BreakMyFall18
BreakMyFall18
  5 marca 2011 (pierwszy post)

Witam. Ostatnio pisałam o plastrach do depilacji...
Teraz muszę kontynuować temat.
Na rękach mniej więcej na wysokości łokcia na górnej części ręki i przedramienia czyli tam gdzie wyrywałam włosy - zrobiło mi się paskudne uczulenie. :nie:
Po zdjęciu plastra zrobiły się bąble - zupełnie jakbym wpadła w pokrzywe :nie:
Teraz mnie to okropnie swędzi, a wygląda nie za ciekawie...

Co mam z tym zrobić? (Czekam na wizyte u alergologa) Może znacie jakieś maści szybciej gojące lub odczulające?

:calusek:
HELP!

machu221
machu221
  5 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:


może te plastry były z wyciągiem z pokrzyw ???
MotylekRapi
Posty: 280 (po ~98 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
MotylekRapi
  5 marca 2011

Na gojenie ran, poparzeń najlepszy jest chyba Tribiotic.

If you don't wanna be my best friend then why am i still in your bed?

malami81
malami81
  5 marca 2011

Spróbuj może najpierw łagodzących okładów z rumianku...
Żel /maść z aloesem też łagodzi wszelkiego rodzaju podrażnienia skóry. Najlepiej nawet byłoby ułamać aloes i tym sokiem posmarować ręce.

Dodatkowo możesz też pić wapno musujące - działa odczulająco

mmaryjka
mmaryjka
  5 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Co mam z tym zrobić?

przede wszystkim nie drapać. jeśli to pokrzywka, to maści niewiele pomogą. pij wapno, może być też witamina c, a najlepiej jakbyś sobie kupiła loratadyne czy coś w tym rodzaju. na rumianek bym bardzo uważała, bo może cię dodatkowo uczulić.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  5 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: przede wszystkim nie drapać.

łatwo mówić, swędzi jak ch... :-/ masakra

Konto usunięte
Konto usunięte: jeśli to pokrzywka,

to raczej nie pokrzywka, przypomina to 20 ugryzien komara w jednym miejscu tak jedno obok drugiego w odleglosciach 1 cm
MotylekRapi
Posty: 280 (po ~98 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
MotylekRapi
  5 marca 2011
malami81
malami81: Spróbuj może najpierw łagodzących okładów z rumianku...


Okłady z rumianku lub nagietku też bardzo dobre.

If you don't wanna be my best friend then why am i still in your bed?

agoosiaaa
agoosiaaa
  5 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: łatwo mówić, swędzi jak ch... :-/ masakra

przyloz lodu, mi pomaga na swedzenie i chyba nie bedzie ci w stanie zaszkodzic :woot:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  5 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: przyloz lodu, mi pomaga na swedzenie i chyba nie bedzie ci w stanie zaszkodzic

ja ogolnie mam uczulenie i mam w domu taką masc przeciwswiadową ze sterydami ale nie pomaga, sprobuje z lodem :/
mmaryjka
mmaryjka
  5 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: przypomina to 20 ugryzien komara w jednym miejscu tak jedno obok drugiego w odleglosciach 1 cm

tak tak, to najprawdopodobniej pokrzywka. idź do apteki i kup sobie właśnie loratadyne albo zyrtec, ale zyrtec usypia.

Konto usunięte
Konto usunięte: łatwo mówić, swędzi jak ch..

wiem jak to swędzi i ciesz się, że masz tylko miejscowo bo ja dostałam od jakiegoś pokarmu(do dziś nie wiem od czego) i przez tydzień jadłam tylko ryż i piłam wodę i herbatę bo uczulało mnie wszystko, nawet chleb:and: a plamy miałam prawie wszędzie, nawet na dupie;)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  5 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: albo zyrtec, ale zyrtec usypia.

mam zyrtec w domu i wzięłam go na noc bo ogolnie mam inne uczulenie i lekarz mi to przepisal, ale i tak swedzi :/
agoosiaaa
agoosiaaa
  5 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja ogolnie mam uczulenie i mam w domu taką masc przeciwswiadową ze sterydami ale nie pomaga, sprobuje z lodem :/

ja mam uczulenie na slonce + w zeszlym roku tez mnie od czegos wysypalo pare razy (tak ze mialam cale rece, brzuch i gorna czesc nog w takich plamach :/). bylam u lekarza i mi jakas masc przypisal na to, ale nazwy nie pamietam, a dobra byla :Tak:
mmaryjka
mmaryjka
  5 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale i tak swedzi

tego się nie pozbędziesz, ewentualnie jest taki żel na ukąszenia komarów etc, także może takim?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  5 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ewentualnie jest taki żel na ukąszenia komarów etc, także może takim?

boje sie zeby nie pogorszylo sprawy, zastanawiam sie w ogole od czego to moze byc musze miec na jakis skladnik uczulenie.
mmaryjka
mmaryjka
  5 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ewentualnie jest taki żel na ukąszenia komarów

fenistil. jego są chyba dwa rodzaje i któryś powinien być dobry
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.