BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 stycznia 2011 (pierwszy post)

Witam wszystkich ;-)

Co sądzicie o zabijaniu zwierząt (często obdzieraniu żywych zwierząt ze skóry aby nie pobrudzić futra krwią i nie zsiniało na wskutek zatrzymania krążenia!) na potrzeby produkcji futer i innej odzieży?

Dla mnie jest to odrażające. Jak można żywe zwierze obedrzeć ze skóry? Na produkcję krótkiego futra trzeba zabić ok 500 szynszyli!!!
I zastanawiam się, co o tym myślą inni? Czy ktoś z Was nosi lub ubrałby takie futro?

Wypowiedź polskiego projektanta mody Piotra Krajewskiego:
'Ja też osobiście jestem obrońcą zwierząt, sprzeciwiam się mordowaniu na potrzeby... nie wiem, jakie. Mnie nie wzrusza coś takiego. Ja szyję futra z szynszyli. One są specjalnie hodowane, żeby je później wykorzystać do, że tak powiem, szycia. W tym nic złego nie widzę.'

Nie dość, że okrutny, to jeszcze sam sobie zaprzecza :woot:

Pozdrawiam i czekam na opinie.

Darunia511
Darunia511
  1 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A JEDZENIE JEST KONIECZNE DO PRZETRWANIA

Co Ty za bzdury opowiadasz o.O Piszesz że interesujesz sie tematem 2 lata i jeszcze nie doszłaś do informacji ze mięso nie jest potrzebne człowiekowi do przetrwania? Jedzenie, to nie tylko mięso.

Konto usunięte
Konto usunięte: Można, ale nie każdy lubi pewne produkty, ja np soji nie znoszę, gdybym mogła byłabym wegetarianką ;-) jedzenie jest niezbędne do życia dlatego jem kurczaka. Proste.

Znam wielu wegan czy wegetarian, którzy nie spoożywają takowych produktów, więc da się. Sa też produkty z tofu. Ja sama robię np. kotlety z kapusty, fasoli, więc da się. Skończ sama siebie tłumaczyć.
agoosiaaa
agoosiaaa
  1 stycznia 2011
luk7
luk7: Jak się zbuntują miliony biednych i nekani istatot ludzkich w CN,Korei to będziecie spiepszać przez ocena,

ocena :woot:
agniesiaO3
agniesiaO3
  1 stycznia 2011

Futra naturalne jak i sztuczne są według mnie okropne i tandetne i wieją Rosją ;P
Jako przyszła pani biolog jestem przeciw niehumanitarnemu zabijaniu i nielegalnemu pozyskiwaniu skór i futer

luk7
luk7
  1 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ocena

ocean,Agusiu :mrgreen:
agoosiaaa
agoosiaaa
  1 stycznia 2011
luk7
luk7: ocean,Agusiu

wiem, czepiam sie :mrgreen:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Piszesz że interesujesz sie tematem 2 lata i jeszcze nie doszłaś do informacji ze mięso nie jest potrzebne człowiekowi do przetrwania? Jedzenie, to nie tylko mięso.


Pisałam ogólnie o jedzeniu jak i pisałam wcześniej, że SA PRODUKTY KTORE JE ZASTEPUJA ALE ICH NIE LUBIE. Nie umiesz czytac?

Boze... Pisze sie z Toba jak z niedorozwiniętą, bez kitu. Ja jedno a Ty drugie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Sa też produkty z tofu. Ja sama robię np. kotlety z kapusty, fasoli, więc da się. Skończ sama siebie tłumaczyć.

Nie tłumaczę, po prostu jem kurczaka mimo, ze nie podoba mi sie sposob w jaki zostal zabity. Czy to tak trudno zrozumiec?
Darunia511
Darunia511
  1 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: uwierz mi, ze nie mialabym oporow :)

W takich momentach wstyd mi że jestem człowiekiem.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: uwierz mi, ze nie mialabym oporow :)


Jesteś odrażająca, moze nie Ty ale to stwierdzenie :|

W zyciu nie przyszloby mi na mysl zjesc moją kochaną Jeniffer...
luk7
luk7
  1 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wiem, czepiam sie

czuję pozytywne zewnętrzne bodźce
agoosiaaa
agoosiaaa
  1 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: W takich momentach wstyd mi że jestem człowiekiem.

moze nie jestes, jak chcesz to moge za to trzymac kciuki.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: W takich momentach wstyd mi że jestem człowiekiem.


Mi tez. :and: :zonk:
Darunia511
Darunia511
  1 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Pisałam ogólnie o jedzeniu jak i pisałam wcześniej, że SA PRODUKTY KTORE JE ZASTEPUJA ALE ICH NIE LUBIE. Nie umiesz czytac? Boze... Pisze sie z Toba jak z niedorozwiniętą, bez kitu. Ja jedno a Ty drugie.

Pisałaś, ze nie lubisz soi, iwęc Ci napisałam ze nie trzeba jej jeść aby nie jeść mięsa, więc nie wiem, kto tutaj jest niedorozwinięty i nie umie czytać/pisać. :) Jesz tylko mięso? Gratuluję bogatej diety, polecam zrobić badania.
I co się tak denerwujesz? o.O Prawda w poczy kole? Bardzo dobrze.

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie tłumaczę, po prostu jem kurczaka mimo, ze nie podoba mi sie sposob w jaki zostal zabity. Czy to tak trudno zrozumiec?

Tak, trudno.
Darunia511
Darunia511
  1 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: W zyciu nie przyszloby mi na mysl zjesc moją kochaną Jeniffer...

Ale kurczaczek, to co innego. :) On przeciez nie czuje tak jak twoja Jeniffer, on nie ma układu nerwowego. :)
Niewiedza jest cudowna i zarazm najgorsza.

Konto usunięte
Konto usunięte: moze nie jestes, jak chcesz to moge za to trzymac kciuki.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
madzia2143
madzia2143
  1 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Moj narzeczony zarabia do 4,000 tys na miesiac :-) o kase nie musze sie martwic, bo na nic mi nie zaluje. skoro mnie stac, zeby jezdzic audi to stac mnie aby kupic kurczaka za 30 zl

nie kazdego stać.
zyjemy w Polsce, wiele rodzin utrzymuje sie tutaj z zasilku.
jak niby maja kupic kurczaka za 30zł i zrobic z jednej porcji 3 obiady?

nie powiem, fajnie by było, jesli wszyscy by woleli kupic te drozsze mieso, ale nie ma co sie ludzic.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: esz tylko mięso? Gratuluję bogatej diety, polecam zrobić badania. I co się tak denerwujesz? o.O Prawda w poczy kole? Bardzo dobrze.


Nie, tylko napisałam, że bez jedzenia nie można żyć a nie bez miesa i wiem, ze sa produkty, ktore je zastepuja ale ich nie lubie. A Ty dodałaś swoją myśl i stwierdzilas, ze ja to powiedzialam, a piszac jedzenie nie mialam na mysli miesa. Nie jem tylko miesa, jem bardzo duzo warzyw ;]
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.