HipHopowa94
Posty: 17 (po ~260 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
HipHopowa94
  20 czerwca 2011 (pierwszy post)

Hej ;) Znacie może tytuły jakiś fajnych ksiażek, których tematyka poświęcona jest wampirom, albo podobnym stworzeniom? Wakacje się zbliżają i nie mam co czytać...pomóżcie ;)

Babsy
Babsy
  20 czerwca 2011

"kroniki wampirow" Anne Rice. zmierzchy czy inne czyste krwie przy tym wysiadaja:)

Denaris
Denaris
  20 czerwca 2011

Oczywiście Kroniki Wampirów - Anne Rice.
Choć proponuję zacząć od ,,Godziny Czarownic" tomu I i II - oraz ,,Taltos" - gdyż postacie z tych książek powtarzają się w Kronikach - zwłaszcza w ,,Krwawy Kantyk".
Do tego w ,,Posiadłość Blackwood" nie ma wytłumaczone dlaczego Mona Mayfaire leży w szpitalu i jest umierająca - za to jest to wytłumaczone w Godzinach Czarownic i Taltos.

Edge
Edge
  21 czerwca 2011

Jasper Kent "Dwunastu" i "Trzynaście lat później"

warp1001
warp1001
  23 czerwca 2011

Proponuje serię "Nekroskop" ,Brian Lumley to napisał.Są i wampiry,zmarli wstający z grobów.Pomieszanie wielu gatunków, ale fajnie się czyta

warp1001
warp1001
  23 czerwca 2011
http://pl.wikipedia.org/wiki/Magdalena_Kozak_(pisarka) seria książek o wampirach "Nocarz" "Renegat" "Nikt" . Wampiry w służbie państwowej,ciekawie się czyta.
purae
purae
  28 czerwca 2011

,,Wywiad z wampirem'' Anne RIce, Książki Charlaine Harris (seria true blood-jak ten serial na HBO) a jeżeli mogą być inne siły nadprzyrodzone; duchy, demony to polecam książki Grahama Mastertona :)

teoretyk
teoretyk
  28 czerwca 2011

Witaj.Ostatnio ukazał się Zmierzch -Stephanie Mayer,Klan nieśmiertelnych -Joanna Ryba,Bram Soker -Drakula,Anne Rice-Wywiad z Wampirem,królowa potępionych,pamiętniki wampirów-L.J.Smith,martwy aż do zmroku-Charline Harris,U martwych w Dallas-Charline Harris,Świat nocy -Lisa Jane Smith.

lobb90
lobb90
  30 czerwca 2011

A ja polecam serię Dom Nocy P.C Cast+ Kirstin Cast. Córka i matka napisały już 6 tomów z tego cyklu i jest naprawdę fajna bo przedstawia wampiry trochę inaczej niż np w Zmierzchu :) Ogólnie polecam stronę www.pozmierzchu.pl Tam jest na prawdę dużo fajnych książek. Ja już przeczytałam całe 3 serie z tej strony i na żadnej się nie zawiodłam a książką pt. "Syrena" jestem po prostu oczarowana ;p

Mariettaa
Mariettaa
  3 lipca 2011
HipHopowa94
HipHopowa94: tematyka poświęcona jest wampirom, albo podobnym stworzeniom?

podobne stworzenia raczej.. a na pewno tajemnicze. ;>

2 część tego to
i czekam na trzecią, ale planowana bedzie dopiero pod koniec października nosząca tytuł 'Silence' .(najprawdopodobniej(, bo widziałam projekt innej) z taką okałdką)
hmm..
seria Ever
z tego jest bardzo dużo ksiazek, także jest wybór. ;)
i jeszcze baardzo dużo innych tego typu książek, które niestety zapoczątkował Zmierzch(którego osobiście nie trawię)
Po domu szlaja mi się książka jest inna niż te poprzednie, ale to jak skazuje na to tytuł 'dziennik...' ma formę dziennika i jest tam mnóstwo różnych rzeczy, np dlaczego Dracula nie ciarpi owoców cytrusowcyh, jak zbudowana jest trumna, 10 powodów dla których nie cierpi wilkołaków lub reklama 'Precz przeklęta plamo' -do usuwania krwi... także ksiązka inna od innych. ;> aha. dziwnie się czyta, bo jest pisana jakby ręcznie. ;>
agoosiaaa
agoosiaaa
  6 lipca 2011
HipHopowa94
HipHopowa94: Hej ;) Znacie może tytuły jakiś fajnych ksiażek, których tematyka poświęcona jest wampirom, albo podobnym stworzeniom? Wakacje się zbliżają i nie mam co czytać...pomóżcie ;)

vampire academy (na ktorej podobno teraz ma powstac film)- jak na razie wyszlo 6 tomow:
Vampire Academy
Frostbite
Shadow Kiss
Blood Promise
Spirit Bound
Last Sacrifice

ksiazki o sookie stackhouse:

jest jedenascie bodajze :woot: po kolei:
Dead Until Dark
Living Dead in Dallas
Club Dead
Dead to the World
Dead as a Doornail
Definitely Dead
All Together Dead
From Dead To Worse
Dead and Gone
Dead in the Family
Dead Reckoning

Mariettaa
Mariettaa: podobne stworzenia raczej.. a na pewno tajemnicze. ;> 2 część tego to

lol, kupilam tydzien temu i jeszcze nie mialam czasu zabrac sie do czytania :D
Kaorcia
Posty: 2 (po ~166 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Kaorcia
  6 lipca 2011

Ja polecam "Wiedźmina" - Andrzeja Sapkowskiego. Jest to książka z rodzaju fantasy. Może nie jest o wampirach ale też bardzo ciekawa bynajmniej moim zdaniem.

W skład sagi wchodzą powieści:
Krew elfów
Czas pogardy
Chrzest ognia
Wieża Jaskółki
Pani Jeziora

idziool
idziool
  7 lipca 2011

Pamiętniki Wampirów :)

puma270
puma270
  8 lipca 2011

Kroniki wampirów-Anne Rice(Wywiad z wampirem,Wampir Lestat,Królowa Potępionych,Opowieść o złodzieju ciał,Memnoch diabeł,Wampir Armand,Merrick,Krew i złoto,Posiadłość Blackwood,Krwawy Kantyk)
Nowe powieści o wampirach-Anne Rice(Pandora,Wampir Vittorio)
Pamiętniki wampirów
Czysta Krew
Błękitnokrwiści
Kroniki wampirów są najciekawsze :)

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  18 lipca 2011

Miasteczko Salem - Kinga

...Ignorance is bliss...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.