Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 327
Kiniowska
  24 maja 2012 (pierwszy post)

Cześć! :)

1) Mimo tego, że codziennie wieczorem smaruję stopy kremem (Nivelazione, o tym - http://www.martiniqa.pl/584-863-thickbox/nivelazione-krem-na-pekajace-piety.jpg ) i regularnie ścieram martwy naskórek pumeksem, to w połowie dnia są już suche i wyglądają jakbym nic z nimi nie robiła. :/ Niefajnie to wygląda. Co jeszcze można z nimi zrobić, aby wyglądały na zadbane? Jakieś sposoby domowe/apteczne/drogeryjne? Kremy, maseczki? Zaznaczam, że ostatnio chodzę prawie tylko w sandałkach i japonkach.

2) Kupiłam w promocji lakier z Rimmela ( http://4.bp.blogspot.com/-L3TUW5bRXYE/T5KqJLzx-nI/AAAAAAAAAbQ/QTB1p2W8U80/s1600/IMG_4403.JPG ) za 7,99, w Naturze. Jednak kupowałam go niepewna i kolor mi teraz "d*py nie urywa". Mam paragon. Dałoby radę wymienić go na inny kolor (o zwrocie nie wspominam, bo to na pewno nie przejdzie), pod pretekstem że jednak wybrałam zły, a wolałam inny? :ninja: Trochę mi głupio wparować tam i żeby nic z tego nie wyszło, a szkoda żeby lakier tylko stał na półce i wyglądał... Pędzelek oporowy, jednak lakier jest jasny i z kryciem już nie jest tak wesoło. Faktycznie inny kolor byłby lepszy. Proszę o w miarę szybkie odpowiedzi, bo może jeszcze dzisiaj pójdę tam.

Dziękuję za sensowne odpowiedzi i życzę miłego popołudnia! :)

SkazanaNaBana
Posty: 6330 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
SkazanaNaBana
  24 maja 2012
Kiniowska
Kiniowska: w połowie dnia są już suche i wyglądają jakbym nic z nimi nie robiła. :/ Niefajnie to wygląda.

Podbijam, mam ten sam problem. Czekam na odpowiedzi razem z Tobą :)

Kiniowska
Kiniowska: Dałoby radę wymienić go na inny kolor (o zwrocie nie wspominam, bo to na pewno nie przejdzie), pod pretekstem że jednak wybrałam zły, a wolałam inny?

Takich rzeczy raczej nie wymieniają :nie:
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 327
Kiniowska
  24 maja 2012
SkazanaNaBana
SkazanaNaBana: Takich rzeczy raczej nie wymieniają


Tak czułam... :/ Popytam koleżanek, może któraś się skusi. Gdyby on kosztował 2-3zł to nawet bym sobie głowy nie zawracała, ale przekalkulowałam że to jeden z MySecret i jeden jakiś ze sklepu "wszystko po 2,50" więc już mnie coś boli... :P

SkazanaNaBana
SkazanaNaBana: Podbijam, mam ten sam problem. Czekam na odpowiedzi razem z Tobą :)


A więc czekamy. :) Rano jak wychodzę z domu jest jeszcze spoko, połowa dnia i wyglądają jakby w życiu żadnej pielęgnacji nie doświadczyły. Gdyby to była zima, skarpetki i kozaki... a to prawie lato, odkryte stopy i sandałki. :/
kedi
kedi
  24 maja 2012
Kiniowska
Kiniowska: Co jeszcze można z nimi zrobić, aby wyglądały na zadbane?

próbowałaś na noc maść z wit. A? moim zdaniem fajnie zmiękcza skórę
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 327
Kiniowska
  24 maja 2012
kedi
kedi: próbowałaś na noc maść z wit. A? moim zdaniem fajnie zmiękcza skórę


Nawet o tym nie wiedziałam... :P Mam jakąś w domu, spróbuję.
kedi
kedi
  24 maja 2012
Kiniowska
Kiniowska: Nawet o tym nie wiedziałam... :P Mam jakąś w domu, spróbuję.

Próbuj, mi wystarcza ale ja nie mam jakichś większych problemów.
spróbuj jeszcze peeling z kawy
Paulinessa
Paulinessa
  24 maja 2012

Możesz smarować stopy olejem rycynowym, na to skarpety i spać :D

DZIIDKA
Posty: 53 (po ~375 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 162
DZIIDKA
  24 maja 2012
Kiniowska
Kiniowska: Co jeszcze można z nimi zrobić, aby wyglądały na zadbane?

Miałam dłuuuugo ten sam problem. Na szczęście w porę znalazłam odpowiednie sposoby i moje stópki są idealnie przygotowane na te lato.

1.Co najmniej raz w tygodniu mocz sobie nogi w bardzo ciepłej wodzie ze specjalną solą do stóp (polecam sól z aromatem cytrynowym)
2.Gdy nogi pomoczysz około 15-20 minut zacznij ścierać suche miejsca pumeksem
3.Następnie potraktuj je peelingiem cukrowym ( możesz go kupić w każdej drogerii lub w profesjonalnych sklepach kosmetycznych )
4.Peeling spłucz letnią wodą
5.Stopy nasmaruj jakimś kremem do mocno zniszczonych stóp. Możesz również użyć kremu do rąk intensywnie zniszczonych firmy Neutrogena,lub wyciągiem z nagietka,ale o ten w PL trudno.

: )
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 327
Kiniowska
  24 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Możesz smarować stopy olejem rycynowym, na to skarpety i spać :D


Upiekę się pewnie śpiąc w skarpetach w taką pogodę. :lol2: W chłodniejsze dni spróbuję i tego, dzięki. ;)

DZIIDKA
DZIIDKA: w porę znalazłam odpowiednie sposoby


Ooo, fajny sposób! :)
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  24 maja 2012
Kiniowska
Kiniowska: 1) Mimo tego, że codziennie wieczorem smaruję stopy kremem (Nivelazione, o tym - http://www.martiniqa.pl/584-863-thickbox/nivelazione-krem-na-pekajace-piety.jpg ) i regularnie ścieram martwy naskórek pumeksem, to w połowie dnia są już suche i wyglądają jakbym nic z nimi nie robiła. :/ Niefajnie to wygląda. Co jeszcze można z nimi zrobić, aby wyglądały na zadbane? Jakieś sposoby domowe/apteczne/drogeryjne? Kremy, maseczki? Zaznaczam, że ostatnio chodzę prawie tylko w sandałkach i japonkach.

ogranicz pumeks, bo im więcej i częściej ścierasz naskórek tym szybciej on wysycha, szczególnie w okresie wakacji gdy sie chodzi w odkrytych butach.
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Babsy
Babsy
  25 maja 2012
Kiniowska
Kiniowska: Co jeszcze można z nimi zrobić, aby wyglądały na zadbane? Jakieś sposoby domowe/apteczne/drogeryjne? Kremy, maseczki? Zaznaczam, że ostatnio chodzę prawie tylko w sandałkach i japonkach.

kremy z mocznikiem;) mozesz zaryzykowac i obsikiwac sobie stopy ::lol:: podobno ludzie tak robia;)
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  25 maja 2012
Babsy
Babsy: mozesz zaryzykowac i obsikiwac sobie stopy :: podobno ludzie tak robia;)

może lepiej nasikać do miski, a potem w tym nogi moczyć? :D
a mocz dodatkowo działa przeciwbakteryjnie, więc to dodatkowy plus :rotfl:
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Felka
Felka
  25 maja 2012

jezeli chodzi o lakier to ja stosuje z kolezankami wymiany wlasnie jakmi sie kolor znudzi , może warto z jakąś koleżanką sie wymienic?; >

Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 327
Kiniowska
  25 maja 2012
Gejszalicious
Gejszalicious: ogranicz pumeks


I tak używam go co 1-1,5 tygodnia, to za często?

Babsy
Babsy: kremy z mocznikiem;) mozesz zaryzykowac i obsikiwac sobie stopy :: podobno ludzie tak robia;)


:lol2:
Postawie chyba na kremy z mocznikiem, jakoś obsikiwanie siebie mi nie podchodzi... :D

Gejszalicious
Gejszalicious: może lepiej nasikać do miski, a potem w tym nogi moczyć? :D


O nie, nie... ja chcę jakiś krem, maseczkę, coś domowego - wszystko zamiast siuśków. :lol2:

Felka
Felka: jezeli chodzi o lakier to ja stosuje z kolezankami wymiany wlasnie jakmi sie kolor znudzi , może warto z jakąś koleżanką sie wymienic?; >


Lakieru już nie mam. :) Wzięłam na uczelnię, koleżanki pooglądały i jedna się skusiła. Odsprzedałam go, był użyty tylko raz, do pomalowania jednego paznokcia. Odetchnęłam. :D
youaredaone
youaredaone
  25 maja 2012
Kiniowska
Kiniowska: O nie, nie... ja chcę jakiś krem, maseczkę, coś domowego - wszystko zamiast siuśków.

Ty się śmiej, znam osoby które sikały rano co słoiczka a później tym twarz przemywały zamiast tonika :ninja:
potem oczywiście prysznic, ale jednak...

DZIIDKA
DZIIDKA: 1.Co najmniej raz w tygodniu mocz sobie nogi w bardzo ciepłej wodzie ze specjalną solą do stóp (polecam sól z aromatem cytrynowym) 2.Gdy nogi pomoczysz około 15-20 minut zacznij ścierać suche miejsca pumeksem 3.Następnie potraktuj je peelingiem cukrowym ( możesz go kupić w każdej drogerii lub w profesjonalnych sklepach kosmetycznych ) 4.Peeling spłucz letnią wodą 5.Stopy nasmaruj jakimś kremem do mocno zniszczonych stóp. Możesz również użyć kremu do rąk intensywnie zniszczonych firmy Neutrogena,lub wyciągiem z nagietka,ale o ten w PL trudno.

podbijam.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.