marta0859
marta0859
  28 maja 2011 (pierwszy post)

Ostatnimi czasy mam nadmiar wolnego, siedzę w domu i nic nie robię, więc przydadzą mi się Wasze ewentualne propozycje.
Chciałabym, żebyście mi polecili jakieś filmy (horrory, slashery, thrillery), najlepiej coś w stylu Piątek Trzynastego- młodzież na obozie, wakacyjne klimaty i zabójca w masce (to ostatnie nie jest konieczne, ale wiadomo o co chodzi). :zabawa:
Nie chcę filmów typu Piła, nie lubię tego.

czekam na Wasze propozycje. :)

# Twój ulubiony 'film grozy'?
#Horrory z dawnych lat vs dzisiejsze- które lepsze?
Moim skromnym zdaniem kiedyś to te filmy miały swój klimat, mimo że w większości były niskobudżetowe i większość było produkowanych na jedno kopyto, dzisiejsze nie mają się co równać.

BoskiMateo
BoskiMateo
  28 maja 2011

hej !!! mogę Ci polecić filmy pod takimi tytułami: Frontire (zajebisty) , podobał mi sie film Patologia Polecam zobaczyć , Ofiara Spełniona , Autobus z Lotniska- średni ale można luknąć . pozdrawiam :))

Patrishia
Patrishia
  29 maja 2011

Problem ze starymi horrorami jest taki, że ich "efekty specjalne" budzą śmiech współcześnie, co psuje klimat grozy. Pamiętam mój gromki śmiech na Egzorcyście II, choć film sam w sobie ciekawy. Albo Dead Evil, oborze, to było mocne. Masz tutaj, http://www.youtube.com/watch?v=tFmSf0uHcbQ . Druga scena tutaj, gdzie ta ręka wyszła z grobu, niemal nie wpędziła mnie samej do niego, tak się zakrztusiłam spożywanym ówcześnie piciem :and:
Masakra ogółem. A szkoda. Zmienia się również to co nas straszy, coraz więcej nam potrzeba by osiągnąć efekt wystarczającego Fear factor. Producenci prześcigają się w pomysłach tworząc dalej taki sam chłam, bo prawie wszystko już było. Kiedyś, gdy ludzie mieli głównie swoją wyobraźnię i kino było czymś niezwykłym, sama konfrontacja z czymś innym tworem wyobraźni była przerażająca.

Straszą mnie tylko filmy z demonami i to już nie bardzo.. Ech :and:
Ale polecono mi "wąż i tęcza", podobno bardzo mocny, nie wiem jeszcze, możesz sprawdzić :P

Miłego seansu i poszukiwania strachu! :duch:

Patrishia
Patrishia
  29 maja 2011

O, właśnie się przestraszyłam, drącymi się kotami za oknem :ziober2:

ichabod
ichabod
  29 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: młodzież na obozie, wakacyjne klimaty i zabójca w masce


Niekoniecznie to co wyżej, ale jest zachowany schemat: grupka dzieciaków vs szalony morderca.

I Know What You Did Last Summer - i kolejne filmy z tej serii.
Halloween - i następne części.
The Texas Chainsaw Massacre - jak wyżej.
Scream - jak wyżej.
Urban Legend.

Konto usunięte
Konto usunięte: # Twój ulubiony 'film grozy'?


Zdecydowanie będzie to The Thing Carpentera.
marta0859
marta0859
  29 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Autobus z Lotniska- średni ale można luknąć . pozdrawiam :))

o, ten oglądałam :) całkiem mi się podobał, trzymał w napięciu :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Frontire (zajebisty) , podobał mi sie film Patologia Polecam zobaczyć , Ofiara Spełniona

te 3 zobaczę potem na filmweb, poczytam recenzje, zobaczę, czy o to mi chodzi.

Patrishia
Patrishia: Problem ze starymi horrorami jest taki, że ich "efekty specjalne" budzą śmiech współcześnie, co psuje klimat grozy.

Fakt, kiedyś oglądałam Sleepaway Camp i rzeczywiście śmieszne :D ale mi się podobało, zresztą nie wszystkie efekty specjalne w starszych filmach budzą śmiech, niektóre są porównywalne do dzisiejszych.
Jeszcze z tych starych filmów pamiętam jakiś o domku w lesie, gdzie przybywa para, znajdują nagranie na taśmie i "budzi się" do życia diabeł albo coś podobnego, w każdym razie jakaś "zła siła". Nie pamiętam jaki to tytuł, być może 'Resident Evil', ale nie jestem pewna.

Patrishia
Patrishia: http://www.youtube.com/watch?v=tFmSf0uHcbQ

HAHAHA, właśnie chyba o ten film mi chodziło. :ziober2:
bardziej komedia niż horror, fakt, też się przy tym filmie śmiałam. :D
Dla mnie ogólnie jest to jeden z najgorszych filmów, jakie widziałam, jak nie najgorszy.

Patrishia
Patrishia: Miłego seansu i poszukiwania strachu!

hm, dziękuję, mam nadzieję że coś znajdę :P

Konto usunięte
Konto usunięte: Niekoniecznie to co wyżej, ale jest zachowany schemat: grupka dzieciaków vs szalony morderca.

też może być, w sumie o takie coś mi chodzi :)

Konto usunięte
Konto usunięte: I Know What You Did Last Summer - i kolejne filmy z tej serii. Halloween - i następne części. The Texas Chainsaw Massacre - jak wyżej. Scream - jak wyżej.

te widziałam, wszystkie, ale naszła mnie właśnie ochota, żeby po raz kolejny obejrzeć pierwsze.

Konto usunięte
Konto usunięte: Urban Legend.

tego nie znam, sprawdzę.
dzięki za propozycje.
Patrishia
Patrishia
  29 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Fakt, kiedyś oglądałam Sleepaway Camp i rzeczywiście śmieszne :D Ale mi się podobało, zresztą nie wszystkie efekty specjalne w starszych filmach budzą śmiech, niektóre są porównywalne do dzisiejszych. Jeszcze z tych starych filmów pamiętam jakiś o domku w lesie, gdzie przybywa para, znajdują nagranie na taśmie i "budzi się" do życia diabeł albo coś podobnego, w każdym razie jakaś "zła siła". Nie pamiętam jaki to tytuł, być może 'Resident Evil', ale nie jestem pewna.

Czy ja wiem, fajne są te stare filmy, gdzie nie ma zbyt wielu efektów i jest czysta groza bądź jej iluzja. Były takie filmy.

Konto usunięte
Konto usunięte: HAHAHA, właśnie chyba o ten film mi chodziło. Bardziej komedia niż horror, fakt, też się przy tym filmie śmiałam. :D Dla mnie ogólnie jest to jeden z najgorszych filmów, jakie widziałam, jak nie najgorszy.

Hm, tak patrzę na filmweb i tam jest dopisane, że to komedia, widocznie to z założenia miało być śmieszne :[
LeVentSolaire
Posty: 9523 (po ~81 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
LeVentSolaire
  29 maja 2011
Patrishia
Patrishia: Czy ja wiem, fajne są te stare filmy, gdzie nie ma zbyt wielu efektów i jest czysta groza bądź jej iluzja. Były takie filmy.


Zgadzam się :) Moim zdaniem to się tyczy wszystkiego rodzaju filmów.
BoskiMateo
BoskiMateo
  29 maja 2011

Eksperyment, Horsemen-Jezdzcy Apokalipsy, Klub Strachu, Odbicię Zła, Paranormal Activity 2, Pora Mroku(PL) film, Siły Ciemności, Train-Rzeźnia na Szynach.
Jak dla mnie to mogą być, ale wolałbym coś mocniejszego:)

Patrishia
Patrishia
  29 maja 2011
LeVentSolaire
LeVentSolaire: Zgadzam się :) Moim zdaniem to się tyczy wszystkiego rodzaju filmów.

Pomijając fakt, że "każdego"* i groza jest niewskazana w komediach :P

Zrozumiałam co masz na myśli ;)
LeVentSolaire
Posty: 9523 (po ~81 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
LeVentSolaire
  29 maja 2011
Patrishia
Patrishia: Pomijając fakt, że "każdego"* i groza jest niewskazana w komediach :P


No tak :) Przyznaje się do błędu :)
marta0859
marta0859
  30 maja 2011
Patrishia
Patrishia: Czy ja wiem, fajne są te stare filmy, gdzie nie ma zbyt wielu efektów i jest czysta groza bądź jej iluzja. Były takie filmy.

Piątek Trzynastego :zakochany:
Może straszne to aż tak nie było, ale pamiętam jak oglądałam drugą część jak byłam sama w domu, w ciemnym pokoju, jakieś 13 lat miałam to się bałam :D

Patrishia
Patrishia: Hm, tak patrzę na filmweb i tam jest dopisane, że to komedia, widocznie to z założenia miało być śmieszne :[

aha.. no ja myślałam, że to horror jakieś klasy 'z'. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Paranormal Activity 2,

błagam, tylko nie to. Nie wiem, czemu ludzie tak się tym filmem zachwycają.

Konto usunięte
Konto usunięte: ain-Rzeźnia na Szynach.

o, tytuł mi się podoba, oglądałam "Nocny pociąg z mięsem", lubię takie filmy.

Szczerze mówiąc jeszcze nic nie oglądałam bo wczoraj nie miałam czasu, dziś też raczej nie będę mieć, ale w najbliższym czasie zrobię sobie taki maraton.
Poprzeglądam na filmweb te wasze propozycje i wybiorę jakieś.

Btw. co sądzicie o horrorze 'Psychoza'? Obejrzałam raz bo wszyscy zachwalali i dla mnie beznadziejny.
PushUp
PushUp
  30 maja 2011

Stare części Omena są dobre. Horrory 20 wieku są do pipy...

PushUp
PushUp
  30 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wakacyjne klimaty i zabójca w masce

no no...nie doczytałem.

Turistas
Ruins
Shrooms

jak cos sobie przypomnę dam znać ;-)
say0something
Posty: 151 (po ~112 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
say0something
  30 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: horrorze 'Psychoza'?

To akurat thriller.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.