razotka
razotka
  27 lipca 2011 (pierwszy post)
Hej :-)
W dzisiejszych czasach większość kobiet depiluje nogi. Robi się to przede wszystkim ze względów estetycznych, także ważne jest, by efekt depilacji był zadowalający. Jaki sposób wybrać, by był mało bolesny, skóra gładka i bez podrażnień? Na rynku istnieje kilka opcji do wyboru. Każdy może zdecydować się na to, co jest dla niego najwygodniejsze i najskuteczniejsze.



Gładkie po piance i żelu
Środki chemiczne – pianki, żele i kremy – wymagają przetestowania na skórze. Zrób próbę na małym jej fragmencie. W większości środków chemicznych wykorzystuje się pochodne kwasów, które rozpuszczają keratynę (białka budulcowe włosa). Mogą one podrażniać skórę, zwłaszcza u osób z jasną cerą.
Środek chemiczny nakładaj na suchą, nieposmarowaną balsamem skórę (w mokrą kosmetyki wnikają głębiej). Nie rób też wcześniej peelingu – wierzchnia warstwa naskórka i tak się „rozpuści”. Nałóż grubą warstwę preparatu od razu na całą nogę. Nie przekraczaj czasu podanego przez producenta (z reguły ok. 8 minut). Do nakładania użyj plastikowej lub drewnianej szpatułki (zwykle dołączona jest do preparatu).
Dwie minuty przed czasem podanym na instrukcji spróbuj zebrać nieco włosów szpatułką. Jeśli bez problemu można je usunąć, zdejmij całość w taki sposób, jakbyś goliła nogi. Jeżeli włosy nie odchodzą, poczekaj jeszcze dwie minuty. Nie przyciskaj szpatułki zbyt mocno – podczas zbierania kremu razem z włosami możesz zetrzeć uwrażliwiony działaniem środka chemicznego naskórek. Zmyj ze skóry resztki preparatu letnią wodą. Nie używaj innych kosmetyków. Nie pocieraj skóry, tylko delikatnie ją osusz. Między kolejnymi aplikacjami pianki lub żelu odczekaj minimum 3 dni – taki rodzaj depilacji wystarcza z reguły na ok. tydzień, bo środek chemiczny rozpuszcza włos nieco w głąb naskórka.
Jeśli jesteś mocno opalona, odczekaj dwa dni, zanim użyjesz depilatora chemicznego albo wosku. Depilację najlepiej zrób wieczorem – w nocy skóra będzie mogła odpocząć po zabiegu. Masz skłonności do wrastania włosów? Dzień przed depilacją zafunduj sobie mocne złuszczanie – gruboziarnistym peelingiem lub szorstką myjką kosmetyczną. Wrastaniu włosów zapobiegają też płyny zmiękczające skórę, np. Filosan, który kupisz w gabinetach kosmetycznych. Skórę trzeba też regularnie nawilżać.

Środki chemiczne i woski:
Plastikowa szpatułka do zbierania z powierzchni skóry środka chemicznego (w komplecie z kremami lub piankami).
Gotowe do użycia plastry z woskiem do depilacji na zimno (Veet, 12 sztuk: 15,99 zł).
Wosk do depilacji w plastrach na zimno plus dwie chusteczki zmywające (Bielenda, 16 plastrów: 10,50 zł).
Pianka do depilacji o działaniu nawilżającym i regenerującym skórę Tanita Effective (Tanita, 9 zł).
3-minutowy łagodny krem do depilacji skóry z dołączoną plastikową szpatułką (Veet, 200 ml: 24,99 zł).
Lekki lotion do usuwania włosków z ramion, nóg i ciała (Sally Hansen, 177 ml: 26 zł).
Depilator chemiczny w spreju o owocowym zapachu (Sally Hansen, 200 ml: 47 zł).
plusy: łatwość golenia, brak podrażnień, włoski odrastają ok. tydzień,
minusy: czasochłonne, mocny, chemiczny zapach, istnieje ryzyko wystąpienia alergii.


Włosy pod wosk

O pomoc w woskowaniu najlepiej poprosić przyjaciółkę. Zbadano, że trudno nam usunąć plaster ze skóry zdecydowanym ruchem – boimy się bólu i włącza się blokada psychiczna. Przygotuj skórę do nałożenia wosku – zwilż ją i osusz, pocierając ręcznikiem w kierunku pod włos. Przed woskowaniem możesz też zrobić peeling. Posyp skórę talkiem, dziecięcą zasypką lub po prostu... zwykłym sypkim pudrem. Do tak zmatowionej powierzchni wosk będzie lepiej przylegał.
Jeśli używasz gotowych plastrów z woskiem, ogrzej je, pocierając w dłoniach. Przyklejaj do łydki zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Wygładź plaster i zerwij go energicznym ruchem w stronę przeciwną do wzrostu włosa. Aby osłabić nieprzyjemne uczucie bólu po zerwaniu plastra, przyłóż w tym miejscu do skóry otwartą dłoń. Jeżeli na skórze pozostały jeszcze pojedyncze włosy, w tym samym miejscu możesz przykleić plaster jeszcze raz (więcej już nie – skóra będzie za bardzo podrażniona).
Pozostałości wosku usuwa się specjalną oliwką dołączoną do zestawu depilacyjnego (najczęściej jest to nasączona oliwką chusteczka). Możesz użyć też zwykłej oliwki kosmetycznej. Domowe woskowanie polecamy osobom z niedużą ilością włosów lub tym, u których włoski są bardzo delikatne (z reguły są to blondynki albo rudowłose). Dziewczyny z mocnymi ciemnymi włosami mogą mieć problem z usunięciem ich podczas jednorazowego zabiegu domowego woskowania. W takim wypadku warto rozważyć zabieg w gabinecie kosmetycznym.

plusy: szybkość depilacji, włosy odrastają po ok. 2 tygodniach,
minusy: bolesny zabieg.

Golenie – wyjście awaryjne
Golenie jest najszybszym sposobem domowej depilacji. Najlepiej stosować zaprojektowane specjalnie dla kobiet maszynki, które mają ruchomą rączkę oraz miękkie paski nasączone łagodzącym wyciągiem z aloesu (np. Venus Gillette) albo delikatne i wygodne golarki elektryczne, których można używać nawet pod prysznicem. Przed goleniem zwilż skórę wodą i masuj ją przez 1–2 minuty gąbką pod włos – chodzi o to, by lekko podnieść włoski. Użyj specjalnej pianki lub żelu do golenia albo po prostu namydlij nogi żelem pod prysznic – odpowiedni poślizg w trakcie golenia minimalizuje ryzyko obtarć i podrażnień. Kierunek Golenia – zawsze z dołu do góry. Najlepiej pojedynczymi ruchami. Najpierw ogól łydki, dopiero potem uda. Przez 2–3 dni po użyciu maszynki zrezygnuj z peelingu nóg (mógłby podrażnić skórę) – golenie samo w sobie jest rodzajem delikatnego ścierania naskórka. Po osuszeniu skóry wmasuj w nią nawilżający balsam do ciała. Jeśli kładziesz się spać, lepiej, aby był to gęsty odżywczy krem. Golenie wystarcza zazwyczaj na 2–6 dni. Po tym czasie zabieg zwykle trzeba powtórzyć.
Skóra podrażniona goleniem (zaczerwienienie, pieczenie, swędzenie) wymaga starannej pielęgnacji. Aby złagodzić zmiany, użyj miejscowo wody nagietkowej (kupisz w aptece), żelu z aloesem, kojących maści lub pianek z d-panthenolem, tłustych kremów-odżywek typu Nanobase albo preparatów przyspieszających gojenie się naskórka, np. kremu Cicoplast firmy La Roche-Posay.

plusy: łatwość i szybkość golenia,
minusy: częste podrażnienia, włoski szybko odrastają.


* * *

Które metody wy polecacie i dlaczego?
Jakie kosmetyki używacie przed i po depilacji nóg?
Których sposobów do depilacji nie polecacie i dlaczego?
Który depilatorów dostępnych na rynku jest waszym zdaniem najlepszy?
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  27 lipca 2011

Ja preferuję golenie i wosk :-)
Golenie jest 'szybkie' a wosk daje długotrwały efekt.

Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  27 lipca 2011

lubie wosk, ale pozniej girki czerwone :and:

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

iffy
iffy
  27 lipca 2011

mam tak wrażliwą skórę, że uczula mnie KAŻDY sposób depilacji. :and:

ostatnio kupiłam brauna i jeśli chodzi o uczulenie to najmniej, ale nie jestem zadowolona. Może coś źle robię, ale nie mam po nim gładkich nóg. :and:

SchwarzeFlamme
SchwarzeFlamme
  27 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Które metody wy polecacie i dlaczego?

Krem do depilacji jest ok, kilka lat temu używałam.
Ale i tak zostają wierna maszynce - golę nogi raz na ruski rok, jak idę na plażę, czy cuś, na codzień mam to w głębokim poszanowaniu.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie kosmetyki używacie przed i po depilacji nóg?

Żadnych.

Konto usunięte
Konto usunięte: Których sposobów do depilacji nie polecacie i dlaczego?

Nigdy nie wydepiluję się gdziekolwiek woskiem, ani depilatorem. Ała.
pijana
pijana
  27 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Które metody wy polecacie i dlaczego? Jakie kosmetyki używacie przed i po depilacji nóg? Których sposobów do depilacji nie polecacie i dlaczego? Który depilatorów dostępnych na rynku jest waszym zdaniem najlepszy?

Czy polecam to niekoniecznie, ale stosuję wosk i depilator na ręce i maszynkę wszędzie indziej
Używam szamponu jako pianki :rotfl:
-
Podobno ten, można depilować się pod wodą i nawet najkrótsze włoski ścina, Anna Ibisz robiła test w "Pani Gadżet"
madzia2143
madzia2143
  27 lipca 2011

ja mam uczulenie po piance, nóg chyba przez rok nie pokażę :and: wygląda to okropnie, do tego mam tendencję drapania się przez noc i takim o to sposobem budzę się ciagle z rankami na nogach. TRAGEDIA.

ten żel z aloesem daje radę? lub ta woda nagietkowa? ratujcie :and:

ChicaBombb
ChicaBombb
  27 lipca 2011

probowalam wszystkich domowych metod i jednak zostaje przy maszynce... kremy do depilacji mi cuchna, wosk i depilator boli.

mmaryjka
mmaryjka
  27 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Które metody wy polecacie i dlaczego?

wosk i pastę cukrową. szybko i na długo, szczególnie, że nogi mogę golić raz na tydzień, a po wosku mam spokój 4-5 tygodni.

Konto usunięte
Konto usunięte: Który depilatorów dostępnych na rynku jest waszym zdaniem najlepszy?

braun. mam ten który można używać pod wodą i jest całkiem spoko.
madzia2143
madzia2143
  27 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nogi mogę golić raz na tydzień, a po wosku mam spokój 4-5 tygodni

weź się lepiej nie odzywaj :ninja:
AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  27 lipca 2011

maszynka niestety.
przy innych metodach często mi wrastały włoski. :and:

mmaryjka
mmaryjka
  27 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: weź się lepiej nie odzywaj

jeszcze teraz zaczęłam rozprawiać się z włosami pod pachami. byłam już na pierwszej fotodepilacji i jestem ciekawa jak to się skończy
madzia2143
madzia2143
  27 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jeszcze teraz zaczęłam rozprawiać się z włosami pod pachami. byłam już na pierwszej fotodepilacji i jestem ciekawa jak to się skończy

akurat z tym problemu nie mam, bo depiluję depilatorem już bardzo długo. Teraz raz na 2tyg wystarczy.
fotodepilacja jest lepsza niż laser?
agoosiaaa
agoosiaaa
  27 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Które metody wy polecacie i dlaczego? Jakie kosmetyki używacie przed i po depilacji nóg? Których sposobów do depilacji nie polecacie i dlaczego? Który depilatorów dostępnych na rynku jest waszym zdaniem najlepszy?

gole albo depiluje, mam depilator braun silk epil 7, fajny jest (depiluje oraz goli), mozna uzywac pod woda (wtedy w ogole nie czuc praktycznie depilacji) - jedyny problem - nie mozna go uzywac, gdy sie laduje (wzgledy bezpieczenstwa) i czasem koncze z jedna noga wydepilowana, kiedy na druga musze czekac, az mi sie naladuje :rotfl: ten:



przed depilacja uzywam zwyklych peelingow tzn teraz z bodyshopu, mango bodajze, a po smaruje sie maslem z tego samego sklepu, teraz lychee blossom zuzywam.

uzywam tez maszynki do golenia gilette venus, takiej niebieskiej, na pachy.

nie polecam kremow (dlugo pozbywalam sie krostek, ktore wyskoczyly mi po kremie veet :nie:)
asiulcia1
asiulcia1
  27 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

uzywam maszynki
kremy mi nic nie dawaly
a po wosku wrastaja mi włoski
planuje kupić depilator, ale brak funduszy na tę chwilę :and:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.