieś 23,1/23,1cm. Doradzicie, jaki rozmiar powinnam zamówić?

VanilllaExtasy
VanilllaExtasy
  22 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 23,1/23,1cm

23,1/23,2*
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  22 września 2011

wez 37
wkladka powinna byc troche dluzsza niz twoja stopa

druga sprawa, zapytaj sie czy jest mozliwosc wymiany rozmiaru :)
mi sie 2 razy zdarzylo, ze przyszly buty raz za male raz za duze, bo rozmiarowka byla jakas dziwna - wymienilam bez problemu. tyle ze ja zamawialam w normalnych sklepach, nie na allegro czy ebay :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

VanilllaExtasy
VanilllaExtasy
  22 września 2011
massacre
massacre: wez 37 wkladka powinna byc troche dluzsza niz twoja stopa

Dłuższa? Zawsze myślałam że jeśli chodzi o szpilki, but powinien być dopasowany albo ciut mniejszy. Mówię to dlatego, że zawsze, kiedy kupowałam w sklepie obcasy w normalnym dla siebie rozmiarze, po jakimś czasie "rozchodziły się" i i już nie były idealnie dopasowane, spadały mi i czułam, że chodzę jak kaczka :D

massacre
massacre: druga sprawa, zapytaj sie czy jest mozliwosc wymiany rozmiaru :) mi sie 2 razy zdarzylo, ze przyszly buty raz za male raz za duze, bo rozmiarowka byla jakas dziwna - wymienilam bez problemu. tyle ze ja zamawialam w normalnych sklepach, nie na allegro czy ebay :)


Tyle że ona ma mi te buty kupić u siebie w mieście, a wymiary które podała dotyczą takich samych butów, które kupiła dla siebie :)
Babsy
Babsy
  22 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

but nie powinien byc prawie 1 cm dluzszy od stopy... wez 36.
pijana
pijana
  22 września 2011

Jeśli buty są ze skóry to na pewno się trochę rozbiją. A jeśli nie są - to nie mam pojęcia.

VanilllaExtasy
VanilllaExtasy
  22 września 2011
Babsy
Babsy: but nie powinien byc prawie 1 cm dluzszy od stopy... wez 36.

Też tak myślę, z tym że nie jestem pewna czy wtedy but nie będzie mnie zwyczajnie ściskał.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli buty są ze skóry to na pewno się trochę rozbiją. A jeśli nie są - to nie mam pojęcia.

To buty z eko skóry, zielonego pojęcia nie mam czy się rozbiją, czy nie.
Babsy
Babsy
  22 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Też tak myślę, z tym że nie jestem pewna czy wtedy but nie będzie mnie zwyczajnie ściskał.

na allegro na aukcjach a butami radza, zeby kupowac buty rowne dlugosci stopy, nie wieksze... nigdy tam butow nie kupowalam, ale centymetr roznicy to duzo. oczywiscie, jesli 37 okazalby sie za duze, babciny sposob napchania w czubki waty moglby sie sprawdzic, ale przynajmniej mnie wata wtedy zawsze uciskala w paluch.
VanilllaExtasy
VanilllaExtasy
  22 września 2011
Babsy
Babsy: na allegro na aukcjach a butami radza, zeby kupowac buty rowne dlugosci stopy, nie wieksze... nigdy tam butow nie kupowalam, ale centymetr roznicy to duzo. oczywiscie, jesli 37 okazalby sie za duze, babciny sposob napchania w czubki waty moglby sie sprawdzic, ale przynajmniej mnie wata wtedy zawsze uciskala w paluch.

A masz jakieś doświadczenia z butami za ciasnymi? Po jakimś czasie dopasowały się?
Babsy
Babsy
  22 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A masz jakieś doświadczenia z butami za ciasnymi? Po jakimś czasie dopasowały się?

ostatnio kupilam takie pantofle na kaczuszce do smigania na co dzien- cisnely mnie przy samym brzegu, gdzie zaczyna sie czesc zakrywajaca palce. zalozylam wczoraj- cisna mnie w ktorys palec, brzeg juz nie;) psiknelam je sobie sprayem do rozciagania obuwia (z ccc, ale w innych obuwniczych tez sie powinny znalezc), i moze to im jakos pomoglo.
VanilllaExtasy
VanilllaExtasy
  22 września 2011
Babsy
Babsy: ostatnio kupilam takie pantofle na kaczuszce do smigania na co dzien- cisnely mnie przy samym brzegu, gdzie zaczyna sie czesc zakrywajaca palce. zalozylam wczoraj- cisna mnie w ktorys palec, brzeg juz nie;) psiknelam je sobie sprayem do rozciagania obuwia (z ccc, ale w innych obuwniczych tez sie powinny znalezc), i moze to im jakos pomoglo.

No tak, tylko że Twoje są płaskie, a szpilkach jak wiadomo stopa nie leży poziomo, tylko jest pod jakimś kątem wygięta. Ale chyba wezmę 36 i jeśli będą za małe, pokombinuję z tym sprayem, dzięki za sugestię :)
Babsy
Babsy
  22 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No tak, tylko że Twoje są płaskie, a szpilkach jak wiadomo stopa nie leży poziomo, tylko jest pod jakimś kątem wygięta. Ale chyba wezmę 36 i jeśli będą za małe, pokombinuję z tym sprayem, dzięki za sugestię :)

mam nadzieje, ze jednak od razu trafisz z wlasciwym rozmiarem:)
pijana
pijana
  22 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: VanilllaExtasy

W razie czego możesz poszukać u siebie miejsca gdzie rozciągają obuwie, u mnie kosztuje to 18 zł :)
VanilllaExtasy
VanilllaExtasy
  23 września 2011
Babsy
Babsy: mam nadzieje, ze jednak od razu trafisz z wlasciwym rozmiarem:)

Dam za to na mszę. Czarną :D

Konto usunięte
Konto usunięte: W razie czego możesz poszukać u siebie miejsca gdzie rozciągają obuwie, u mnie kosztuje to 18 zł :)

Rozciągałaś kiedyś? Czy po takim zabiegu buty wyglądają jako tako?
naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  23 września 2011
Babsy
Babsy: but nie powinien byc prawie 1 cm dluzszy od stopy... wez 36.

Ja też proponuję 36.

Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.