EngagedAngel
EngagedAngel
  4 kwietnia 2011 (pierwszy post)

Cześć:)

W wyniku odchudzania moja skóra straciła niestety jędrność:( Stosuję dietę i ćwiczę, ale to nie wystarcza, stąd też pytanie:
Znacie jakiś godny polecenia balsam, który pomógłby mi chociaż trochę się z tym uporać? Tak za max. 30-40zł.

Po drugie zastanawiam się nad kupnem takiej szczotki:

Myślicie, że pomoże ona rozbić nieco cellulit na udach? Używała jej któraś z Was? Jeśli tak to czy były jakieś efekty?

Z góry dziękuję za pomoc:)

Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  6 kwietnia 2011

a ja mam piękną gładkę dupę :fakju:

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  6 kwietnia 2011
Zadziora
Zadziora: Ćwiczenia pomagają nam by nie było go widać na 1 rzut oka.

Cellulit to tkanka tłuszczowa a ćwicząc ją spalasz, więc nie pomagaja by go nie było widać tylko USUWAJĄ...

Prinz
Prinz: a ja mam piękną gładkę dupę

ja też mam tą zalete, że cellulitu w ogóle nie mam
CHOCIAZ jak przytyłam te 5 kg tow jednym miejscu na brzuchu zrobił mi się kawałek taki 3 na 3 cm, peelingi nie pomogły dopiero ćwiczenia i zniknął
Zadziora
Zadziora
  6 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Cellulit to tkanka tłuszczowa a ćwicząc ją spalasz, więc nie pomagaja by go nie było widać tylko USUWAJĄ...

Jeszcze jak by to było prawdą ;]
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  6 kwietnia 2011
Zadziora
Zadziora: Jeszcze jak by to było prawdą ;]

aha, a więc cellulit to co to jest Twoim zdaniem? :woot:
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  6 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja też mam tą zalete, że cellulitu w ogóle nie mam

wiem, widzialem.

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

pijana
pijana
  6 kwietnia 2011

Muj borze... :and:

Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  6 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Muj borze...

czemu tak szeleścisz?

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

pijana
pijana
  6 kwietnia 2011
Prinz
Prinz: czemu tak szeleścisz?

Bo mnie irytuje jak ktoś sieje nieprawdę i nie da sobie nic przetłumaczyć... Ale chyba powinnam się tu do tego przyzwyczaić :and:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  6 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Bo mnie irytuje jak ktoś sieje nieprawdę i nie da sobie nic przetłumaczyć... Ale chyba powinnam się tu do tego przyzwyczaić

możliwe, że nie mam racji jednak zadałam pytanie i czekam na konkretne argumenty, a ich brak. :and: bo pisanie 'że nie, bo nie' mnie nie przekonuje ;-)
mmaryjka
mmaryjka
  6 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Bo mnie irytuje jak ktoś sieje nieprawdę i nie da sobie nic przetłumaczyć

masz taki ładny cytat pod swoimi wypowiedziami;)

Konto usunięte
Konto usunięte: możliwe, że nie mam racji jednak zadałam pytanie i czekam na konkretne argumenty, a ich brak.

cellulit to głównie nieprawidłowy stosunek hormonów i uwarunkowania genetyczne.
jednej kobiecie nic nie pomoże, a druga pozbędzie się go bez większych problemów np. samymi kremami.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  7 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: cellulit to głównie nieprawidłowy stosunek hormonów i uwarunkowania genetyczne.

tak, ale z czego się 'składa' że tak to nazwę?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  7 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Zazwyczaj przyczyną powstawania efektu skórki pomarańczowej jest szereg nakładających się na siebie czynników. Począwszy od złej diety, braku ruchu, poprzez uwarunkowania genetyczne, na gospodarce hormonalnej kończąc. Najnowsze badania pokazują, że cellulit dotyka coraz młodsze kobiety. Schorzenie to nie jest też, jak pierwotnie sądzono, związane z menopauzą i otyłością, ale powstaje też u szczupłych dziewczyn w okresie dojrzewania. Jak się okazało wpływ na to mają geny. To geny decydują o tym, czy nasze komórki tłuszczowe mają mniej, czy więcej receptorów wiążących tłuszcz. Rozwojowi cellulitu sprzyja siedzący tryb życia, brak ruchu i zła dieta. Ruch sprawia bowiem, że lepiej funkcjonuje układ limfatyczny i organizm szybciej pozbywa się toksyn. Źle zbilansowana dieta, bogata w duże ilości soli, tłuszczy i węglowodanów powoduje zatrzymanie w tkankach płynów, obrzęki i w końcu cellulit. Do powstawania cellulitu przyczynia się też palenie papierosów, nikotyna bowiem zwęża naczynia krwionośne, co znacznie utrudnia dostarczanie komórkom tlenu i hamuje proces spalania tłuszczu. Poza tym kobiety mają charakterystycznie zbudowaną tkankę łączna, o rozciągliwych i luźno utkanych włóknach, w których to komórki tłuszczowe swobodnie pęcznieją, powodując rozwój cellulitu. Za rozwój skórki pomarańczowej odpowiadają tez geny. Problem ten jest niestety dziedziczny i bardzo często przechodzi z matki na córkę. Oprócz hormonów, genów i złego stylu życia na rozwój cellulitu mają wpływ takie czynniki noszenie zbyt obcisłych ubrań, czy długie, gorące kąpiele. Wszystko to w mniejszych, czy większym stopniu przyczynia się do rozwoju podskórnych pofałdowań, które spędzają sen z powiek niejednej kobiecie.


Konto usunięte
Konto usunięte: Cellulit to tkanka tłuszczowa a ćwicząc ją spalasz, więc nie pomagaja by go nie było widać tylko USUWAJĄ...


czyli jednak miałam rację ;-)

:ziew:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  7 kwietnia 2011

i na tym zakończę;

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak już wiemy, w walce z cellulitem wiele może zdziałać odpowiednia dieta. Samo zdrowe odżywianie nie pomoże nam jednak pozbyć się skórki pomarańczowej. Tylko połączenie odpowiednio zbilansowanego menu, wraz ze wzmożoną aktywnością fizyczną może przyczynić się do wyraźnej redukcji cellulitu. Chcielibymy omówić tutaj szerzej rolę aktywności fizycznej w walce z tym typowym dla większości kobiet problemem dotykającym skórę. Skórka pomarańczowa występuje najczęściej w okolicy ud, pośladków i brzucha. Ma to swoje logiczne wyjaśnienie – w tych właśnie obszarach znajdują się największe skupiska komórek tłuszczowych, a to z kolei związane jest z procesami zachodzącymi non stop w organizmie kobiety, które stanowią naturalne przygotowanie do ciąży. Cellulit może pojawiać się także, choć znacznie rzadziej, na przedramionach, w okolicy kolan, łydek oraz na karku.


:fakju:
pijana
pijana
  7 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: BreakMyFall18

Zapomniałam wyjaśnić o co mi chodziło - już piszę.
Nie twierdzę, że aktywność fizyczna nie pomaga w usuwaniu cellulitu, chodziło mi o to, że nie zawsze to wystarcza, a czasem to w ogóle nie skutkuje. Wtedy trzeba wspomóc się balsamami, peelingami, gąbką czy też jakąś bańką chińską itp. Jaśmina pisała, że pozbyła się cellulitu peelingiem z kawy i balsamem bodajże rozgrzewającym Eveline, mmaryjka poleca Tołpę. Jak jedno (np. aktywność fizyczna) nie pomaga to trzeba wspomóc się innymi metodami, bo cellulit to twardy zawodnik.
mmaryjka
mmaryjka
  7 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: :fakju :

ludzieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, cycki opadają do samej ziemi.
tak kotek, MASZ RACJĘ WE WSZYSTKIM CO PISZESZ!
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.