RAV79
Posty: 4368 (po ~101 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 2
RAV79
  10 maja 2009 (pierwszy post)

W klasycznej filozofii chińskiej dominowały dwie szkoły - konfucjanizm i taoizm. No i oczywiście nauka o Yin i Yang.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Konfucjanizm
http://pl.wikipedia.org/wiki/Taoizm
http://pl.wikipedia.org/wiki/Yin_i_yang
Czy ktoś interesuje sie taką filozofią ?

dekameron
dekameron
  10 maja 2009

Tak, i co koniec tematu? :-=)

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  10 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak, i co koniec tematu? :-=)

oj chyba nie :and:
w końcu tak się napracował by go napisać
...Ignorance is bliss...
dekameron
dekameron
  10 maja 2009
RexMundi
RexMundi: oj chyba nie w końcu tak się napracował by go napisać

A teraz jest ynteligentny głemboki i kólturalny, jak czytam jak się jakiś bezmózgi przedstawiciel dołów społecznych chce online popisać tematami "pogadajmy o lyteratuże, czyta ktoś ksionżki?" To mi się gówno w rzyci ścina.
kKinguSss93
kKinguSss93
  10 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A teraz jest ynteligentny głemboki i kólturalny, jak czytam jak się jakiś bezmózgi przedstawiciel dołów społecznych chce online popisać tematami "pogadajmy o lyteratuże, czyta ktoś ksionżki?" To mi się gówno w rzyci ścina.

nie no rozwaliło mnie :zonk::rotfl:
kKinguSss93
kKinguSss93
  10 maja 2009

apropo tyle co ja wiem to jest taka bajka Ying Yang Yo ;p xD

FoLLowMe666
FoLLowMe666
  10 maja 2009
nie
ale lubie przyslowia chinskie;d
odwieczna
odwieczna
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy ktoś interesuje sie taką filozofią ?


Kiedyś czytałam. :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: konfucjanizm

Szkoda, że nie można dostosować starożytnej mądrość(pobudzanie ich do duchowego rozwijania się) do współczesnych czasów.

Konto usunięte
Konto usunięte: taoizm

Niedawno zetknęłam się z poglądami taoistycznymi. Aspektu religijnego nie udało mi się w pełni poznać, natomiast filozoficzny jest mi niezwykle bliski, bo nie różni się aż tak bardzo od buddyzmu oraz stoicyzmu.
RAV79
Posty: 4368 (po ~101 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 2
RAV79
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak, i co koniec tematu? :-=)
RexMundi
RexMundi: oj chyba nie w końcu tak się napracował by go napisać
Wszelkie informacje dotyczące tematu zostały zawarte w linkach.Chętnie bym podyskutował w tym temacie ,ale godzina czekania to troszkę długo jak dla mnie.Co by to dało jakbym napisał tu nie wiadomo co i nie wiadomo ile . Pytanie było proste także i dostałem od Was prostą odpowiedz ,a po takich tęgich umysłach powinienem spodziewać sie czegoś więcej .....
Konto usunięte
Konto usunięte: A teraz jest ynteligentny głemboki i kólturalny, jak czytam jak się jakiś bezmózgi przedstawiciel dołów społecznych chce online popisać tematami "pogadajmy o lyteratuże, czyta ktoś ksionżki?" To mi się gówno w rzyci ścina.
Jak ja czytam wypowiedzi takich przemądrzałych internetowych wyjadaczy to nasuwa mi sie takie przysłowie :"Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencje".
RAV79
Posty: 4368 (po ~101 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 2
RAV79
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Szkoda, że nie można dostosować starożytnej mądrość(pobudzanie ich do duchowego rozwijania się) do współczesnych czasów
"Szlachetny człowiek wymaga od siebie ,prostak od innych"
Konto usunięte
Konto usunięte: Aspektu religijnego nie udało mi się w pełni poznać, natomiast filozoficzny jest mi niezwykle bliski, bo nie różni się aż tak bardzo od buddyzmu
Ja jestm na etapie poznawania i interesuje mnie właśnie aspekt filozoficzny.

Konto usunięte
Konto usunięte: bo nie różni się aż tak bardzo od buddyzmu

Mówi sie nawet ,że Buddyzm jest hinduska odmianą Taoizmu. Laozi nauczał także Budde.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Wszelkie informacje dotyczące tematu zostały zawarte w linkach

to po co ten temat

Konto usunięte
Konto usunięte: Chętnie bym podyskutował w tym temacie ,ale godzina czekania to troszkę długo jak dla mnie

pierwsza Twoja odpowiedź padła po prawie 24 godzinach .. więc nie widzę związku
...Ignorance is bliss...
RAV79
Posty: 4368 (po ~101 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 2
RAV79
  11 maja 2009
RexMundi
RexMundi: to po co ten temat
W danej chwili miałem ochotę podyskutować na ten temat(po prostu nie jestem 24h na dobę przy komputerze) ,a linki zamieściłem dla osób które nie mają "zielonego pojęcia" o tym...
RexMundi
RexMundi: pierwsza Twoja odpowiedź padła po prawie 24 godzinach .. więc nie widzę związku
j.w.
RexMundi
RexMundi: RexMundi
Jest mnóstwo gorszych tematów na tym forum których się nie czepiasz
Transcendencja
Transcendencja
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: http://pl.wikipedia.org/wiki/Konfucjanizm

Owszem z Konfucjuszem miałem chyba najbardziej bliższy kontakt wzrokowy z tych wymienionych .
dekameron
dekameron
  12 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a po takich tęgich umysłach powinienem spodziewać sie czegoś więcej .....

Ale o czym chcesz rozmawiać? Nie zadałeś pytania, nie rzuciłeś tematu, o czym dyskutować.
RAV79
Posty: 4368 (po ~101 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 2
RAV79
  12 maja 2009

"

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale o czym chcesz rozmawiać? Nie zadałeś pytania, nie rzuciłeś tematu, o czym dyskutować.
Konto usunięte
Konto usunięte: Filozofia chińska
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy ktoś interesuje sie taką filozofią ?
Jeżeli znalazłby sie ktoś zainteresowany dyskusją na ten temat,to bym podyskutował.Jak już napisałem pytanie było proste ,także dostałem prostą odpowiedz. Zresztą co tu roztrząsać - brak zainteresowania to i niema dyskusji. http://www.fotka.pl/forum/top.php?f[id]=24
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.