EraGangstera
EraGangstera
  8 lipca 2009 (pierwszy post)
Cześć. Problem taki sam jak tytuł tematu.
1. Proszęo podanie jakiś ciekawych, dobrych, trzymających w napięciu [prościej rzecz ujmując, takich strasznych do posrania się w gacie :ziober2:] horrorów do poczytania. (oprócz G. Masterton)
Uzasadniając swój wybór. ;d
Ichabod
Ichabod
  8 lipca 2009

Cokolwiek Stephena Kinga.
Radziłbym zacząć od Miasteczka Salem, Lśnienia, To.
Uzasadniać tego nie muszę, King jest najpopularniejszym pisarzem horrorów (:

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  8 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Radziłbym zacząć od Miasteczka Salem, Lśnienia, To.

dokładnie :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Uzasadniając swój wybór. ;d

jeśli wyobraźnia pracuję to księżki przerażą Cię :tak:
czytając Miasteczko Salam bałem się wieczorami wychodzić na dwór :P
a "TO" jest dla mnie najlepszym Horrorem
swego czasu film "to" nieźle sprał mi psyche ..ale byłem dzieckiem
i chyba większość dzieci i dziś była by przerażona :woot:
Pennywise :rock:
...Ignorance is bliss...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  8 lipca 2009

mój mały ranking

-
Lśnienie - King
To - King
Sklepik z Marzeniami - King
Psychoza - Bloch ( na motywach książki powstał film)
Zew Cthulhu - Lovecraft ( opowiadania ale straszne)
Kobierzec - Barker ( dark fantasy )
Nawiedzony - Herbert ( o duchach w domu )
Egzorcysta - Blatty
Aniołowie Podziemi - Citro ( o takich uroczych stworkach :D )
Dziecko Rosemary - Levin
Opowieści Niesamowite - Poe ( dla samego przesądu "że trzymanie jego ksiązek w domu przynosi pecha" :mrgreen: )
Harry Angel - Hjortsberg

...Ignorance is bliss...
wiewiooorka
wiewiooorka
  8 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Proszęo podanie jakiś ciekawych, dobrych, trzymających w napięciu

ale nie obiecuje ze sie posrasz
na pierwszym miejscu polecam książki Hitchcocka :ninja:
dalej

"Opętanie" I.Szolc
"Nikt naprawde" i "Ciemność" J.Herberta
"Egzorcysta" William Peter Blatty
uzasadnienie jest takie ze jako jedne z nilicznych ksiazek poza American Psycho trzymały mnie w napieciu

Konto usunięte
Konto usunięte: Cokolwiek Stephena Kinga.

jak dla mnie ksiazki Kinga sa zbyt długie ...nie to ze nie lubie czytac grubych ksiażek ale w tym przypadku gdyby co druga skrócić o polowe to zupełnie inaczej by sie je czytało ....po prostu momentami sa nudne i akcja gdzies ucieka
:woot:
wiewiooorka
wiewiooorka
  8 lipca 2009
RexMundi
RexMundi: Harry Angel - Hjortsberg

aj :mrgreen: :crylol:
Ichabod
Ichabod
  8 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jak dla mnie ksiazki Kinga sa zbyt długie ...nie to ze nie lubie czytac grubych ksiażek ale w tym przypadku gdyby co druga skrócić o polowe to zupełnie inaczej by sie je czytało ....po prostu momentami sa nudne i akcja gdzies ucieka


Niektóre pozycje z 'repertuaru' Kinga rzeczywiście są przydługie i po wycięciu 30% zawartości główny wątek fabularny nic by nie stracił - King jest znany z lania wody. Jednak w przypadku niektórych powieści wycięcie choćby paru stron doprowadziłoby to braku spójności w tekście i zgubienia magii danej książki - przykładowo tak jest z Lśnieniem, serią Mrocznej Wieży, Miasteczkiem Salem (pierwsza połowa książki praktycznie nie dotyczy wampirów, a jedynie życia miasta, jednak bez tego całe napięcie by prysło).

Konto usunięte
Konto usunięte: EraGangstera


Poleciłbym jeszcze zapoznaniem się z Koontzem, nie jest to do końca gatunek horroru, ale jego książki trzymają w napięciu. Najbardziej przypadły mi do gustu: Grom, Intensywność, Nieznajomi.

RexMundi
RexMundi: Zew Cthulhu - Lovecraft ( opowiadania ale straszne)


Klasyk horroru, jednak dla wielu ludzi niezrozumiały (:
EraGangstera
EraGangstera
  8 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Radziłbym zacząć od Miasteczka Salem, Lśnienia, To.

Przeczytane. A poza tym nie radz mi od czego się zaczyna przygodę z Kingiem jakbym nie wiedziała kto to jest. ;]
Ale Cokolwiek zawidniało w planach, dziękuję. :)

RexMundi
RexMundi: Opowieści Niesamowite - Poe

A wiesz, że mnie jakoś nudziły, cholernie? ;>

RexMundi
RexMundi: RexMundi

Konto usunięte
Konto usunięte: wiewiooorka

Dzięki, dzięki. :))
EraGangstera
EraGangstera
  8 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nieznajomi.

:zakochany:

Koontza też lubię, jakbyś przeczytał moje 'o mnie' to byś wiedział. :jezyk2:
Masterton, Koontz i King niech na razie pójdą w odstawkę, bo dużo się ich naczytałam chciałabym zasmakować pozostałych autorów. :))
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  8 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Niektóre pozycje z 'repertuaru' Kinga rzeczywiście są przydługie i po wycięciu 30% zawartości główny wątek fabularny nic by nie stracił - King jest znany z lania wody. Jednak w przypadku niektórych powieści wycięcie choćby paru stron doprowadziłoby to braku spójności w tekście i zgubienia magii danej książki - przykładowo tak jest z Lśnieniem, serią Mrocznej Wieży, Miasteczkiem Salem (pierwsza połowa książki praktycznie nie dotyczy wampirów, a jedynie życia miasta, jednak bez tego całe napięcie by prysło).

bo i Kinga to co straszne to sami ludzie
a żeby poznać ludzi to trzeba ich najpierw dobrze opisać :tak:
czasami jest to męczące ale bez tego w późniejszych etapach książki nie ma takiego napięcia

Konto usunięte
Konto usunięte: A wiesz, że mnie jakoś nudziły, cholernie? ;>

no wszystko zalezy od podejścia :tak:

moge jeszcze "polecić"
Inni - Herberta ( chociaż tu bardziej masakryczne opisy są straszne niż historia )
...Ignorance is bliss...
EraGangstera
EraGangstera
  8 lipca 2009
RexMundi
RexMundi: no wszystko zalezy od podejścia

No też.. Ale tak to u mnie jest w przypadku opowiadań. Kilka stronic mnie nie straszy nie buduje napięcia. Tak bywają CIEKAWE, ale na pewno nie straszne.
Jedyne opowiadania jakie chętnie czytam to opowiadania Agathy Christie, ale to już w kryminał bardziej odsuwając się. :)
Ichabod
Ichabod
  8 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Koontza też lubię, jakbyś przeczytał moje 'o mnie' to byś wiedział.


Z reguły nie wchodzę na niczyje profile (:

Konto usunięte
Konto usunięte: bo dużo się ich naczytałam chciałabym zasmakować pozostałych autorów.


Czyli szukasz czegoś dobrego, ale nie mainstreamowego.
Wspominałem już Lovecrafta - na nim wzorował się King, Masterton i wielu innych pisarzy.
Dziecko ciemności autorstwa Guya N. Smith - najlepsza książka tego pisarza, ogólnie jest to taki trochę gorszy Masterton.
Fiołki są niebieskie, Jamesa Pattersona - nie do końca horror, ale dobrze zbudowano tutaj poczucie grozy.
Cykl Nekroskop Briana Lumleya - zupełnie inne podejście do koncepcji wampiryzmu, pozycja obowiązkowa dla osób uważających się za fanów nocnych pijawek. Jak dla mnie cała seria jest najlepszym horrorem, czytałem już ją wielokrotnie i nigdy się nudzi (:

RexMundi
RexMundi: bo i Kinga to co straszne to sami ludzie a żeby poznać ludzi to trzeba ich najpierw dobrze opisać czasami jest to męczące ale bez tego w późniejszych etapach książki nie ma takiego napięcia


Dokładnie, trzeba się przemóc, jeżeli ktoś ma problemy z opisami - zakończenie książki to wynagrodzi.
kruspe88
kruspe88
  9 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Lovecraft

zdecydowanie polecam :tak:
w sumie cokolwiek, bo każde jego opowiadanie jest świetne
LubieBachora77
LubieBachora77
  10 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Cokolwiek Stephena Kinga. Radziłbym zacząć od Miasteczka Salem, Lśnienia, To.

Otóż to :mrgreen:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.