R906
R906
  8 grudnia 2009 (pierwszy post)

jaka książkę bądź autora, który pisze dobe książki z zakresu horroru bądź coś w stylu książek dla młodzieży ?

DoktorHouse
DoktorHouse
  8 grudnia 2009

Stephen King, Edgar Allan Poe, Howard Philips Lovecraft.

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  8 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: z zakresu horror

oprócz wymienionych to jeszcze np.
Graham Masterton
...Ignorance is bliss...
4Pure
4Pure
  8 grudnia 2009

Guy N. Smith, przeczytałam ''Pan ciemności'' i jak najbardziej na plus.
Mile się zaskoczyłam jego twórczością.

RexMundi
RexMundi: Graham Masterton

Oczywiście. Jak najbardziej polecam.
Ichabod
Ichabod
  8 grudnia 2009

Odnośnie horroru nie ma już zbytnio kogo dodawać, gdyż autorzy zaliczani do kanonu zostali już wymienieni. Od siebie dodam jeszcze Anne Rice, jeżeli tematyka wampirów jest czymś co lubisz, a pedałkowate zmierzchowe twory pseudowampirze powodują odruchy wymiotne. Z książek dla młodzieży to polecam serie:
* Pendragon - D.J. MacHale
* Seria niefortunnych zdarzeń - Lemony Snicket
* Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy - Riordan Rick
* Miecz prawdy - Terry Goodkind
Ta ostatnia pozycja jest zdecydowanie najlepsza, choć trudno ją nazwać książką dla młodzieży (należy być dodatkowo fanem fantasy).

spokoewa
spokoewa
  8 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: bądź coś w stylu książek dla młodzieży

Swego czasu zaczytywałam się serią: Ulica Strachu.
MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  8 grudnia 2009

Koontz, King, Masterton, Coben :zakochany.

:ziober2:
odwieczna
odwieczna
  8 grudnia 2009

Nie chce mi się powtarzać, więc coś nowego. :>
Lovecraft - mistrz, obowiązkowo.
Hutson - "Dzień śmierci" i "Nemesis"
Jack Ketchum - "The Lost", "Off Season" i "The Girl Next Door". Brutalny! :D
Hans Heinz Ewers - "Dama Tyfusowa"

spokoewa
spokoewa
  9 grudnia 2009

James Herbert pisze dobre horrory

Kalida
Kalida
  9 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jaka książkę bądź autora, który pisze dobe książki z zakresu horroru bądź coś w stylu książek dla młodzieży ?

Stephen King
Harlan Coben
polecam gorąco :)
spokoewa
spokoewa
  10 grudnia 2009
Kalida
Kalida: Harlan Coben

Coben i horror? On pisze thrillery...
Kalida
Kalida
  10 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Coben i horror? On pisze thrillery...

wiem ze nie pisze horrorow
mam wszystkie jego ksiazki
uwazam ze jest dobry wiec wymienilam go
MordimerMadderdin
MordimerMadderdin
  10 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Coben i horror? On pisze thrillery...

na Mastertonie tez nie wiadomo czy sie smiac czy plakac bo straszne to to nie jest
King tez nie nastrecza problemow z zasnieciem
Lovecraft jest zabawny ale chwilami faktycznie mega klimatyczny i idzie sie wkrecic w te schizy w ktore notabene sam swiecie wierzyl....
tak wiec powiedz mi ktory poza ostatnim horrory pisze bo ciezko mi stwierdzic :P
spokoewa
spokoewa
  10 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: na Mastertonie tez nie wiadomo czy sie smiac czy plakac bo straszne to to nie jest

Niestety w większości horrorów Masterton co najwyżej epatuje nas okrucieństwem i parafiliami seksualnymi, choć jest jedna jego książka, która napędziła mi stracha - "Demony Normandii"

Konto usunięte
Konto usunięte: King tez nie nastrecza problemow z zasnieciem

Większość książek Kinga jest kwalifikowana jako horror. Niestety jako pisarz ma swoje wzloty i upadki, za najbardziej udane jego dzieło uważam "Lśnienie"'

Konto usunięte
Konto usunięte: Lovecraft jest zabawny ale chwilami faktycznie mega klimatyczny i idzie sie wkrecic w te schizy w ktore notabene sam swiecie wierzyl....

Lovecraft jest niestety schematyczny.

Konto usunięte
Konto usunięte: tak wiec powiedz mi ktory poza ostatnim horrory pisze bo ciezko mi stwierdzic :P

wszyscy trzej piszą horrory. A King i Masterton także książki z pogranicza thrillera z horrem. King miał nieudaną przygodę z kryminałem ("Kolorado Kid").

Warto wspomnieć o horrorach autorów japońskich, czy o klasyce: Bramie Stokerze i jego Drakuli, czy o Mary Shelley i jej Frankensteinie (uprzedzam - nie jest to łatwa lektura).
MordimerMadderdin
MordimerMadderdin
  12 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Niestety w większości horrorów Masterton co najwyżej epatuje nas okrucieństwem i parafiliami seksualnymi, choć jest jedna jego książka, która napędziła mi stracha - "Demony Normandii"

a ja po tej wlasnie przestalem w ogóle zwracac na niego uwage w ksiegarniach i bibliotekach
ani to straszne ani smieszne a zakonczenie wrecz zalosne

Konto usunięte
Konto usunięte: Większość książek Kinga jest kwalifikowana jako horror. Niestety jako pisarz ma swoje wzloty i upadki, za najbardziej udane jego dzieło uważam "Lśnienie"'

o! shinning jest niezly szczegolnie wersja filmowa made in kubrick :D
jha osobiscie kinga cenie bardziej za ksiazki w stylu zielonej mili czy skazanych na shawshank ew czarna wieże niz za komorki czy inne miasteczka salem ze o gniocie łowcy snow nawet nie wspomne

Konto usunięte
Konto usunięte: Lovecraft jest niestety schematyczny.

jak kazdy artysta na dlozsza mete
co nie zmienia faktu ze mial wlasny styl na ktorym obecnie wielu twórców sie wzoruje

Konto usunięte
Konto usunięte: wszyscy trzej piszą horrory.

pod wzgledem klasyfikacji gatunkowej to na pewno ale ktory z nich jest w stanie napisac cos co na prawde nie pozwala zasnac?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.