Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 maja 2011

Te mleczko z Subriny jest meeega :-) skład moze nie jest najlepszy, na pewno nie taki jak maski ale nie ma przecież regenerować tylko chronić UV :-) fajnie wygładza. I włosy mi sie tak nie grzeją, mysle, ze promienie sa w większosci odbijane a nie wchłaniane do włosa.

Ale planuje kupic jeszcze ten spray bo go mozna psikac na suche włosy np podczas kąpieli słonecznych: Loreal Spray Solar Sublime
http://allegro.pl/loreal-spray-solar-sublime-chroni-przed-uv-l-oreal-i1600048439.html

ale nie wiem, czy ma alkohol wysoko a mozliwe, ze bedzie miec.

ImaDrug
ImaDrug
  19 maja 2011

Kupiłam, kupiłam ;D ;D Wyciągnęłam dzisiaj siostrę na zakupy do Tarnowa no i oczywiscie poszłysmy do Rossmana:) kupiłam sobie 2 szampony Alterra chciałam jeszcze odżywke ale nie było :( kupiłam sobie granat i aloes oraz migdały i jojoba :)pachną swietnie ;D dzisiaj lub jutro je przetestuję :)

Mogłybyście przeanalizować ten skład :
AQUA, CETEARYL ALCOHOL, BIS-DIGLYCERYL POLYACYLADIPATE-2, GLYCERIN, PROPYLENE GLYCOLO, CETERIMONIUM CHLORIDE, HYDROLYZED SILK, ISOPROPYLPALMITATE, PARFUM, CITRIC ACID, SODIUM CITRATE, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, CI 14720.
Byłabym wdzięczna ;* Jest to odzywka do spłukiwania

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: :) kupiłam sobie 2 szampony Alterra chciałam jeszcze odżywke ale nie było :( kupiłam sobie granat i aloes oraz migdały i jojoba :)pachną swietnie ;D dzisiaj lub jutro je przetestuję :)

migdały i jojoba mnie nie odpowiadają :nie: drugi raz nie kupie.

Konto usunięte
Konto usunięte: AQUA, CETEARYL ALCOHOL, BIS-DIGLYCERYL POLYACYLADIPATE-2, GLYCERIN, PROPYLENE GLYCOLO, CETERIMONIUM CHLORIDE, HYDROLYZED SILK, ISOPROPYLPALMITATE, PARFUM, CITRIC ACID, SODIUM CITRATE, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, CI 14720.

bardzo srednia. bardzo...
ImaDrug
ImaDrug
  19 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: migdały i jojoba mnie nie odpowiadają drugi raz nie kupie.

muszę sama na sobie wypróbować ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: bardzo srednia. bardzo...

nie mam opakiwania tej starej ale są podejrzenia ze to ta sama Yung Asia tylo w innym opakowaniu no to kupiłam,zobaczymy czy cos z tego bedzie.Domyślam sie że tamta też szału składowo nie robiła :)
Paulinessa
Paulinessa
  20 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A nie morela? :P


Tak, kurde co ja napisałam :rotfl:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak, kurde co ja napisałam

ten z morelą jest mój ulubiony :D :zakochany: dobry wybór, ten z granatem i aloesem też jest fajny
Cyrkoniczna123
Cyrkoniczna123
  20 maja 2011
dobra ?:) bo nie wiem czy warto zakupic :)
Paulinessa
Paulinessa
  20 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ten z morelą jest mój ulubiony :D dobry wybór, ten z granatem i aloesem też jest fajny


No kupie sobie jeszcze jakies :)

Konto usunięte
Konto usunięte: dobra ?:) bo nie wiem czy warto zakupic :)


TAK! Warto :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 maja 2011

Byłam dzisiaj w Gliwicach w C.H Forum. Weszłam do drogerii Natura. Zaczęłam przeglądać szampony, odzywki, maski itp. W oczy rzucił mi się szampon Natur Vital. Były różne serie, zielony z limonką, niebieski z aloesem, niebieski do wypadających itd. Wszystkie w cenie 19,99 odżywki to samo. I patrze, a tam zestaw: Szampon do włosów wypadających + 14 ampułek jakichś tam i 7 jakiejś drugiej fazy, pod spodem 300ml+gratis 19,99. SKŁAD SUPER, ja już napalona i ucieszona, spociłam się z wrażenia :napalony: Ale jako, że mój budżet jest dawno na 0 a miałam już pare rzeczy w koszyku zawołałam moje Kochanie i zaczęłam przekonywać, że to niesamowita okazja. I nagle taka babka ochroniarz mówi, że to chyba nie jest po 19,99, zapytała babke ekspedientke a ona, że ok 65 zł :ninja: a ja :szok: szkoda.. Rozważam zakupienie tego zestawu, a narazie:

Kupiłam sobie odżywkę Natur Vitral Hair Loss do włosów wypadających za 19,99 o następującym, cudownym składzie:
qua (Water), Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Soybean (Glycine soja) germ extract, Wheat (Triticum vulgare) germ extract, Ginseng (Panax ginseng) extract, Althaea officinalis root extract, Panthenol, Cyclomethicone, Calcium Pantothenate (Vit. B3), Inositol (Vit. B7), Biotin (Vit. H), Retinol (Vit. A), Tocopheryl Acetate (Vit. E), Glyceryl Linoleate, Glyceryl Linolenate, Glyceryl Arachidonate (Vit. F), Parfum (Fragrance), Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, CI 77891.

Ale w sumie była droga bo to 250 ml więc będę ją wcierać tylko w skórę głowy a na całe włosy zwykłą odżywkę.

I jeszcze: ampułki Joanna rzepa, zauważyłam fajny skład ale potwornie drogie, bo 20,99 zł za 7 ampułek 10ml. I nie wiem czy kupić czy lepiej Seboradin lub Radical?

mirra20
mirra20
  20 maja 2011
sauna na włosy
ktoś korzystał?
warto czy nie warto?
jakie efekty?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: sauna na włosy ktoś korzystał? warto czy nie warto? jakie efekty?

Oczywiście, że warto ;-) sauna na włosy przede wszystkim nawilża, mamy na to multum klientek jest to chyba najlepsza forma pielęgnacji, a jeśli sauna jest ozonowa to jeszcze lepiej :)
mirra20
mirra20
  20 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Oczywiście, że warto ;-) sauna na włosy przede wszystkim nawilża, mamy na to multum klientek jest to chyba najlepsza forma pielęgnacji, a jeśli sauna jest ozonowa to jeszcze lepiej :)

nie wiem czy ozonowa czy nie, ale zastanawiam się nad wybraniem się na coś takiego
a co ile należy zabieg powtarzać?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiem czy ozonowa czy nie, ale zastanawiam się nad wybraniem się na coś takiego a co ile należy zabieg powtarzać?

polecam, warto :)

to zależy od włosów, ale mysle, ze aby doprowadzić włosy do ładu wystarcza 4-5 zabiegów, w zaleznosci od włosów, bardzo suche i zniszczone co 2 tyg, bardziej normalne co 3 tyg - miesiąc.
mirra20
mirra20
  20 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: polecam, warto :) to zależy od włosów, ale mysle, ze aby doprowadzić włosy do ładu wystarcza 4-5 zabiegów, w zaleznosci od włosów, bardzo suche i zniszczone co 2 tyg, bardziej normalne co 3 tyg - miesiąc.

w takim razie chyba sobie zafunduje na lato, w końcu nie używam niemal żadnych masek i odżywek
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: w takim razie chyba sobie zafunduje na lato, w końcu nie używam niemal żadnych masek i odżywek

polecam gorąco :-) maska w połączeniu z sauną daje lepsze rezultaty niż używanie samej maski :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.