Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
agoosiaaa
agoosiaaa
  2 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jeśli ci się nie pali to ja bym poczekała i zamiast ich w złodziejskiej cenie kupiła coś innego,dobrego;) u mnie w promocji vichy kosztują około 150zł za 18 ampułek albo około 100 za 12. normalna cena to 140 za 12, więc opłaca się czyhać na przeceny;)

no poszukam i poczekam najwyzej na jakas okazje, w sumie to mi sie nie spieszy :)
mozesz mi pokazac na zdjeciu jak one wygladaja?? :)

Konto usunięte
Konto usunięte: to pewnie za jakiś czas bo na razie włosów nie gubię praktycznie wcale, więc nie będę psikała na marne. może zapożyczę partnerowi

spoko, jak mowie, w zadnej potrzebie nie jestem, moge poczekac :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Działa, Bardzo dobrze wzmacnia włosy.

to najwyzej zobacze jak bede w pl, bo na tej stronie co patrzylam to duzo drozsze sa :)
mmaryjka
mmaryjka
  2 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mozesz mi pokazac na zdjeciu jak one wygladaja?

takie, ale są też bez tej głowy na opakowaniu. to są te 12+6
agoosiaaa
agoosiaaa
  2 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: takie, ale są też bez tej głowy na opakowaniu. to są te 12+6

ok, dzieki, rozejrze sie za nimi :)
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  3 marca 2011

a ja sobie caly czas uzywam alpecinu... szamponu z kofeiną i liquidu po myciu, rowniez z kofeina. po tygodniu stosowania cudow nie oczekuje;) ale po zastosowaniu liquidu czuc takie palenie, jak kofeina wnika wglab skory glowy.




korci mnie strasznie by cos dodatkowo dokupic, ale mama mowi ze lepiej jedno stosowac by wiedziec czy pomaga :and:

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

Paulinessa
Paulinessa
  3 marca 2011
Prinz
Prinz: korci mnie strasznie by cos dodatkowo dokupic, ale mama mowi ze lepiej jedno stosowac by wiedziec czy pomaga


Jak najbardziej możesz dokupić! Wtedy działanie może być wzmożone. Mam nadzieję, że zostawiasz ten szampon na kilka minut przy myciu na głowie?
Dziewczyny z wizażu tego używają, mimo że to raczej dla facetów ;) wielu pomaga na porost.
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  3 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak najbardziej możesz dokupić! Wtedy działanie może być wzmożone. Mam nadzieję, że zostawiasz ten szampon na kilka minut przy myciu na głowie?

no wlasnie korca mnie ampulki vichy, ale chyba jedno opakowanie 18 ampułek to za mało by oczekiwać rezultatów.
i matka tłumaczy, ze lepiej stosowac te dwie rzeczy teraz, bo pozniej nie bedzie wiadomo co pomaga i beda dodatkowe koszty...
zostawiam na około 5 min, jest napisane ze na 2.

Konto usunięte
Konto usunięte: Dziewczyny z wizażu tego używają, mimo że to raczej dla facetów ;) wielu pomaga na porost.

no wlasnie to tylko dla facetow jest :mrgreen: stosowanie specjalnie dla tych, ktorzy maja sklonnosci do lysienia (ojciec łysy) i stosowanie na zasadzie im wczesniej tym lepiej (wtedy podobno ta kofeina zablokuje wzmozone wypadanie wlosow)
jak nie odrosna mi zakola to mam nadzieje ze przynajmniej sie nie poglebia.

widzialem wlasnie na wizazu, ze dziewczyny uzywaja, niektore narzekaja, ale to przeciez szampon dla facetow...:D

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

Paulinessa
Paulinessa
  3 marca 2011
Prinz
Prinz: widzialem wlasnie na wizazu, ze dziewczyny uzywaja, niektore narzekaja, ale to przeciez szampon dla facetow...:D


Oj tam, oj tam. :) cała tajemnica w kofeinie bardzo wysoko w składzie :)

btw. masz konto na wizażu? :D

Prinz
Prinz: zostawiam na około 5 min, jest napisane ze na 2.


Nie podrażnia Cię?

Prinz
Prinz: no wlasnie korca mnie ampulki vichy, ale chyba jedno opakowanie 18 ampułek to za mało by oczekiwać rezultatów.


No zależy co się chce osiągnąc :)

Prinz
Prinz: i matka tłumaczy, ze lepiej stosowac te dwie rzeczy teraz, bo pozniej nie bedzie wiadomo co pomaga i beda dodatkowe koszty...


To fakt, że wtedy nie wie się co pomaga :) może to być jedna rzeczy czy dwie, a może wszystkie w jakiś sposób :)
Gotusiaaa
Gotusiaaa
  3 marca 2011

Dziewczyny ! Doradzcie . Ktora maske lepiej kupic : Kallosa mlecznego czy Scandic COCOMASK ?

Gdzie dostane olejki typu : sezamowy, jojoba , z pestek win. , etc . Te ktore polecacie do nawilzania ?

Czego uzywac by wlosy byly gladkie, nie puszyly sie ?
Jedwab wystarczy ?

Dziękuje!

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  3 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Kallosa mlecznego czy Scandic COCOMASK ?

Obie są dobre, ja Kallosa używam od kilku lat a z tego co kojarze chyba ma lepszy skład :woot: ale nie jestem pewna

Konto usunięte
Konto usunięte: Czego uzywac by wlosy byly gladkie, nie puszyly sie ? Jedwab wystarczy ?

Ja kupiłam to jakies pare dni temu i jestem zachwycona:
Paulinessa
Paulinessa
  3 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Dziewczyny ! Doradzcie . Ktora maske lepiej kupic : Kallosa mlecznego czy Scandic COCOMASK ?


Scandic zdecydowanie!

Konto usunięte
Konto usunięte: Gdzie dostane olejki typu : sezamowy, jojoba , z pestek win. , etc . Te ktore polecacie do nawilzania ?


Z pestek winogron w marketach, sklepach spożywczych. Tak jak i oliwa z oliwek.
Reszta to internet, sklepy ze zdrową żywnością.
Rycyna w aptece.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  3 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Scandic zdecydowanie!

a czemu? :woot:
Paulinessa
Paulinessa
  3 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a czemu?


O wiele wiele wiele lepszy skład.

Kallos:
Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Methosulfate, Parfum, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, Hydroxypropyltrimonium Hydrolized Casein, Citric Acid, Hydrolized Milk Protein, Methylchloroisothiazolinone, Sodium Cocoyl Glutamate, Methylisothiazolinone

Scandic:
Skład: aqua, cetearyl alcohol, cetrimonium chloride, propylene glycol, coconut (cocos nucifera) extract, parfum, imidazolidinyl urea, citric acid, glyceryl stearate, PEG-60 hydrogenated castor oil, methylisothiazolinone, methylchloroisothiazolinone
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  3 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Kallos: Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Methosulfate, Parfum, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, Hydroxypropyltrimonium Hydrolized Casein, Citric Acid, Hydrolized Milk Protein, Methylchloroisothiazolinone, Sodium Cocoyl Glutamate, Methylisothiazolinone

cooo? :szok:
ja mam inny skład na opakowaniu!!!
:szok: ale mam tą maske jakieś pół roku?
Paulinessa
Paulinessa
  3 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: cooo? ja mam inny skład na opakowaniu!!! ale mam tą maske jakieś pół roku?


Pokaż mi swój skład? Bo wiem, że był zmieniany ze 2 razy :)
Paulinessa
Paulinessa
  3 marca 2011

Może taki?
Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dipalmitoyl-ethyl Hydroxyethylmonium Methosulfatem, Parfum, Hydrolized Milk Protein, Phenoxyethanol, Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.