TlPS
Posty: 892 (po ~103 znaków)
Reputacja: -15 | BluzgometrTM: 38
TlPS
  15 grudnia 2012 (pierwszy post)

Nie Jestem pewna czy dobrze wybrałam dział ale z tego ze większość osób tutaj to kobiety wydaje mi się ze pasuje.

Sprawa wyglada tak- zdecydowałam się na implant antykoncepcyjny, będę go miała wkladanego 18 stycznia. Czytałam dużo rożnych opinii na ten temat ale chce się dowiedzieć czy któraś z was ma z nim doświadczenie- dobre, złe?

Szczerość to najpiękniejsza forma głupoty.

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  15 grudnia 2012

Miałam dwa implanty do tej pory. Za pierwszym razem miałam rozregulowane miesiączki. Bardzo nieregularne, po 6 miesięcznej przerwie z okresem miałam bardzo długie krwawienie które trwało około miesiąca. Bardzo mnie to osłabiło. Pózniej wszystko wróciło do normy.
Pózniej usunelam bo chcieliśmy mieć dziecko. Po porodzie zdecydowałam sie drugi raz, tym razem bez żadnych skutków ubocznych. Bardzo rzadkie i niewielkie krwawienia, średnio co 3 miesiące trwające 3 dni.
Obecnie staramy sie o drugie dziecko, ale na pewno wrócę do tej metody antykoncepcji bo wg mnie i dla mnie jest najlepsza.

Drugim minusem są małe blizny, które zostają po usunięciu każdego implanta. Jedną mam niewidoczną, bo ładnie wyszedł. Druga jest bardzo widoczna, długości jednego cm, lekarka nie mogła go wyjąć :(

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  15 grudnia 2012
massacre
massacre: Drugim minusem są małe blizny, które zostają po usunięciu każdego implanta. Jedną mam niewidoczną, bo ładnie wyszedł. Druga jest bardzo widoczna, długości jednego cm, lekarka nie mogła go wyjąć :(

możesz się też zastanowić nad spiralą :)
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
agoosiaaa
agoosiaaa
  16 grudnia 2012
TlPS
TlPS: Czytałam dużo rożnych opinii na ten temat ale chce się dowiedzieć czy któraś z was ma z nim doświadczenie- dobre, złe?

mam ponad rok, jak do tej pory to mam plamienia (bo nawet tego krawieniami nie nazwe) raz na dwa miesiace trwajace ponad tydzien - jest luz, bo nie musze pamietac o tabletkach antykoncepcyjnych itp, co do efektow negatywnych to u siebie nie widze zadnych - samopoczucie takie jak bylo, nie mam podwyzszonego apetytu, jest luz (moja sis tez ma takowego i tez zachwala).
ja od siebie polecam ta forme antykoncepcji.

jedyne czego sie boje to to:
massacre
massacre: Drugim minusem są małe blizny, które zostają po usunięciu każdego implanta. Jedną mam niewidoczną, bo ładnie wyszedł. Druga jest bardzo widoczna, długości jednego cm, lekarka nie mogła go wyjąć :(


no ale zobacze ze dwa lata przy wyciaganiu.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  16 grudnia 2012

@Gejszalicious

Ale że po co mam sie zastanawiać nad spiralą?

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  16 grudnia 2012
massacre
massacre: Ale że po co mam sie zastanawiać nad spiralą?


mogłabyś założyć sobie spiralę zamiast implantu :) po takowej raczej śladu nie będzie :)
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Adidasowa
Adidasowa
  16 grudnia 2012

O kurczę, nigdy o tym nie słyszałam.

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  16 grudnia 2012
Gejszalicious
Gejszalicious: mogłabyś założyć sobie spiralę zamiast implantu :) po takowej raczej śladu nie będzie :)

wole zewnetrzny slad niz wewnetrzny, wiec nie dzieki :)
poza tym napisalam, ze jest to jak dla mnie najlepsza metoda antykoncepcji, do ktorej zawsze wracam, wiec nawet nie szukam czegos innego...
ba! z moim problemem zajscia w ciaze to nie wiem czy w ogole jakakolwiek metoda antykoncepcji jest potrzebna :ninja:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

TlPS
Posty: 892 (po ~103 znaków)
Reputacja: -15 | BluzgometrTM: 38
TlPS
  16 grudnia 2012

@massacre
@agoosiaaa
- więc żadnych problemów z przybieraniem na wadze, bólów głowy itd?
Najbardziej się martwię żeby nie dostać miesiacowych krawiec jak pare moich znajomych.

Bralyscie jakieś tabletki antykoncepcyjne jednoskladnikowe przed zakladaniem implanta, żeby zobaczyć jak się u was hormony sprawdzają?

Szczerość to najpiękniejsza forma głupoty.

TlPS
Posty: 892 (po ~103 znaków)
Reputacja: -15 | BluzgometrTM: 38
TlPS
  16 grudnia 2012

Krwawien*

@Adidasowa nie słyszałasz pewnie dlatego ze w Polsce dopiero to wchodzi na rynek :)

Szczerość to najpiękniejsza forma głupoty.

agoosiaaa
agoosiaaa
  16 grudnia 2012
TlPS
TlPS: - więc żadnych problemów z przybieraniem na wadze


nie, w ciagu roku waga wahala mi sie miedzy 48 a 54 kg, wiec tak jak wczesniej, bez zadnych zmian.
TlPS
TlPS: bólów głowy itd?

nic ponad norme :nie:
TlPS
TlPS: Bralyscie jakieś tabletki antykoncepcyjne jednoskladnikowe przed zakladaniem implanta, żeby zobaczyć jak się u was hormony sprawdzają?

microgynon czy cos w ten desen bralam wczesniej 3 lata, tez nie tylam przy nim ani nic innego :)
Adidasowa
Adidasowa
  16 grudnia 2012
TlPS
TlPS: @Adidasowa nie słyszałasz pewnie dlatego ze w Polsce dopiero to wchodzi na rynek :)

Bardzo możliwe, ciekawa metoda.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  17 grudnia 2012

@TIPS

Żadnych bólów głowy, z wagą też nie ma problemu. Nie odczułam wzrostu apetytu, wiec nie tyłam.
Jedyny minus to te nieregularne krwawienia, tak jak juz opisałam wyżej... i blizny :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  17 grudnia 2012

Jest to dosyć ciekawy i nowoczesny sposób antykoncepcji.
Ale tak jak z ubraniami nie każda kobieta może wszystko nosić.
Słyszałam, że koniecznie powinno zrobic się badania hormonalne, aby ustalic, czy będzie on pasował danej kobiecie. Gdzieś też czytałam, że nie nadaje sie on dla kobiet, które źle znosiły tabsy cerazzete.

Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  17 grudnia 2012

Nowoczesny? Z 10 lat juz stosowany przez miliony kobiet na całym świecie. Dziwie sie, ze w Polsce go dopiero wprowadzają, zwłaszcza przy jego ogromnej popularności.

Ma działanie bardzo zbliżone do pigułek jednohormonalnych.

Nie miałam żadnych badań hormonalnych przed pierwszym zabiegiem. Przy drugim tak samo, bo wiedzieli ze miałam pierwszy i było ok.
Poza tym nie mogą przewidzieć z góry wszystkich skutków ubocznych, jak te sie pojawia to idzie sie do lekarza i juz. Ale to juz po, a nie przed.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.