Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
368212
368212
  24 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: i rozjasnia bardzo dobrze, przy czym nie podraznia skory glowy, ale ja naturalnie mam dosyc jasne wlosy, wiec nie wiem jak z ciemniejszymi.

dzieki bardzo, tak wlasnie sie na tym zastanawialam
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  25 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: i rozjasnia bardzo dobrze, przy czym nie podraznia skory glowy, ale ja naturalnie mam dosyc jasne wlosy, wiec nie wiem jak z ciemniejszymi.

dokladnie.
Pauli, ktora ma ciemne wlosy tak jak ja polecam ten do dark hair i zeby trzymac maksimum czasu podanego na opakowaniu - nie pamietam ile to jest czy 60 min czy 90 min :ninja:
W kazdym badz razie na ciemnych wlosach i tak zostanie zoltawy odcien.

Konto usunięte
Konto usunięte: ktory rozjasni wlosy na bialy blond?


Ten rozjasniacz, ktory polecila Agoosia jest bardzo dobry, od dawna go uzywam. Tak czy siak, mam bardzo ciemne wlosy i jezeli chcesz bialy blond to nie sadze by Ci wyszedl tylko po rozjasniaczu. Bedziesz dalej miala zoltawy pigmeny - choc nieznaczny.
Konto usunięte
Konto usunięte: jaka farbe do wlosow pozniej uzywac na odrosty aby rowniez byly biale.


Ja bym Ci zadnej farby nie polecila. Natomiast do bialych wlosow zajebisty jest bialy albo fioletowy (violet nie purple!!!) toner LaRiche Directions.
Nie mam pojecia czy jest dostepny w Bootsie czy Superdrugi, ale spokojnie mozesz go dostac na ich stronie:
http://www.lariche.co.uk/directions-hair-colour
Wg mnie to najlepsza firma jesli chodzi o wszystkie nienaturalne kolory.
Oprocz tego jest dostepny na amazonie

http://www.amazon.co.uk/Directions-Hair-Dye-White-Toner/dp/B001BFRMM2/ref=cm_cmu_pg__header
i kosztuje £4.10 :ziober2:
Mozesz go zostawic nawet na kilka godzin, bo to kolor semi-permanent, choc jedna godzina powinna styknac.
Bardzo dobry, jesli nie najlepszy jest tez toner Special Effects - jezeli wybierzesz ten, to musisz jednak uwazac z development time i sprawdzac co jakis czas, bo moga Ci wyjsc fioletowe wlosy.
Efekt bedzie taki:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

368212
368212
  25 stycznia 2012
massacre
massacre: goosiaaa: i rozjasnia bardzo dobrze, przy czym nie podraznia skory glowy, ale ja naturalnie mam dosyc jasne wlosy, wiec nie wiem jak z ciemniejszymi. dokladnie. Pauli, ktora ma ciemne wlosy tak jak ja polecam ten do dark hair i zeby trzymac maksimum czasu podanego na opakowaniu - nie pamietam ile to jest czy 60 min czy 90 min W kazdym badz razie na ciemnych wlosach i tak zostanie zoltawy odcien. 368212: ktory rozjasni wlosy na bialy blond?Ten rozjasniacz, ktory polecila Agoosia jest bardzo dobry, od dawna go uzywam. Tak czy siak, mam bardzo ciemne wlosy i jezeli chcesz bialy blond to nie sadze by Ci wyszedl tylko po rozjasniaczu. Bedziesz dalej miala zoltawy pigmeny - choc nieznaczny. 368212: jaka farbe do wlosow pozniej uzywac na odrosty aby rowniez byly biale.Ja bym Ci zadnej farby nie polecila. Natomiast do bialych wlosow zajebisty jest bialy albo fioletowy (violet nie purple!!!) toner LaRiche Directions. Nie mam pojecia czy jest dostepny w Bootsie czy Superdrugi, ale spokojnie mozesz go dostac na ich stronie: http://www.lariche.co.uk/directions-hair-colour Wg mnie to najlepsza firma jesli chodzi o wszystkie nienaturalne kolory. Oprocz tego jest dostepny na amazonie

dzieki bardzo. te info dla mamy nie dla mnie , mnie nie zalezy na bialym kolorze wlosow, moga byc nawet zolte bo chce je zafarbowac znow na czerwono wiec bez roznicy czy wyjdzie zolty po rozjasnianiu. Bo uzylam pare dni temu dwa opakowania colour b4 to tylko czubek glowy mialam rudy a reszte wlosow ciemny braz. Nie dziala juz na mnie :P nalozylam na to kolor DEEP RED a wyszedl mi kruczo czarny z czerwona poswiata. Wiec mi bez roznicy na jaki kolor mi rozjani wlosy, byleby rozjasnij wystarczajaco jasno aby czerwony zlapal.
i jeszcze jedno, bblonde bardzo wysusza i niszczy wlosy?
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  25 stycznia 2012
massacre
massacre: byleby rozjasnij wystarczajaco jasno aby czerwony zlapal.

sprobowac mozesz tez te tonery w kolorach czerwieni :D

368212:
i jeszcze jedno, bblonde bardzo wysusza i niszczy wlosy?


Chyba jak kazdy rozjasniacz, choc wg mnie na angielskim rynku jest najlepszy.
Duzo zalezy od wlosow - ja mam mocne i grube i wg fryzjera nie sa zniszczone - poza koncowkami, ktore i tak regularnie trzeba obcinac.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  25 stycznia 2012

Ach i jak Twoja mama zdecyduje sie na te tonery, to niech sobie wezmie ich troche wiecej, troszke tonera do odzywki do wlosow przy kazdym myciu i kolor sie dluzej utrzyma bez zzolcenia.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Biuna
Biuna
  30 stycznia 2012

Szukam jakiejs fajnej farby zmywalnej blond,co poradzicie ?

Biuna
Biuna
  30 stycznia 2012

Szukam jakiejs fajnej farby zmywalnej blond,co poradzicie ?

Paulinessa
Paulinessa
  30 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Szukam jakiejs fajnej farby zmywalnej blond,co poradzicie ?


Jeśli miałby to być jaśniejszy odcień niż masz no to nie da rady.
mmaryjka
mmaryjka
  30 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte:

zapodaj jakies nowosci do wlosow, bo u mnie ostatnio zadnych nowosci w tej kwestii
Renata2007
Renata2007
  31 stycznia 2012

Ja gustuję w naturalnych sposobach, typu płukanka z rumianku, maseczka z jajka z dodatkiem oliwy, na porost (olejek rycynowy jest bardzo dobry). A jeśli chodzi o wypadanie, jak dla mnie są to braki w równowadze mineralnej w organiźmie i bardziej trzeba zadziałać od środka niż na zewnątrz włosa. I w tym temacie to już odżywianie, dużo warzyw i owoców, ryby, jajka. I vitapil z biotyną fajnie uzupełnia braki mineralne jeśli chodzi o włosy. Tylko przynajmniej miesiąc trzeba go systematycznie brać.

Agusss93
Agusss93
  31 stycznia 2012
Hej, zastanawiam się nad studniówkową fryzurką i wymyśliłam sobie skromnego koczka jednak chciałabym żeby fryzjerka dopięła mi do niego kwiatki storczyka, czy to dobry pomysł?? Czy ta kombinacja nie będzie wyglądać zbyt weselno-wiosennie?? proszę was o pomoc...
Biuna
Biuna
  1 lutego 2012

jakie sa teraz trendy odnosnie scinania wlosow ?
Mam wlosy za ramiona, pocieniowane z lekko grzywka na bok ktora okropnie jest cienka i sie rozdziela :( .

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  2 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: jakie sa teraz trendy odnosnie scinania wlosow ?


Nie patrz na trendy. Proponuje pojsc do stylisty (nie do zwyklego fryzjera) i zapytac sie co pasuje do Twojej buzi i stylu ubierania sie :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

justCax
justCax
  2 lutego 2012
massacre
massacre: Nie patrz na trendy. Proponuje pojsc do stylisty (nie do zwyklego fryzjera) i zapytac sie co pasuje do Twojej buzi i stylu ubierania sie :)

poszłam ostatnio żeby z lekka rozjaśnić włosy. w konsekwencji mam ciemniejsze niż miałam :< w zimie mam jaśniejszą karnację i nie pasują mi aż tak ciemne, prawie czarne włosy. fakt, dodała mi jakieś jaśniejsze refleksy, ale trzeba pod lupą szukać, żeby je zauważyć. masakra.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  2 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: poszłam ostatnio żeby z lekka rozjaśnić włosy. w konsekwencji mam ciemniejsze niż miałam :< w zimie mam jaśniejszą karnację i nie pasują mi aż tak ciemne, prawie czarne włosy. fakt, dodała mi jakieś jaśniejsze refleksy, ale trzeba pod lupą szukać, żeby je zauważyć. masakra.


Do dupnego fryzjera poszlas :and: Ja bym zrobila reklamacje, skoro jasno powiedzialas czego chcesz...

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.