Avatar użytkownika UniqueSnowflakeUniqueSnowflake
Posty: 2014 (po ~72 znaków)
Reputacja: 48 | BluzgometrTM: 340
UniqueSnowflake
  22 lutego 2020 (pierwszy post)

Hej ludki. :D
Ostatnio sporo siedzę na forach i nasunął mi się temat barwienia włosów. Dobrze wiemy, że rynek pozwala na wiele możliwości względem sposobu farbowania, miejsca czy odcienia. Jak jest z Wami?
Farbujecie włosy czy może nosicie swój naturalny kolor?
W jaki sposób barwicie włosy?
Robicie to samodzielnie, w domu?
Czy może u koleżanki lub fryzjera?
Używacie kosmetyków zabezpieczających włos przed uszkodzeniami?
Jak dbacie po farbowaniu?
Zapraszam do dyskusji. 😊

Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  22 lutego 2020
UniqueSnowflake
UniqueSnowflake: Farbujecie włosy czy może nosicie swój naturalny kolor?


Nie farbuję, mam swój naturalny kolor na główce :)
Raz brat farbował włosy na blond to zamiast blondu wyszedł żółty kolor i taki miałem ubaw z niego wtedy że hoho.
HardStyled83ddd0a
Avatar użytkownika UniqueSnowflakeUniqueSnowflake
Posty: 2014 (po ~72 znaków)
Reputacja: 48 | BluzgometrTM: 340
UniqueSnowflake
  22 lutego 2020
Owad
Owad: Nie farbuję, mam swój naturalny kolor na główce :) Raz brat farbował włosy na blond to zamiast blondu wyszedł żółty kolor i taki miałem ubaw z niego wtedy że hoho.


No właśnie o wpadkach też często słyszę. Np, że komuś wyszedł zielony kolor zamiast czarny albo nie złapał równomiernie i zrobił plamy.

Mi osobiście na szczęście jeszcze się nie zdarzyło tak by kolor nie wyszedł tak jak powinien.
Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  22 lutego 2020
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
UniqueSnowflake
UniqueSnowflake: Mi osobiście na szczęście jeszcze się nie zdarzyło tak by kolor nie wyszedł tak jak powinien.


Kiedyś nadejdzie taki dzień że wyjdzie inny :)
Pewnie zależy wszystko od umiejętności/doświadczenia Fryzjera, jeżeli zna się na fachu to pomyłki są znikome.
HardStyled83ddd0a
Avatar użytkownika UniqueSnowflakeUniqueSnowflake
Posty: 2014 (po ~72 znaków)
Reputacja: 48 | BluzgometrTM: 340
UniqueSnowflake
  22 lutego 2020
Owad
Owad: Kiedyś nadejdzie taki dzień że wyjdzie inny :)

Raczej nie, bo barwić farbami przestałam już dawno. Znalazłam mniej inwazyjny i trwalszy sposób, który nie ma opcji, że nie wyjdzie na moich włosach, a dodatkowo sprawia, że włosy mi się nie niszczą jak od farb. :p Czyli gencjane. Na początku robiłam płukanki, ale szybko schodziło i sama gencjana jednak wysusza włosy. Dlatego robie "kąpiele" w masce. Mieszam gencjane z maską do włosów, nakładam na wilgotne, osuszone włosy, pod czepek, pod czapke i pół godzinki-godzina czekania-zależy co akurat mam do roboty. No, ale to nie jest sposób dla każdego,bo każdy ma inne włosy. No i niestety dojście do idealnego efektu zajmuje trochę czasu(jakby ktoś dopiero zaczynał barwienie w taki sposób). Ja stosuje go już ponad dwa lata, więc dawno osiągnęłam oczekiwany efekt, teraz tylko odświeżam kolor raz na trzy miesiące.
Avatar użytkownika UniqueSnowflakeUniqueSnowflake
Posty: 2014 (po ~72 znaków)
Reputacja: 48 | BluzgometrTM: 340
UniqueSnowflake
  22 lutego 2020
Owad
Owad: Pewnie zależy wszystko od umiejętności/doświadczenia Fryzjera, jeżeli zna się na fachu to pomyłki są znikome.


Nie każdy jest fryzjerem i robi włosy u fryzjera. Ja np barwie włosy w domu. Jednak to prawda, że umiejętności i doświadczenie jest ważne. Jak ktoś coś robi bez wiedzy, pierwszy raz to może coś pójść nie tak. Jak robi się coś któryś raz z rzędu to to prawdopodobieństwo spada. Tak jest ze wszystkim. Dam za przykład np nauke mowy czy pisania. Na początku, jak jesteśmy dziećmi to tego nie potrafimy, musimy zdobywać umiejętności i wiedzę. Z czasem jednak mowa i pismo wchodzi nam w nawyk, porozumiewamy się płynnie.
Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  23 lutego 2020
UniqueSnowflake
UniqueSnowflake: Ja np barwie włosy w domu.

A to Fryzjer zagląda do ciebie w domu :)
HardStyled83ddd0a
Avatar użytkownika UniqueSnowflakeUniqueSnowflake
Posty: 2014 (po ~72 znaków)
Reputacja: 48 | BluzgometrTM: 340
UniqueSnowflake
  23 lutego 2020
Owad
Owad: A to Fryzjer zagląda do ciebie w domu :)

No nie. Robię to samodzielnie.
oam
oam
  23 lutego 2020
UniqueSnowflake
UniqueSnowflake: Farbujecie włosy czy może nosicie swój naturalny kolor?
Aktualnie nie farbuje, zdarzyło mi się to tylko raz w 2015roku, później raz rozjaśniłam końcówki. Od ostatniego razu ani razu nie podjęłam się farbowania, raczej się już nie skuszę. :)
UniqueSnowflake
UniqueSnowflake: Robicie to samodzielnie, w domu? Czy może u koleżanki lub fryzjera?
Byłam u fryzjera.:P
UniqueSnowflake
UniqueSnowflake: Używacie kosmetyków zabezpieczających włos przed uszkodzeniami?
nie :D
Avatar użytkownika UniqueSnowflakeUniqueSnowflake
Posty: 2014 (po ~72 znaków)
Reputacja: 48 | BluzgometrTM: 340
UniqueSnowflake
  24 lutego 2020
Konto usunięte
Konto usunięte: Aktualnie nie farbuje, zdarzyło mi się to tylko raz w 2015roku, później raz rozjaśniłam końcówki. Od ostatniego razu ani razu nie podjęłam się farbowania, raczej się już nie skuszę.


To ja dla odmiany chyba już nigdy nie wrócę do swoich. Haha
wziac
Posty: 609 (po ~70 znaków)
Reputacja: -138 | BluzgometrTM: 3
wziac
  24 lutego 2020

Farbuje u fryzjera jak pielęgnuje? W sumie to nijak , bo systematycznie robie keratyne i wole dbać o keratyne niż kolor. Z racji ze przy keratynie stosuje się delikatnych szamponów na pewno kolor również się szybko jakoś nie wypłukuje. Właśnie pierwszy raz w życiu robiłam płukankę i się boje co odwalilam 🤣

Avatar użytkownika UniqueSnowflakeUniqueSnowflake
Posty: 2014 (po ~72 znaków)
Reputacja: 48 | BluzgometrTM: 340
UniqueSnowflake
  25 lutego 2020
wziac
wziac: Farbuje u fryzjera jak pielęgnuje? W sumie to nijak , bo systematycznie robie keratyne i wole dbać o keratyne niż kolor. Z racji ze przy keratynie stosuje się delikatnych szamponów na pewno kolor również się szybko jakoś nie wypłukuje. Właśnie pierwszy raz w życiu robiłam płukankę i się boje co odwalilam 🤣

A na jaki kolor robiłaś płukankę, że boisz się co odwaliłaś? :D

No w sumie keratyna niby sama w sobie pielęgnuje(pisze niby, bo tak słyszałam - sama nie miałam robionej). No i delikatne szampony wydłużają czas jaki się trzyma na włosach. Ja ogólnie używam delikatnych szamponów, bo mam dość delikatne włosy i dlatego też muszę dbać o nie sporo. Po myciu nakładam maskę drożdżową, pod gencjane nakładam maskę z proteinami mlecznymi. Raz na tydzień/dwa olejuje włosy na podkładzie z siemienia lnianego i aloesu. Kiedyś miałam problem z rozdwajaniem się końcówek. Myślałam, że właśnie od barwienia włosów, ale po prostu było im brak nawilżenia. 😊
Magda
Magda
  26 lutego 2020

Ja ogólnie nie traktuje swoich włosów ulgowo.. często zmieniałam kolory włosów przewinęło się ich sporo. Blond, czarne, brązowe fioletowe a obecnie odcienie ametystu z Garniera. Czasami to były koloryzację u fryzjera, ale często robione też po prostu w domu :) Sporo razy miałam również końce w różnych kolorach: rudy, czerwony, różowy, srebrne, blond, niebieskie,zielone także raczej nie boje się wyzwań jeśli chodzi o koloryzację. A z dbaniem o włosy to na pewno jest ciezko z racji tego że są kręcone czyli jak przy tego typu włosach suche i puszace się staram się jak najmniej używać prostownice - dobra opcja i utrzymująca się nawet do pół roku przy stosowaniu odpowiednich kosmetyków to keratynowe prostowanie. Obecnie używam kosmetyków z serii Radical do wygładzania włosów (szampon, maska, mgiełka) są przeróżne możliwości wyboru I dostosowania do potrzeb swoich włosów :)

Avatar użytkownika UniqueSnowflakeUniqueSnowflake
Posty: 2014 (po ~72 znaków)
Reputacja: 48 | BluzgometrTM: 340
UniqueSnowflake
  26 lutego 2020
Magda
Magda: Ja ogólnie nie traktuje swoich włosów ulgowo.. często zmieniałam kolory włosów przewinęło się ich sporo. Blond, czarne, brązowe fioletowe a obecnie odcienie ametystu z Garniera. Czasami to były koloryzację u fryzjera, ale często robione też po prostu w domu :) Sporo razy miałam również końce w różnych kolorach: rudy, czerwony, różowy, srebrne, blond, niebieskie,zielone także raczej nie boje się wyzwań jeśli chodzi o koloryzację. A z dbaniem o włosy to na pewno jest ciezko z racji tego że są kręcone czyli jak przy tego typu włosach suche i puszace się staram się jak najmniej używać prostownice - dobra opcja i utrzymująca się nawet do pół roku przy stosowaniu odpowiednich kosmetyków to keratynowe prostowanie. Obecnie używam kosmetyków z serii Radical do wygładzania włosów (szampon, maska, mgiełka) są przeróżne możliwości wyboru I dostosowania do potrzeb swoich włosów :)


A nie podobają Ci się kręcone włosy? Wiem, że istnieje coś takiego jak pielęgnacja CG(curly girls) dedykowana właśnie kręconym włosom. Wiem, że dobrze dobrana jest skuteczna. 😊😊

Jednak za wiele Ci nie napiszę, bo ja z natury mam włosy proste jak druty, musiałabyś poszukać jeśli by Cię to zainteresowało.

A co do kreatynowego prostowania to ile Ci się tak średnio trzyma(wiem, że to zależy od osoby dlatego pytam)?

Czy słyszałaś o produktach Olaplex? Wiele fryzjerów je stosuje przy farbowaniu. Zabezpiecza włosy przed uszkodzeniami. Ja stosowałam na własną rękę i u mnie osobiście bardzo się sprawdzał, dużo też dobrego czytałam na ten temat.
wziac
Posty: 609 (po ~70 znaków)
Reputacja: -138 | BluzgometrTM: 3
wziac
  28 lutego 2020
UniqueSnowflake
UniqueSnowflake: A na jaki kolor robiłaś płukankę, że boisz się co odwaliłaś? :D

różowa , ale jest mocno ciemna -jak debil nie wyglądam .
Dlaczego się boję? ponieważ mam ciężką rękę do takich rzeczy ;p
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.