bezkrescelu
bezkrescelu
  20 września 2009 (pierwszy post)

Witam. Mam do Was pytanie: Co by Was skłoniło do przyjścia na zbiórkę harcerską? Może wasze odpowiedzi pomogą mi do zwerbowania nowych ludzi do drużyny.

kruspe88
kruspe88
  20 września 2009

:zakochany:
ładne harcerki :tak:
bezkrescelu
bezkrescelu
  20 września 2009

Hmm... A może coś oprócz tego? :P

kruspe88
kruspe88
  20 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A może coś oprócz tego? :P

hm... wszystko co mi przychodzi do głowy raczej odpada ;) (darmowe piwo, albo chociaż ciasteczka)

myślę, że warto by pokazać harcerstwo od lepszej strony, bo ja nie bardzo wiem co takiego ekscytującego może być w takiej organizacji... ludzie postrzegają to jak zabawę dla dzieci, a nie coś na serio...
ja jako student socjologii poleciłbym najpierw przeprowadzić badania wśród ludzi jak postrzegają harcerstwo i na podstawie wyników opracować kampanię promocyjną ;)
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  20 września 2009

za mundurem panny sznurem
biwaki
wyjazdy
harcerki w prawie mini
różne sprawności
oraz korzyści jakie nosie z sobą służba w harcerstwie

...Ignorance is bliss...
bezkrescelu
bezkrescelu
  20 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: bo ja nie bardzo wiem co takiego ekscytującego może być w takiej organizacji...

Z czasem na pewno byś zauważył coś, może nie ekscytującego, co by Cię z tą organizacją bardzo związało.

RexMundi
RexMundi: oraz korzyści jakie nosie z sobą służba w harcerstwie

Bardzo trafna uwaga, o tym nie pomyślałam
kruspe88
kruspe88
  20 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Z czasem na pewno byś zauważył coś, może nie ekscytującego, co by Cię z tą organizacją bardzo związało.

na przykład ładna harcerka :tak: :ziober2:

facetów możecie przyciągnąć porównując harcerstwo do wojska (tylko jakiegoś dobrego - Navy Seals czy coś ;))...
bezkrescelu
bezkrescelu
  20 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: porównując harcerstwo do wojska

W sumie tematy są bardzo do siebie zbliżone i wykorzystujemy to podczas naborów (strzelnica, "cioranie" się po lesie etc.)
A co do survivalu, z którym wielu łączy harcerstwo: większość facetów myśli, że pójdziemy w las z nożem i sznurkiem i przeżyjemy dzięki temu tydzień :)
Konradziq
Konradziq
  20 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: większość facetów myśli, że pójdziemy w las z nożem i sznurkiem i przeżyjemy dzięki temu tydzień :)

A to tak nie jest :szok2:?
;-P

Konto usunięte
Konto usunięte: Co by Was skłoniło do przyjścia na zbiórkę harcerską?

Przede wszystkim, to informacja o tym, czego mogę się po tym harcerstwie spodziewać. Co mi ono da.
Poza tym, znajomy musiałby mnie do tego namówić, bo sam bym nie poszedł :ninja:.
kruspe88
kruspe88
  20 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A co do survivalu, z którym wielu łączy harcerstwo: większość facetów myśli, że pójdziemy w las z nożem i sznurkiem i przeżyjemy dzięki temu tydzień :)

i to by było cool ;>
tak jak Bear Grylls
egzekutor90gool
egzekutor90gool
  21 września 2009

co to za harcerstwo bez prawdziwego powołania?
po co ściągać kogoś na siłę?
jak ma się coś robić na odpieprz to lepiej tego nie robić w ogóle.
takie jest moje zdanie.
amen.

Soldier1907
Posty: 813 (po ~112 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Soldier1907
  21 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ładne harcerki

dokladnie sie zgadzam z kolegą :)
eSzatyNe
eSzatyNe
  21 września 2009

Jak ktoś chce nauczyć się życia coś w stylu przetrwanie to powinno to organizować. Nie tylko ognisko czy inne tam typy organizacje.

bezkrescelu
bezkrescelu
  21 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: co to za harcerstwo bez prawdziwego powołania?

Gdyby mnie znajoma nie przyprowadziła na zbiórkę to o takim powołaniu to akurat bym się nie dowiedziała.
Konto usunięte
Konto usunięte: po co ściągać kogoś na siłę?

Nie chodzi o ściąganie na siłę tylko o zainteresowanie ludzi harcerstwem. Jeśli ktoś przyjdzie na jedną zbiórkę a na kolejną już nie, to nikt go nie będzie ścigać i zmuszać.
ChceCieZgwalcicJuz
ChceCieZgwalcicJuz
  21 września 2009
ostatnio w ZHP zaczęły sie pojawiać ciekawe ''kółka zainteresowań'' i juz odchodzi sie od stereotypu''harcy dupka''bez obrazy oczywiście:ziober2:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.