MaQ7
MaQ7
  21 sierpnia 2009 (pierwszy post)

Bardzo przepadam za takimi filmami ;)
moze ktos sie podzieli jakimiś jego zdaniem ciekawymi tytulami : )
bylbym wdzieczny

kuba92762
kuba92762
  21 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: moze ktos sie podzieli jakimiś jego zdaniem ciekawymi tytulami : )

Uprowadzona przede wszystkim.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  21 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: moze ktos sie podzieli jakimiś jego zdaniem ciekawymi tytulami : )

ehhh najpierw zobacz tu
http://www.fotka.pl/forum/read.php?f=24&t=32174&p=13

====

Święci z Bostonu
Ronin
Uprowadzona
Królowie ulicy
Podziemny krąg
Angielska robota
Przekręt
Adrenalina
...Ignorance is bliss...
incurious
incurious
  21 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Filmy Akcji

RexMundi
RexMundi: Święci z Bostonu Ronin Podziemny krąg Angielska robota Przekręt

:brawo:
ode mnie:
lot skazancow, goraczka, plan doskonaly, szklana pulapka :mrgreen:, zabojcza bron chyba tez.., zakladnik (ten z tomem cruisem)
Zadziora
Zadziora
  21 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: szklana pulapka , zabojcza bron

Ile razy można to oglądać :P

Ja lubię filmy z Jackie Chan :zakochany: tam się zawsze coś dzieje, a on lata jak oparzony :w00t:
MaQ7
MaQ7
  21 sierpnia 2009
Zadziora
Zadziora: incurious: szklana pulapka , zabojcza bron Ile razy można to oglądać :P

a mi tam szklana pulapka 4 a moze lepiej Die Hard 4.0 :p
baaardzo sie podobal no i duzo akcji ;D
incurious
incurious
  21 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a mi tam szklana pulapka 4 a moze lepiej Die Hard 4.0 :p baaardzo sie podobal no i duzo akcji ;D

dla mnie najlepsza częsc 3 z samuelem :mrgreen:

Zadziora
Zadziora: Ja lubię filmy z Jackie Chan tam się zawsze coś dzieje, a on lata jak oparzony

np godziny szczytu z chris tuckerem :D
kuba92762
kuba92762
  21 sierpnia 2009
Zadziora
Zadziora: le razy można to oglądać :P Ja lubię filmy z Jackie Chan tam się zawsze coś dzieje, a on lata jak oparzony

To samo mozna powiedziec o filmach z Jackiem Chanem:mrgreen:
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  22 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: godziny szczytu

jedna z moich ulubionych serii
i cudowny duet :tak:

Zadziora
Zadziora: Ja lubię filmy z Jackie Chan

te stare też ? znaczy te kung - fu ? :)
Wąż w Cieniu orła, dwa tygrysy, Pijany mistrz ..rety wychowałem się na tych filmach :D
...Ignorance is bliss...
westwoods
westwoods
  25 sierpnia 2009

Z malo znanych w Polsce, interesujacy jest "running scared" -"Potęga strachu " z Paulem Walkerem z 2006. Jeden z najbardziej dynamicznych filmow akcji jakie widzialem, do tego trzymajacy w napieciu. Po obejrzeniu mozna co prawda miec zastrzezenia, co do logiki niektorych wydarzen...ale jako calosc sie broni i dostarcza niezlej rozrywki.

margotka
margotka
  27 sierpnia 2009

a co to jest film akcji?

bo z tego co mnie wiadomo to każdy film posiada akcję i choć "teoretycznie" fabułę...

westwoods
westwoods
  27 sierpnia 2009

Kiedys okreslalo sie to mianem filmu sensacyjnego. Okreslenie film akcji przyszlo zza oceanu. Zapewne tez spelnia swoja funkcje , bo precyzyjnie okresla , co jest istota tych filmow czyli akcja, a co za tym idzie strzelaniny, poscigi, etc., Fabula jest tu czesto jedynie pretekstem do pokazania roznorakich, spektakularnych sekwecji akcji, ktora to ma w tych filmach znaczenie nadrzedne. Konkluzja jest wiec taka, ze w mojej opinii to adekwatne okreslenie :-)

margotka
margotka
  28 sierpnia 2009

akcja nie posiada sekwencji, tylko jest określeniem ciągu zdarzeń... film może składać się z ujęć oraz scen (sekwencji)...

film sensacyjny to action movie... czyli bohetr (zwykle piękny umięsniony adonis) stara sie zdobyć względy ukochanej przy brawurowych pościgach, wystrzałach tj. efektach specjalnych... filmów jest tyle nawet w aktualnym repertuarze, ze nie ma sensu ich wymieniać :mrgreen:

określenie "film akcji" - kojarzy się w języku filmoznawców z czymś zupełnie innym niż sensacyjność he he he...

westwoods
westwoods
  28 sierpnia 2009

Idac twoim tokiem rozumowania , mozna sie czepiac, tego, ze na tenis stolowy mowi sie potocznie "ping pong"- co to wlasciwie oznacza ? Bez sensu..... Kolokwializm nie musi miec , zelaznej logiki , przede wszystkim musi byc zrozumialy dla nadawcy i odbiorcy. A okreslenie "fillm akcji" dla wiekszosci jest zrozumiale...
natomiast okreslenie "film akcji" i "film sensacyjny ", uzywa sie zazwyczaj zamiennie. (przynajmniej w prasie,bo nie wiem jak i o czym rozmawiaja uczeni filmoznawcy )

Na poczatku twierdzisz tez , ze "film sensacyjny to action movie... "
, czyli sie ze mna zgadzasz , po czym piszesz "określenie "film akcji" - kojarzy się w języku filmoznawców z czymś zupełnie innym niż sensacyjność he he he...", czyli sama sobie przeczysz.....jakby troche brak tu logiki.....
Na koniec nie dodam "hehehe" az taki madry i pewny siebie nie jestem ;-)

margotka
margotka
  29 sierpnia 2009

chyba nie zrozumiales czym jest film akcji o którym pisze:]

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.