bny
Posty: 345 (po ~177 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
bny
  15 kwietnia 2012 (pierwszy post)

Witam, co sądzicie o tych butach? Fajne czy raczej kiepskie.

SoDope
SoDope
  15 kwietnia 2012

na poligon dobre :tak:

WilczeLyko
WilczeLyko
  15 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Witam, co sądzicie o tych butach? Fajne czy raczej kiepskie.

Nie mój gust raczej. Jeżeli to skóra licowa to plus ze względu na materiał łatwy i miły w utrzymaniu. Dla mnie to trochę takie skrzyżowanie butów traperskich, z pantoflami...Gdyby czubek był wykończony bardziej anatomiczne, a podeszwa była bardziej użytkowa to byłby fajny but, bez zbędnych ozdobników, a w tym wydaniu jest dla mnie jakąś dziwną efemerydą.
SayItLoud
SayItLoud
  15 kwietnia 2012

zależy na jakie okazje i do jakiego stroju chciałbyś je nosić. W sumie dosyć dziwne są - ani eleganckie, ani casualowe.

bny
Posty: 345 (po ~177 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
bny
  15 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: AnotherStrangerMe:Witam, co sądzicie o tych butach? Fajne czy raczej kiepskie. Nie mój gust raczej. Jeżeli to skóra licowa to plus ze względu na materiał łatwy i miły w utrzymaniu. Dla mnie to trochę takie skrzyżowanie butów traperskich, z pantoflami...Gdyby czubek był wykończony bardziej anatomiczne, a podeszwa była bardziej użytkowa to byłby fajny but, bez zbędnych ozdobników, a w tym wydaniu jest dla mnie jakąś dziwną efemerydą.

Licowa, nie rozumiem jednak za bardzo co masz na myśli pisząc bardziej użytkowa podeszwa.
mmaryjka
mmaryjka
  15 kwietnia 2012

nie podoba mi się martensowy języczek. i ogólnie połączenie martensów ze sztybletami.
same buty ewentualnie mogą być.

DZIIDKA
Posty: 53 (po ~375 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 162
DZIIDKA
  15 kwietnia 2012

Martensy zawsze spoko,ale nie ten model.

WilczeLyko
WilczeLyko
  15 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Licowa, nie rozumiem jednak za bardzo co masz na myśli pisząc bardziej użytkowa podeszwa.

Skoro licówka to duży plus, moim skromnym zdaniem wygrywa z nubukiem czy zamszem na każdym polu. Pisząc o podeszwie, mam na myśli jej budowę. Po pierwsze, z tego co widzę, to będzie ona w części przylegającej do pięty raczej "twarda" a tym samym mało absorbująca wstrząsy. Po drugie, jej bieżnikowanie jest płytkie właściwie nieprzemyślane, bo poziome linie bieżnika niestety nie wyłapują poślizgów bocznych - a te zdarzają się nie tylko w zimie. Podeszwa jest generalnie cieniutka, więc nie zakładaj, że wytrzyma lata - ja potrafię vibram zedrzeć w dwa sezony. Oczywiście ja piszę o użytkowaniu i przydatności butów, jeżeli to są buty do pokazania się, a ich wartość użytkowa ma drugorzędne znaczenie to pewnie będą okej :).
bny
Posty: 345 (po ~177 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
bny
  15 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: nie podoba mi się martensowy języczek. i ogólnie połączenie martensów ze sztybletami. same buty ewentualnie mogą być.

Gdyby nie ten języczek pewnie byś nie poznała, że to martensy.

DZIIDKA
DZIIDKA: Martensy zawsze spoko,ale nie ten model.

Jeśli mówisz o którymś z klasycznych modeli to mi jakoś nie pasują.

Konto usunięte
Konto usunięte: Skoro licówka to duży plus, moim skromnym zdaniem wygrywa z nubukiem czy zamszem na każdym polu. Pisząc o podeszwie, mam na myśli jej budowę. Po pierwsze, z tego co widzę, to będzie ona w części przylegającej do pięty raczej "twarda" a tym samym mało absorbująca wstrząsy. Po drugie, jej bieżnikowanie jest płytkie właściwie nieprzemyślane, bo poziome linie bieżnika niestety nie wyłapują poślizgów bocznych - a te zdarzają się nie tylko w zimie. Podeszwa jest generalnie cieniutka, więc nie zakładaj, że wytrzyma lata - ja potrafię vibram zedrzeć w dwa sezony. Oczywiście ja piszę o użytkowaniu i przydatności butów, jeżeli to są buty do pokazania się, a ich wartość użytkowa ma drugorzędne znaczenie to pewnie będą okej

Ofc żeby wytrzymały jak najdłużej, dbam o buty i nie lubię po sezonie oddawać ich na gwarancję, a tak ostatnio miałem z butami od Kazara.
Jaki model martensów miałeś>?
WilczeLyko
WilczeLyko
  15 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Ofc żeby wytrzymały jak najdłużej, dbam o buty i nie lubię po sezonie oddawać ich na gwarancję, a tak ostatnio miałem z butami od Kazara.

Dlatego ja bym takich butów nie wziął - podeszwa nie wytrzyma, chyba że mają to być buty typowo miejskie na dwa lata.
Konto usunięte
Konto usunięte: Jaki model martensów miałeś>?

Nie miałem Martensów (jakichkolwiek), jednak z czysto praktycznych kwestii przeniosłem się z glanów na obuwie militarne, na szczęście.
mmaryjka
mmaryjka
  15 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Gdyby nie ten języczek pewnie byś nie poznała, że to martensy.

języczek w martensach klasykach to akurat co innego.
tu absolutnie NIE.
pijana
pijana
  16 kwietnia 2012

Bardzo mi się podobają.

Gothiclady
Gothiclady
  16 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Gdyby nie ten języczek pewnie byś nie poznała, że to martensy.


jak nie? podeszwa martensowa tylko nie ma żółtego szycia :)

a buty fajne całkiem, takie inne.
jolanta6667
jolanta6667
  16 kwietnia 2012

fajne, klasyczne, męskie:)

kasey00
kasey00
  16 kwietnia 2012

Podobają mi się, jak koleżanka wyżej pisała- męskie :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.