oOoBuZiAcZeKoO
oOoBuZiAcZeKoO
  15 sierpnia 2011 (pierwszy post)

jżeli ktoś posiada taka wiedze to prosze o pomoc

co z glukozą czy to zwykły biały cukier ????

gdzie można kupic fruktozę, chcę zakupic jakis mniej niezdrowy cukier do deserów, wiem ze słodzik szkodliwie działa na wątrobę..

dziękuję za każdą odpowiedz, ;)

JednaWielkaOrgia
JednaWielkaOrgia
  15 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: chcę zakupic jakis mniej niezdrowy cukier do deserów

Pamiętam, że za młodu gdy byłem na diecie mama kupowała mi czekoladę, ciastka i inne gów.na bez dodatku cukrów w aptece:D. Sam mniej nie zdrowy cukier nie wiem gdzie zakupić.
boniwinter
boniwinter
  15 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mniej niezdrowy cukier

ja uzywam tylko i wylacznie cukru brazowego tego bardzo ciemnego bo jest kilka odmian, ale z tego ci wiem to jest to cukier nieprzetworzony i duzo bardziej zdrowszy.
tylko jedna rzecz....musi byc grubo mielony bo ten drobny to nic innego jak bialy z dodatkiem melasy.
ChuckNorris1991
ChuckNorris1991
  15 sierpnia 2011

Glukoza to czysty cukier. Fruktoza zaś to cukier owocowy, który jest zdrowszy. U mnie fruktozę , cukier trzcinowy , lub inne takie ekologiczne i zdrowe produkty można nabyć w sklepach ze zdrową żywnością, sklepie zielarsko - kosmetycznym np. Poszukaj w takich miejscach.

Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  15 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: co z glukozą czy to zwykły biały cukier ????

:tak:
glukoza to cukier z buraków lub trzciny cukrowej, a fruktoza jest pozyskiwana z owoców :)) wzór chemiczny mają ten sam, ale ponoś fruktoza jest słodsza

Konto usunięte
Konto usunięte: gdzie można kupic fruktozę,

widziałam kiedys fruktozę w dobrym supermarkecie (chyba nie należał do żadnej sieci supermarketów typu delikatesy centrum, tesco itd,) stała sobie na półce z artykułami sypkimi jak mąka, różne kasze itp. :)
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
vladimir111
Posty: 115 (po ~227 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
vladimir111
  15 sierpnia 2011

Cukier trzcinowy 750g za chyba 6zł teraz w promocji w Biedronce :ziober2:
ponoć zdrowszy niż zwykły biały :ssh:

Patrishia
Patrishia
  15 sierpnia 2011

Bożesz. Zwykły biały cukier to sacharoza. :ziober2:
Glukoza występuje obok fruktozy w owocach i w miodzie. Oczywiście mowa o naturalnych cukrach, nie tworzonych syntetycznie. Osobiście słodzików unikam, naczytałam się tylu teorii spiskowych o jego działaniu, że wolę dmuchać na zimne. Co do innych cukrów, to dopiero się z nimi zapoznaję. Obecnie mając wybór w restauracji, pomiędzy białym a brązowym, sięgam po ten drugi, choć podobno też w głównej mierze składa się z sacharozy, lul. Muszę o tym poczytać.

pijana
pijana
  16 sierpnia 2011

Ja widziałam cukry "alternatywne" nawet w Realu, na półkach z ponoć-zdrową żywnością. Koszt zatrważający.

Darunia511
Darunia511
  16 sierpnia 2011

Idź do dietetyka a nie się na forum radzisz, życie Ci niemiłe?

Darunia511
Darunia511
  16 sierpnia 2011
vladimir111
vladimir111: Cukier trzcinowy 750g za chyba 6zł teraz w promocji w Biedronce ponoć zdrowszy niż zwykły biały

Niestety zmielony na miał, jedyne zastosowanie jakie w nim odnalazłam do sorbety owocowe.
voiceontheradio
voiceontheradio
  16 sierpnia 2011

najzdrowszy jest cukier brązowy, nieoczyszczony.
i tylko taki bo tak jak boni napisała ten drobny jest barwiony melasą
biały cukier to sacharoza, a nie glukoza.

Hana25
Hana25
  16 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: gdzie można kupic fruktozę,

w sklepie ze zdrową żywnością, na stoiskach w marketach ja kupuję w Piotrze i Pawle
agoosiaaa
agoosiaaa
  16 sierpnia 2011

w zwyklym supermarkecie kupuje.

Letal
Letal
  16 sierpnia 2011

masz w planach drastyczne odchudzanie ?

YoSuckYoNo
YoSuckYoNo
  16 sierpnia 2011

Tak jak Boni napisala, tak podbijam
Brazowy cukier, ciemny gruboziarnisty :tak:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.