Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
ImaDrug
ImaDrug
  4 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie zgodzę się z tym. spray ma co najmniej 3 wady więcej niż krem czy pasta.

spray dla Mnie odpada,wiem ze są o wiele gorsze od kremów, polecasz cos godnego uwagi?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  4 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: np??

np
1. Bardziej obciąża skórę (drobinki osiadają dosłownie wszędzie, same silikony = skóra nie może oddychać, szybciej się przetłuszcza)
2. Często zawierają alkohol i więcej rozpuszczalników - spray jest innej konsystencji niż krem, krem jest gęstszy.
3. Krem rozprowadzisz równomiernie, pasmo po paśmie na wilgotne włosy a spray nie, drobinki osiadają różnie, 'troche tam, troche tam' co nie zabezpiecza całego włosa. Nawet jeśli spryskasz każde pasmo to krem 'rozciągniesz' po włosie a spray nie.
4. Spray zazwyczaj stosuje się zaraz przed prostowaniem, czyli nasączony włos się po prpostu gotuje, skutek jest jeszcze gorszy, włos wcale nie jest zabezpieczony bo silikony nie zdążą zwiazać i wyschnąć. Wtedy palisz nie tylko wierzchnią warstwę włosa ale jeszcze cały środek.

mogłabym jeszcze coś domyślić ale musiałabym się zastanowić, kiedyś pisałam o tym wypracowanie :-)

Konto usunięte
Konto usunięte: spray dla Mnie odpada,wiem ze są o wiele gorsze od kremów, polecasz cos godnego uwagi?

ja od lat używam Joannę :-) włosy nie mam w ogóle zniszczone, dobrze chroni i nie obciąża.
agoosiaaa
agoosiaaa
  4 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: np 1. Bardziej obciąża skórę (drobinki osiadają dosłownie wszędzie, same silikony = skóra nie może oddychać, szybciej się przetłuszcza) 2. Często zawierają alkohol i więcej rozpuszczalników - spray jest innej konsystencji niż krem, krem jest gęstszy. 3. Krem rozprowadzisz równomiernie, pasmo po paśmie na wilgotne włosy a spray nie, drobinki osiadają różnie, 'troche tam, troche tam' co nie zabezpiecza całego włosa. Nawet jeśli spryskasz każde pasmo to krem 'rozciągniesz' po włosie a spray nie. 4. Spray zazwyczaj stosuje się zaraz przed prostowaniem, czyli nasączony włos się po prpostu gotuje, skutek jest jeszcze gorszy, włos wcale nie jest zabezpieczony bo silikony nie zdążą zwiazać i wyschnąć. Wtedy palisz nie tylko wierzchnią warstwę włosa ale jeszcze cały środek.

wiesz co, wiekszosc z tych argumentow jest z dupy wyjeta ZWLASZCZA ten ostatni.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  4 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wiesz co, wiekszosc z tych argumentow jest z dupy wyjeta ZWLASZCZA ten ostatni.

zapewne z Twojej ;-) skoro juz tak sobie rozmawiamy bez kultury.

:ziober2:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  4 kwietnia 2011

@Paulinessa

Ten szampon aloesowy :zakochany:
Bomba!!!

agoosiaaa
agoosiaaa
  4 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: zapewne z Twojej ;-) skoro juz tak sobie rozmawiamy bez kultury.

nie bez kultury, ale nie chcialabym trafic na tak ''wyszkolona'' fryzjerke, ktora za wade produktu uwaza zle jego uzywanie, przez osoby, ktore go kupily.
twoje argumenty na temat tego, dlaczego spraye sa gorsze od kremow/past sa po prostu smieszne - nie lubisz ich dlatego, ze ich nie lubisz i probujesz dolaczyc do tego jakies pseudointeligentne argumenty.
a ty swoim odszczekiwaniem tylko sie pograzasz - i nie interesuj sie moim odbytem - to chore.
ImaDrug
ImaDrug
  4 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: BreakMyFall18:


Konto usunięte
Konto usunięte: agoosiaaa:

nie chciałabym się w to wtrącać bo się nie znam ale wiele razy na internecie czytałam własnie o tych powodach które dodała BMF18 i nie uważam żeby były one z dupy wzięte.Skądś się musiało to wziąść,więc coś w tym jest.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  4 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale nie chcialabym trafic na tak ''wyszkolona'' fryzjerke, ktora za wade produktu uwaza zle jego uzywanie, przez osoby, ktore go kupily. twoje argumenty na temat tego, dlaczego spraye sa gorsze od kremow/past sa po prostu smieszne - nie lubisz ich dlatego, ze ich nie lubisz i probujesz dolaczyc do tego jakies pseudointeligentne argumenty.

Ja do sprayów nic nie mam ;-) bardzo lubię spraye, mgiełki ale nie te do prostowania. Nie polecam, napisałam szczerze jak jest, zresztą robiliśmy kiedyś doświadczenie i obserwacje pod mikroskopem, w szkole, ale chyba nie chce Ci się tłumaczyć ani się tym dzielić;-) napisałam główne wady sprayów, a czy Tobie się one podobają czy nie mam w głębokim poważaniu..
Co to mojego 'wyszkolenia' - moje 46 poprawnych odpowiedzi na 50 pytan z fryzjerstwa do czegoś zobowiązuje - nie piszę bzdur bo nie mam po co. Jak ktos chce niech uzywa sprayu, ja nie polecam i tyle.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  4 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie chciałabym się w to wtrącać bo się nie znam ale wiele razy na internecie czytałam własnie o tych powodach które dodała BMF18 i nie uważam żeby były one z dupy wzięte.Skądś się musiało to wziąść,więc coś w tym jest.


Przestan, i tak nie przegadasz a nie opłaca sie syfu robic ;-) :lol:
Babsy
Babsy
  4 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:


Konto usunięte
Konto usunięte:

dajcie sobie na wstrzymanie... :ninja:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  4 kwietnia 2011
Babsy
Babsy: dajcie sobie na wstrzymanie...

daję, zresztą ide spać bo jutro muszę wstać o 7, mam szkolenie we Wrocławiu... :ziew:

:bye:
dobranoc!
agoosiaaa
agoosiaaa
  4 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja do sprayów nic nie mam ;-) bardzo lubię spraye, mgiełki ale nie te do prostowania. Nie polecam, napisałam szczerze jak jest, zresztą robiliśmy kiedyś doświadczenie i obserwacje pod mikroskopem, w szkole, ale chyba nie chce Ci się tłumaczyć ani się tym dzielić;-) napisałam główne wady sprayów, a czy Tobie się one podobają czy nie mam w głębokim poważaniu..

tak, napisalas wady, ale tak naprawde takie, ktore nic nie znacza, no poza ta:

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Często zawierają alkohol i więcej rozpuszczalników


wszystkie pozostale tak naprawde nie sa wadami bo:

Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Bardziej obciąża skórę (drobinki osiadają dosłownie wszędzie, same silikony = skóra nie może oddychać, szybciej się przetłuszcza)

jesli ktos myje glowe codziennie/co dwa dni i nie ma tendencji do przetluszczania sie glowy - to praktycznie nie ma dla niego znaczenia czy cos mu zostanie obciazone ZWLASZCZA jesli np. ma puszace sie wlosy - wtedy to jest wrecz zaleta.

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Krem rozprowadzisz równomiernie, pasmo po paśmie na wilgotne włosy a spray nie, drobinki osiadają różnie, 'troche tam, troche tam' co nie zabezpiecza całego włosa. Nawet jeśli spryskasz każde pasmo to krem 'rozciągniesz' po włosie a spray nie.

dziwi mnie to, jesli pryskasz spray na suche wlosy to widac dokladnie jak jest rozprowadzony - a jak spryskasz dostateczna ilosc to jestes w stanie rozprowadzic.

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Spray zazwyczaj stosuje się zaraz przed prostowaniem, czyli nasączony włos się po prpostu gotuje, skutek jest jeszcze gorszy, włos wcale nie jest zabezpieczony bo silikony nie zdążą zwiazać i wyschnąć. Wtedy palisz nie tylko wierzchnią warstwę włosa ale jeszcze cały środek.

a tu moge napisac: wszystkie szampony sa beznadziejne, bo jak nakladam je na suche wlosy to nie dzialaja.
jak ktos cos zle uzywa to najlepszy specyfik na swiecie bedzie zle dzialal.

Konto usunięte
Konto usunięte: nie chciałabym się w to wtrącać bo się nie znam ale wiele razy na internecie czytałam własnie o tych powodach które dodała BMF18 i nie uważam żeby były one z dupy wzięte.Skądś się musiało to wziąść,więc coś w tym jest.

nie masz pojecia jakie glupie rzeczy mozna przeczytac na necie czasem :nie:
i nie chodzi mi akurat o te powyzsze, ale ogolnie.
agoosiaaa
agoosiaaa
  4 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Przestan, i tak nie przegadasz a nie opłaca sie syfu robic ;-)

no wlasnie nikt nie przegada widze.
ImaDrug
ImaDrug
  4 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie masz pojecia jakie glupie rzeczy mozna przeczytac na necie czasem i nie chodzi mi akurat o te powyzsze, ale ogolnie.

być może ale w kazdej głupocie jest jakies ziarnko prawdy a jeśli to powtarza kilka osób to nie wydaje mi się aby wszystko było wyssane z palca:)
ImaDrug
ImaDrug
  4 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: powtarza

potwierdza * miało być
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.