naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  19 lutego 2013 (pierwszy post)
Dzisiaj byłam w aptece i na półce zauważyłam taki oto wynalazek:



Maska z kwasem hialuronowym to luksusowa maseczka z kwasem hialuronowym uważanym za jedną z najskuteczniejszych substancji nawilżających. Znany z działania opóźniającego procesy starzenia kwas hialuronowy, pomaga tkankom skórnym odzyskać lepszą sprężystość oraz blask. Maska wzbogacona o aktywne składniki zapewnia skórze odpowiedni poziom nawilżenia, nadaje jej uczucie świeżości i sprężystości. Dodatkowo kwas hialuronowy hamuje proces powstawania zmarszczek oraz zwiększa penetrację składników aktywnych z kosmetyków w głąb skóry. Maska polecana jest do całorocznej pielęgnacji skóry przesuszonej, potrzebującej intensywnego nawilżenia i regeneracji. Cena: ok. 10zł / 23ml

Co o tym myślicie?

Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

Pjotrek
Pjotrek
  20 lutego 2013

Tobie niepotrzebny ;*

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 lutego 2013

uzywalam takiej tkaniny z japonskiej firmy WEI, cudow nie dziala. Wole kremy i standardowe maseczki.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

JestemFejkiem
JestemFejkiem
  20 lutego 2013
naaats
naaats: Maska z kwasem hialuronowym to luksusowa maseczka z kwasem hialuronowym

d83ddc14

maści/kremy dużo skuteczniejsze.
Bayje
Bayje
  20 lutego 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: maści/kremy dużo skuteczniejsze.

dlaczego tak sądzisz ? :>
naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  20 lutego 2013
Pjotrek
Pjotrek: Tobie niepotrzebny ;*

Hahaha :*

Konto usunięte
Konto usunięte: JestemFejkiem: maści/kremy dużo skuteczniejsze. dlaczego tak sądzisz ? :>

Podbijam pytanie :)

Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

margit88
margit88
  20 lutego 2013

wlasnie ostatnio widzialam ja w super pharm

JestemFejkiem
JestemFejkiem
  20 lutego 2013

Chociaż w sumie jakby te głowe w masce jeszcze owinac mocnym bandażem to kwestia wchłaniania mogłaby być przedmiotem dyskusji :D zależy od konstrukcji technologicznej maski, czy jest pokryta jakimś superadsorbentem, czy kwas hialuronowy zawieszony jest w nośniku umożliwiającym szybka migrację do skóry, czy ma w sobie promotory wchłaniania które rozszerzą pory w skórze celem przedostania się nań substancji czynnej itp itd, nie mam tego w ręce i podejrzewam że producent maski nie napisze o tym na opakowaniu a wiekszosc farmaceutów w aptece też nie będzie potrafiła odpowiedzieć na to pytanie, generalnie technologiczne ulepszenie wchłaniania z takiej postaci "leku" w porównaniu z konwencjonalnymi kremami jest duzo trudniejsze do osiągnięcia - nie mowie ze niemozliwe - ale bardzo kosztowne, zreszta dobre kremy z kwasem hialuronowym rozpoczynają się w 3-cyfrowym pułapie cenowym d83ddcb0

Bayje
Bayje
  20 lutego 2013

ale co Ty chcesz osiągnąć owijaniem głowy bandażem ? skoro wszystkie kosmetyki i tak działają tylko i wyłącznie na warstwie rogowej która niestety złuszcza się w określonym czasie ?

naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  20 lutego 2013

Aplikacja tej maski to chyba coś takiego:
(zdjęcie z jakiegoś bloga)

Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

Bayje
Bayje
  20 lutego 2013

to jest bardzo 'normalna' maska w tzw płacie nic nie ma w niej nadzwyczajnego.

Bayje
Bayje
  20 lutego 2013

z tego co pamiętam to jest jeszcze na rynku (w zastosowaniu gabinetowym) nano-maska która jest przyklejona do takiego samego 'szablonu'. Przykłada się ją do twarzy i odrywa papierek a na twarzy zostaje sam taka żelowa formą którą po kilka minutach się wmasowywuje. Patent na ten produkt ma firma Clarena no ale sam płat kosztuje ok 40 zł.

razotka
razotka
  20 lutego 2013

rozśmieszył mnie napis na opakowaniu "nasączona tkanina" i to właśnie sprawiło, że nie zachęciło mnie do kupenia tego :woot:
wolę zrobić peeling i użyć kremu, wtedy mam pewność i efekty są widoczne

Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  20 lutego 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: z tego co pamiętam to jest jeszcze na rynku (w zastosowaniu gabinetowym) nano-maska która jest przyklejona do takiego samego 'szablonu'. Przykłada się ją do twarzy i odrywa papierek a na twarzy zostaje sam taka żelowa formą którą po kilka minutach się wmasowywuje. Patent na ten produkt ma firma Clarena no ale sam płat kosztuje ok 40 zł.

przypuszczam, że taka forma tak czy siak daje tylko tymczasowe i krótkotrwałe efekty :)
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
pijana
pijana
  20 lutego 2013

Miałam coś takiego i zgodzę się z tym:

Gejszalicious
Gejszalicious: daje tylko tymczasowe i krótkotrwałe efekty

Z tego co kiedyś czytałam pamiętam, że cząsteczki kwasu hialuronowego są zbyt duże, by głęboko wniknąć w skórę. Lecz czy to prawda - nie wiem.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.