VanilllaExtasy
VanilllaExtasy
  3 sierpnia 2012 (pierwszy post)

Witajcie :)
Jakiś czas temu mojemu kuzynowi na przedramię spadła szyba. Wszystko jest już zaszyte, zagojone, ale pozostały blizny. Moje pytanie brzmi: czy znacie jakieś skuteczne maści/kremy/żele redukujące blizny? Słyszałam o Cepanie i Contraktubexie - czy faktycznie działają? Bardzo proszę o opinie na temat w/w i inne ewentualne sugestie. Za wszystkie rzeczowe odpowiedzi bardzo dziękuję :)
Kasia

agoosiaaa
agoosiaaa
  3 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Moje pytanie brzmi: czy znacie jakieś skuteczne maści/kremy/żele redukujące blizny? Słyszałam o Cepanie i Contraktubexie - czy faktycznie działają?


tak, dzialaja, im swiezsza blizna tym lepiej, ja od siebie polecam jeszcze bio oil:
asexualna
asexualna
  3 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Słyszałam o Cepanie

Mi podziałał tylko na zbielenie, czy jest mniejsza to ciężko powiedzieć. Później jeszcze długi czas smarowałam i nic się nie zmieniła :woot:
OnaJestJakNarkotyk
OnaJestJakNarkotyk
  3 sierpnia 2012

nie wiem czy maści działają, raczej nie jestem przekonana do 'cudownych' maści ktore usuwaja blizne badz inne rzeczy.
wiem że zabieg mikrodermabrazji usuwa blizny, ale niewiem czy taka po szybie nie byłaby za duża żeby to usunąć ;p

madzia2143
madzia2143
  4 sierpnia 2012

mi dużo osób polecało contratubex.
a cepan śmierdzi cebulą ;) jeśli mu to nie przeszkadza to może spróbować, jednak myślę że jakiś ślad zostanie.

asexualna
asexualna
  4 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: mi dużo osób polecało contratubex.

Mi np powiedzieli, że na głębsze blizny jest gorszy i warto przeboleć ten smród cebuli.
Adidasowa
Adidasowa
  4 sierpnia 2012

A jest coś na blizny po oparzeniach?

kasey00
kasey00
  4 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ja od siebie polecam jeszcze bio oil:

stosowałaś na blizny czy może rozstępy?
Earth
Earth
  4 sierpnia 2012

Tak jak tu pisali, Contractubex ma "milszy" zapach, ale jest nieco słabszy w działaniu, za to Cepan okropnie śmierdzi, ale działa lepiej.
Polecam robić kompresy z Cepana, tj smarować grubszą warstwą, przykryć gazą i zawijać folią spożywczą na ok godzine, po czym to zmyć jakimiś ziołami, np szałwią i posmarować cotractubexem, o ile bierzecie pod uwagę zakup obu maści :) Niemniej kompresy są dość skuteczne, choć wiadomo, że maścią cudów nie zdziałasz, ale różnica jest. Blizny też jaśnieją u każdego z czasem. Niestety też sie rozciągają, stąd używanie maści by tak bardzo sie to nie działo.

asexualna
asexualna
  4 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: A jest coś na blizny po oparzeniach?

Wszystkie te maści są na blizny też po oparzeniach.

Earth
Earth: Niestety też sie rozciągają, stąd używanie maści by tak bardzo sie to nie działo.

Całe życie śmierdzieć cebulą? :rotfl:
SkazanaNaBana
Posty: 6330 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
SkazanaNaBana
  5 sierpnia 2012

No-Scar jeszcze jest dobry!

aga1012
Posty: 231 (po ~119 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 25
aga1012
  5 sierpnia 2012

Mi Pielęgniarka w szpitalu poradziła właśnie Cepan, zaznaczyła, że będzie "pachnieć" cebulą, ale przecież cebula ma właściwości idealne do gojenia :) Miałam blizny 2-3 letnie, których już dzisiaj nie widać - po regularnym stosowaniu Cepanu.

Nie staraj sie zrozumieć wszystkiego,bo wszystko stanie się niezrozumiałe...

Earth
Earth
  5 sierpnia 2012
aga1012
aga1012: Miałam blizny 2-3 letnie, których już dzisiaj nie widać - po regularnym stosowaniu Cepanu.

Jak duże blizny i jak długo Ci to zajęło? :)
Póki co nie mam problemu z tym, ale może się przydać :D
aga1012
Posty: 231 (po ~119 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 25
aga1012
  5 sierpnia 2012
Earth
Earth: Jak duże blizny i jak długo Ci to zajęło? :)

hm, myślę, że były gdzieś w rozmiarach 2cm x 2cm. Moze trochę większe. Niby nie duże a jednak widoczne. Przy bardzo regularnym stosowaniu po paru miesiącach nie było śladu. Ale może na każdego działa inaczej :D

Nie staraj sie zrozumieć wszystkiego,bo wszystko stanie się niezrozumiałe...

Adidasowa
Adidasowa
  6 sierpnia 2012

Musze wyprobowac na moje blizny.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.