Damjan
Damjan
  16 kwietnia 2011 (pierwszy post)
MROCZNE OPOWIEŚCI


Reżyseria:
Matt Cooper, Martin Kunert, David Semel

Obsada:
Jay Ferguson, Christine Taylor, Christopher Masterson, Kim Murphy.

Szczegóły:
horror, USA, 1997, 88 min

Mój komentarz:
Jest to film na myślenie , trzeba go ogladać od początku do końca aby to miało sens te 88 minut , dopiero na końcu filmu dowiesz się o co w nim tak naprawdę chodziło.

Opis Filmu:
Tajemnicze i niewyjaśnione zjawiska mają miejsce niemal codziennie. Właśnie takie trzy zdarzenia są tematem tego thrillera. PO PIERWSZE: opowieść o nowożeńcach, którzy postanowili zwiedzić okolicę swego nowego domu. Gdy zabłądzili w pobliskich lasach, tajemniczy nieznajomy pospieszył z przerażającym ostrzeżeniem. PO DRUGIE: historia dwunastoletniej Amandy, którą rodzina zostawiła na noc samą w domu. Wkrótce odwiedzi ją nieproszony gość. PO TRZECIE: strudzony samotny wędrowiec szuka schronienia przed nagłą burzą w starym domu na pustkowiu. Tam powita go piękna tajemnicza kobieta, której mroczna przeszłość wciągnie także przybysza.[/center]
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  16 kwietnia 2011

slaby ten film

...Ignorance is bliss...
marta0859
marta0859
  17 kwietnia 2011

opis ciekawy, lubię takie klimaty, jak znajdę gdzieś na necie to na pewno obejrzę.
zwłaszcza to mi się podoba:

Damjan
Damjan: historia dwunastoletniej Amandy, którą rodzina zostawiła na noc samą w domu. Wkrótce odwiedzi ją nieproszony gość.

zaraz mi się przypomniał film "Kiedy dzwoni nieznajomy" :D

Damjan
Damjan: PO PIERWSZE: opowieść o nowożeńcach, którzy postanowili zwiedzić okolicę swego nowego domu. Gdy zabłądzili w pobliskich lasach, tajemniczy nieznajomy pospieszył z przerażającym ostrzeżeniem

to też ciekawie się zapowiada... zobaczymy. o ile znajdę.
Damjan
Damjan
  17 kwietnia 2011
RexMundi
RexMundi: slaby ten film

Bo ?

Konto usunięte
Konto usunięte: to też ciekawie się zapowiada... zobaczymy. o ile znajdę.

Żebyś nie bała sie zasnąć ;D
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  17 kwietnia 2011
Damjan
Damjan: Bo ?

no jest to w pewnym stopniu film o "miejskich legendach" - tak klimatem i realizacją bardziej to mi przypomina realizacje seriali dla dzieci - "Gęsia skórka" czy coś w tym stylu

i ogólnie czytając to legendy są straszniejsze niż tu je oglądając
zwłaszcza ta o "jak myślisz kto lizał Ci rękę"
...Ignorance is bliss...
Undertaker
Undertaker
  17 kwietnia 2011
RexMundi
RexMundi: "Gęsia skórka"

To było fajne :rock:
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  17 kwietnia 2011
Undertaker
Undertaker: To było fajne

było..ale jednak dla dzieci
...Ignorance is bliss...
marta0859
marta0859
  17 kwietnia 2011
Damjan
Damjan: Żebyś nie bała sie zasnąć ;D

znalazłam ten film, dziś szukałam na necie a jutro jak będę miała czas to oglądnę. :D chciałabym wrócić do tych czasów, kiedy po filmach bałam się spać i zasypiałam przy oświeconej lampce. :ninja:
agoosiaaa
agoosiaaa
  18 kwietnia 2011
Damjan
Damjan: Mój komentarz: Jest to film na myślenie , trzeba go ogladać od początku do końca aby to miało sens te 88 minut , dopiero na końcu filmu dowiesz się o co w nim tak naprawdę chodziło.

akurat z braku innych zajec postanowilam poogladac starsze filmy, wiec na pewno postaram sie go obejrzec jutro, dzisiaj ogladam trzecia czesc krzyku :)
marta0859
marta0859
  18 kwietnia 2011

Właśnie to oglądałam i w połowie zorientowałam się, że już ten film kiedyś widziałam (dokładnie w tym momencie, kiedy dziewczynka, która miała zostać sama na noc pisała na czymś w rodzaju 'GG' z "koleżanką", która okazała się być facetem, który potem włamał się jej do domu. No i od tego momentu oglądałam tylko fragmenty, bo przewijałam, stwierdziłam, że skoro film oglądałam a tytuł nie zapadł mi w pamięć (ani nawet początek filmu), to musiał być słaby.
Nie ma szału, widziałam dużo lepszych horrorów.
:)

Damjan
Damjan
  18 kwietnia 2011
RexMundi
RexMundi: no jest to w pewnym stopniu film o "miejskich legendach" - tak klimatem i realizacją bardziej to mi przypomina realizacje seriali dla dzieci - "Gęsia skórka" czy coś w tym stylu i ogólnie czytając to legendy są straszniejsze niż tu je oglądając zwłaszcza ta o "jak myślisz kto lizał Ci rękę"

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie ma szału, widziałam dużo lepszych horrorów.

Nie Chodzi tyle o te historie co ogólnie o cały film jak Ci po wypadku opowiadają sobie te historie i na samym końcu filmu tak naprawde to oni nie zyli a Ci bohaterowie w tych historiach ich ratowali im zycie na miejscu wypadku ! Trzeba myśleć...

Konto usunięte
Konto usunięte: akurat z braku innych zajec postanowilam poogladac starsze filmy, wiec na pewno postaram sie go obejrzec jutro, dzisiaj ogladam trzecia czesc krzyku :)

Pisze ostatni raz to trzeba ogladać od początku do konca.
agoosiaaa
agoosiaaa
  18 kwietnia 2011
Damjan
Damjan: Pisze ostatni raz to trzeba ogladać od początku do konca.

:woot:
no dobra, ale dlaczego mi to piszesz, przeciez nie napisalam ze bede ogladac kawalkami :ninja:
marta0859
marta0859
  18 kwietnia 2011
Damjan
Damjan: Nie Chodzi tyle o te historie co ogólnie o cały film jak Ci po wypadku opowiadają sobie te historie i na samym końcu filmu tak naprawde to oni nie zyli a Ci bohaterowie w tych historiach ich ratowali im zycie na miejscu wypadku ! Trzeba myśleć...

No wiesz, ja akurat uważam, że skoro praktycznie cały film był nudny a sens dopiero "odnajduje się" pod koniec, to nie jest to dobry i ciekawy film. Film trwał bodajże godzinę i 23 minuty, przez prawie cały ten czas siedziałam znudzona (fakt, że od pewnego momentu zaczęłam przewijać), ale wg mnie dobry film (horror) powinien wprowadzać w nastrój grozy [nie wiem jak to nazwać] i trzymać w napięciu, a tutaj sens odnalazł się dopiero na koniec i jedyne co- najwyraźniej film daje 'do myślenia', tak samo jak to było z filmem "Strangers", pod koniec było wiadomo dokładnie o co chodzi, z tym że tamten film był straszny w porównaniu do tego :)
Damjan
Damjan
  19 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No wiesz, ja akurat uważam, że skoro praktycznie cały film był nudny a sens dopiero "odnajduje się" pod koniec, to nie jest to dobry i ciekawy film. Film trwał bodajże godzinę i 23 minuty, przez prawie cały ten czas siedziałam znudzona (fakt, że od pewnego momentu zaczęłam przewijać), ale wg mnie dobry film (horror) powinien wprowadzać w nastrój grozy [nie wiem jak to nazwać] i trzymać w napięciu, a tutaj sens odnalazł się dopiero na koniec i jedyne co- najwyraźniej film daje 'do myślenia', tak samo jak to było z filmem "Strangers", pod koniec było wiadomo dokładnie o co chodzi, z tym że tamten film był straszny w porównaniu do tego :)

Mnie te historie nie nudziły... Budziły bardziej zaciekawienie i to mnie ciagneło dalej
marta0859
marta0859
  19 kwietnia 2011
Damjan
Damjan: Mnie te historie nie nudziły... Budziły bardziej zaciekawienie i to mnie ciagneło dalej

Co kto lubi :) Ja w horrorach lubię "motyw" obozu letniego, dlatego uwielbiam całą serię Piątek 13 albo takie filmy jak "Krwawy Obóz", "rzeźnik na obozie", "Sleepaway Camp" i tak dalej; wiem, że te filmy nie są jakoś specjalnie straszne ani tym bardziej ambitne, ale stare filmy mają swój klimat w porównaniu do dzisiejszych horrorów.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.