gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  17 kwietnia 2011 (pierwszy post)

Zastanawiam się jak to do końca jest z tą czerwoną nitką przewiązaną na lewym lub prawym nadgarstku. Lewy - pro ana? Prawy - kabała? Słyszałam też, że takowa nitka ma chronić przed złymi mocami, najlepiej gdyby ktoś życzliwy przewiązał na niej 7 supełków. Możecie mi coś więcej powiedzieć na ten temat? Nosicie? Jakie jest Wasze zdanie?


agoosiaaa
agoosiaaa
  17 kwietnia 2011
gagulina
gagulina: Lewy - pro ana?

:zonk:
watpie, zeby ktokolwiek, a zwlaszcza madonna byla zwolenniczka anoreksji :woot:

a co do nitki to pierwsze widze :woot:
madzia2143
madzia2143
  17 kwietnia 2011

tez się nad tym zastanawiam, bo nie wiem do końca o co w tym chodzi, czekam na odpowiedzi ludzi którzy się na tym znają :)

agoosiaaa
agoosiaaa
  17 kwietnia 2011
http://www.ehow.com/about_5217878_meaning-red-string-bracelets_.html - wydaje mi sie, ze tu najlepiej wyjasniaja.

wydaje mi sie ze te bransoleki, co sa za pro ana to sa raczej z tych grubych bransoletek, nie takich nitek :woot:
Gothiclady
Gothiclady
  17 kwietnia 2011

ja tylko słyszałam że osoby noszące takie nitki wyznają kabałę.

gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  17 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wydaje mi sie, ze tu najlepiej wyjasniaja

aż tak dobrze angielskiego, to ja nie umiem :(
agoosiaaa
agoosiaaa
  17 kwietnia 2011
gagulina
gagulina: aż tak dobrze angielskiego, to ja nie umiem :(

no to tak, czerwona nitke w kabale nosi sie, zeby nie zostac zauroczonym (no ale to jest niby nie potwierdzone oficjalnie)
w hinduizmie uzywane jest do ceremoni, faceci wiaza na prawej, kobiety na lewej, sznurki na poczatku ceremoni wiazane sa w celu poblogoslawienia je noszacego. moga byc uzywane w roznych ceremoniach i znacza dobra wole ludzi, ktorzy daja je innym. i jeszcze w jakiejs tam innej ceremonii moze byc wiazane przez siostre swojemu bratu, i brat ja nosi jako oznake siostrzanej milosci.
w buddyzmie stosowne jest w rytuale, w tej ceremoni mnich zapala swieczki na srodku oltarza i chantuje do figurek (lol, tu masz nzaczenie slowa chant: http://pl.wikipedia.org/wiki/Chant ) a reszta trzyma w rekach nitki zawiazane wlasnie do srodka oltarza. pozniej mnich i reszta wiaza nitki na nadgarstkach innych osob. nitki maja rozne znaczenie i kolory, czerwony to odwaga.
no i w chinskiej legendzie osoby sobie przeznaczone sa polaczone ze soba taka czerwona nitka przywiazana do nogi, wiec niektore osoby nosza ja jako bransoletke, ale to raczej na nodze, nie na rece. no i oznacza ona bratnie dusze, ktore kiedys sie pobiora.

jak cos pokrecilam to mozecie mnie poprawic :)
Transcendencja
Transcendencja
  17 kwietnia 2011
gagulina
gagulina: Nosicie?

Nie noszę nic co jest związane z jakąkolwiek wiarą . Dla mnie to pozerstwo i grubiaństwo .
Aaa nie noszę koszulkę Slayera czasami a fakt przecież to jest prawie jak religia .
Pozdrawiam
Szczurka
Szczurka
  17 kwietnia 2011

jedne i drugie śmiegają z czerwonymsznurkiem na łapce.

Ale rozróżnić jest prosto - jak stwór z czerwonym sznurkiem ma ok14.lat i przypomina szkielet, to raczej jest pro-ana :ziober2:

Ogólnie czerwone wstążki itp. mają za zadanie chronić przed złem, przed urokami itp. Używane są jako chroniący amulet.
Na dziecięcym wózku matki doczepiają czerwoną wstążeczkę.

pijana
pijana
  17 kwietnia 2011

Słyszałam tylko o kabale.
Nie wierzę w żadne złe moce, uroki itp. Żadnej wiary też nie wyznaję, a już na pewno nie dałabym się wkręcić w sektę kabalistów, którzy tylko patrzą gdzie by tu zbić kasę.

folkemon
folkemon
  17 kwietnia 2011

Ja noszę zieloną nitkę. Symbolizuje ona ruch ProGreen. Ruch ten ma na celu promowanie noszenia zielonych nitek.

Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  17 kwietnia 2011
gagulina
gagulina: Zastanawiam się jak to do końca jest z tą czerwoną nitką przewiązaną na lewym lub prawym nadgarstku. Lewy - pro ana? Prawy - kabała? Słyszałam też, że takowa nitka ma chronić przed złymi mocami, najlepiej gdyby ktoś życzliwy przewiązał na niej 7 supełków. Możecie mi coś więcej powiedzieć na ten temat? Nosicie? Jakie jest Wasze zdanie?

przeciez Madonna nosi na prawej, poza tym nie wierze ze ona by mogla byc anorektyczka :ninja:

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  17 kwietnia 2011
Prinz
Prinz: prawej

lewej
znaki

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  17 kwietnia 2011

aha, ja noszę :)

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

mmaryjka
mmaryjka
  17 kwietnia 2011

nosiłam jak byłam mała, ponieważ moja babcia była przesądna i twierdziła, że ktoś może rzucić na mnie urok.
akurat nitka niekoniecznie musi mieć związek z kabałą, bo kiedyś ludzie przywiązywali np. do wózków dzieci małe, czerwone wstążeczki.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.