muzykazyje
muzykazyje
  24 marca 2011 (pierwszy post)

Nagrałem nr u ziomka na audacity a sam uzywam col edita a dawniej kiedy zaczynalem na audacity nie wiedzialem w ogóle coto master moglby ktos mi pomoc to zmasterowac albo napisac jak moge to ogarnac:) pozdrawiam i prosze o pomoc

MusicMaker
MusicMaker
  24 marca 2011

Ogarniesz za parę lat jak będziesz dużo ćwiczył ;)

Letal
Letal
  24 marca 2011

Długa droga przed Tobą kolego :).

WiadomoOd1410
WiadomoOd1410
  24 marca 2011

z gówna bata nie ukrecisz, wiec jak dykcja leży to mastering nic nie pomoże, nie jest to jakieś cudowne lekarstwo
wiadomo, na szybko robiąc to limiter kompresor eq i reverb i jako tako powinno być
oczywiscie wszystko trzeba odpowiednio ustawić

MusicMaker
MusicMaker
  24 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: z gówna bata nie ukrecisz

Ostatnio się przekonałem że to nie prawda:P
Generalnie można z gówna zrobić majstersztyk, chodź całe życie twierdziłem że z gówna bata się nie ukręci.
Bassline89
Bassline89
  26 marca 2011

Jak już masz kawałek to zapisz go wav i daj na audiacity zlikwiduj szumy i nierówności np jak kick gra za głośno lub bassline czy lead. wrzucasz na fl uzywasz wtyczki Izotope 4 magia :) i tam juz robisz końcowy mastering pamietaj o dobrym miksie zanim zaczniesz robić master

MusicMaker
MusicMaker
  26 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wav i daj na audiacity zlikwiduj szumy i nierówności

Ja proponuje to zrobić zanim wyexportujesz.
Jak Ci szumi na kanałach to daj bramkę, tak samo zajmij się poziomami.
Co do Izotope Ozone 4 to sie całkowicie zgadzam.
Bassline89
Bassline89
  26 marca 2011

Ze wszyskim musisz sie zgodzić ;D jak masz fl to też możesz użyć slicx vsti

MusicMaker
MusicMaker
  26 marca 2011

Jak będzie dobry mix to master będzie zbyteczny.
Lepiej obrobić każdy kanał korektorem/kompresorem/limiterem czy czymkolwiek tam chcesz niż dać jedno ustawienie na wszystko.

Bassline89
Bassline89
  27 marca 2011

Zależy od gatunku muzyki. Zwykłe EQ zajebiście duzo daje do mixu. Bynajmniej do muzyki elektronicznej. kompresor jest do cichych brzmień tak samo jak limiter. Każdy ma inna sztuke mixu i masteru

MusicMaker
MusicMaker
  27 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Zależy od gatunku muzyki. Zwykłe EQ zajebiście duzo daje do mixu. Bynajmniej do muzyki elektronicznej. kompresor jest do cichych brzmień tak samo jak limiter. Każdy ma inna sztuke mixu i masteru

Zapotrzebowanie jest na głośną muzykę czyli kompresor na sume i jak najwyższy rms. Ja jestem zwolennikiem cichej ale dynamicznej muzyki, czyli bez kompresora na sumie. Jak komuś cicho to niech sobie zrobi głośniej.
Bassline89
Bassline89
  27 marca 2011

Qurwa ale ty kocopoły piszesz haha. Widze że sztuka masteru jest ci obca.

MusicMaker
MusicMaker
  28 marca 2011

Uważaj sobie co chcesz, bynajmniej za parę miesięcy będę mógł się pochwalić dyplomem z realizacji dźwięku, a żeby ukończyć studia dzienne trzeba mieć wiedzę;]
Z tego powodu nie będę się wdawał w bezsensowne dyskusje kto ma racje a kto nie.

Gothiclady
Gothiclady
  28 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: bynajmniej


przynajmniej*
MusicMaker
MusicMaker
  28 marca 2011
Gothiclady
Gothiclady: przynajmniej*

Na pewno nie przynajmniej, gdybym chciał aby tu znalazło się przynajmniej to bym tak napisał:)
Jeśli nie pasuje Ci bynajmniej to niech będzie "tak czy owak":)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.