Anka
Posty: 226 (po ~122 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 41
Anka
  9 kwietnia 2014 (pierwszy post)

Możecie polecić jakiś autorów, których książki warto przeczytać?
(kogoś innego niż: Harlan Coben, Stephen King, Carrol O’Connel, Dan Brown)

Żyjmy pełnią życia, bo tak młodzi jak dzisiaj nie będziemy już nigdy.

Paulinessa
Paulinessa
  10 kwietnia 2014

Camilla Läckberg i jej Saga o Fjällbace :)

Kamila
Posty: 13 (po ~36 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 19
Kamila
  12 kwietnia 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Camilla Läckberg i jej Saga o Fjällbace :)

również polecam :)
Simon Beckett - Chemia śmierci.

Cogitationis poenam nemo patitur :and:

Paulinessa
Paulinessa
  12 kwietnia 2014
KamiIa
KamiIa: Simon Beckett - Chemia śmierci.


Tak, wszystkie 4 książki z serii o Davidzie Hunterze! :)
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 331
Kiniowska
  13 kwietnia 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Camilla Läckberg i jej Saga o Fjällbace :)


Konto usunięte
Konto usunięte: Tak, wszystkie 4 książki z serii o Davidzie Hunterze! :)


:tak:

Dodatkowo "Zaklinacz" D. Carrisi, "Samotny dom" A. Christie i "Artysta zbrodni" J. Case.
kuba92762
kuba92762
  16 kwietnia 2014

Sprawdźcie sobie 'Bielszy odcień śmierci' Miniera, to jest dopiero debiut kryminalny. Perełka.

RavenOfDispersion
RavenOfDispersion
  16 kwietnia 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Camilla Läckberg i jej Saga o Fjällbace :)

Ja ogólnie wielbię skandynawskie kryminały/thrillery. Mają znacznie mroczniejszy i zimniejszy (chociaż to nie powinno dziwić biorąc pod uwagę, skąd się wywodzą :D) klimat niż chociażby kryminały Cobena.
kuba92762
kuba92762
  16 kwietnia 2014

Coben pisze świetnie, ale to żadne kryminały. Bardzo dobre sensacje z akcją od pierwszej do ostatniej strony, ale niezbyt dokładnie skupiają się na śledztwie takim, jak wygląda naprawdę :)

RavenOfDispersion
RavenOfDispersion
  16 kwietnia 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Coben pisze świetnie, ale to żadne kryminały.

Jasne, nie napisałem, że nie podoba mi się to, w jaki sposób pisze :D Dość sporo jego książek przeczytałem, niejednokrotnie w bardzo szybkim tempie ze względu właśnie na ciekawą akcję.
Paulinessa
Paulinessa
  16 kwietnia 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja ogólnie wielbię skandynawskie kryminały/thrillery.


Aczkolwiek Mankella nie mogę przełknąć, totalnie nie rozumiem jego fenomenu. Wprawdzie przeczytałam tylko 2 jego książki (Morderca bez twarzy i Psy z Rygi), ale wcale się nie śpieszę do kolejnych...

Konto usunięte
Konto usunięte: Coben


uwielbiam! :)
kuba92762
kuba92762
  16 kwietnia 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Jasne, nie napisałem, że nie podoba mi się to, w jaki sposób pisze :D Dość sporo jego książek przeczytałem, niejednokrotnie w bardzo szybkim tempie ze względu właśnie na ciekawą akcję.

To ja też nie napisałem, że nie podoba Ci się to, tylko, że Coben to raczej nie kryminały :) To moja czołówka jeśli chodzi o ulubionych autorów (jeśli nie ulubiony) ze względu na duet Myrona i Wina :)

Chcecie prawdziwy kryminał, który nie nudzi nawet przez stronę to ogarnijcie ten debiut Bernarda Minier. Swoim debiutem 'zjadł' większość pisarzy Skandynawskich
Paulinessa
Paulinessa
  16 kwietnia 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Chcecie prawdziwy kryminał, który nie nudzi nawet przez stronę to ogarnijcie ten debiut Bernarda Minier. Swoim debiutem 'zjadł' większość pisarzy Skandynawskich


To aż przeczytam ;)
RavenOfDispersion
RavenOfDispersion
  16 kwietnia 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Chcecie prawdziwy kryminał, który nie nudzi nawet przez stronę to ogarnijcie ten debiut Bernarda Minier. Swoim debiutem 'zjadł' większość pisarzy Skandynawskich

O o o, właśnie jest na mojej liście do przeczytania :D
RavenOfDispersion
RavenOfDispersion
  16 kwietnia 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Chcecie prawdziwy kryminał, który nie nudzi nawet przez stronę to ogarnijcie ten debiut Bernarda Minier. Swoim debiutem 'zjadł' większość pisarzy Skandynawskich

O o o, właśnie jest na mojej liście
kuba92762
kuba92762
  16 kwietnia 2014

Nie zraźcie się dość małą czcionką i grubością książki. Ja czytałem po 7 godzin dziennie tak się wkręciłem :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.