margotka
margotka
  23 lutego 2009 (pierwszy post)

ubiegłej nocy mielismy okazję uczestniczyć bądź nie w transmisji z rozdania Oskarów... dla wielu nadal jednej z najbardziej prestiżowych nagród (na pewno najbardziej znanej) na świecie...

...wiadomo, że Akademia rządzi się dziwnymi wyborami, nie koniecznie patrząc na reakcje publiczności...

jakie wrażenia?

czy skandal związany ze wcześniejszym ujawnieniem listy zwycięzców to sposób na zdobycie wiekszej ilości widzów?

Elfka86
Elfka86
  23 lutego 2009
margotka
margotka: jakie wrażenia?

Zaskoczył mnie jedynie oscar w kategorii film roku, liczyłam jednak na Benjamina Buttona, za to ciesze się z oscara dla Winslet i Penna bo ich role to mistrzostwo :tak:

margotka
margotka: czy skandal związany ze wcześniejszym ujawnieniem listy zwycięzców to sposób na zdobycie wiekszej ilości widzów?

Myślę że to niepotrzebny incydent, Oscary mają taką renomę że nie trzeba ich reklamować i szukać wiekszej ilości widzów ;)
Caliburn69
Posty: 752 (po ~131 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 5
Caliburn69
  23 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Oscary mają taką renomę że nie trzeba ich reklamować

tak, cokolwiek by sie nie stalo dla mnie i tak to jest dno przypalonego gara z przesolona grochowka ;]

Im/...^(.V.)^...Im/
"when you have noone, noone can hurt you" Katatonia

odwieczna
odwieczna
  23 lutego 2009
margotka
margotka: jakie wrażenia?

Jak dla mnie była to chyba najlepiej wyglądająca, wyreżyserowana i po prostu najmilsza do oglądania ceremonia Oskarów od dawien dawna.. Ale część wygranych jak dla mnie to - nieporozumienie. :mrgreen:
Ciesze się z nagrody dla Seana Penna. :)
artLiszka
Posty: 8401 (po ~110 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 4
artLiszka
  23 lutego 2009

a może ktoś w skrócie napisać kto co otrzymał? :) dla tych co nie uczestniczyli? :D

"Na ścianie twarze których wizerunkiem żywisz się, On fotograf dziki wampir pije ludzką krew, On fotograf żyje obcym w swoim ciele...Teraz wiesz kradniesz dusze poprzez zdjęcia swe [...]"

margotka
margotka
  23 lutego 2009

Oto nagrody:

Najlepszy film: Slumdog. Milioner z ulicy

Najlepszy reżyser: Danny Boyle za film Slumdog. Milioner z ulicy

Najlepszy aktor pierwszoplanowy: Sean Penn Obywatel Milk

Najlepsza aktorka pierwszoplanowa: Kate Winslet Lektor

Najlepszy aktor drugoplanowy: Heath Ledger Mroczny Rycerz

Najlepsza aktorka drugoplanowa: Penelope Cruz Vicky Cristina Barcelona

Najlepszy film nieanglojęzyczny: Okuribito Yojiro Takita

Najlepszy scenariusz adaptowany: Simon Ceaufoy Slumdog. Milioner z ulicy

Najlepszy scenariusz oryginalny: Dustin Lance Black Obywatel Milk

Najlepsza muzyka: Slumdog. Miloner z ulicy A.r. Rahman

Najlepsza piozenka: Jai Ho do Slumdog. Milioner z ulicy

Najlepszy montaż: Slamdog. Milioner z ulicy Chris Dickens

Najlepsza scenografia: Ciekawy przypadek Benjamina Buttona Donalda Grahama Burta i Victora J. Zolfo

Najlepsza charakteryzacja: Ciekawy przypadek Benjamina Buttona Greg Cannom

Najlepsze zdjęcia: Anthony Dod Mantle Slumdo. Milioner z ulicy

Najlepsze kostiumy: Księżna Michaela O'Connor

Najlepszy dźwięk: Dlumdog. Milioner z ulicy - Ian Tapp, Richard Pryke, Resul Pookutty

Najlepszy montaż efektów dźwiękowych: Mroczny rycerz Richarda Kinga

Najlepsze efekty specjalne: Ciekawy przypadek Benjamina Buttona Eric Barba, Steve Preeg, Burt Dalton

Najlepszy film animowany: WALL-E Andrew Stanton

Najlepszy krótkometrażowy film animowany: La Maison en Petit Cubes Kunio Kato

Najlepszy film dokumentalny: Man on Wire James Marsh i Simon Chinn

Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny: Smile Pinki Megan Mylan

Najlepszy krótkomwtrażowy film aktorski: Spielzeugland Jochen Alexander Freydank

Nagroda honorowa im. Jean Hersholt za działalność charytatywną:
Jerry Lewis

...kreacje Pan jak zwykle imponujące, choć nie zawsze dobrane:mrgreen:

margotka
margotka
  23 lutego 2009

aa i chciałam jeszcze zapytać ile fimów udało wam sie już zobaczyć z oskarowej gali?

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  23 lutego 2009
margotka
margotka: jakie wrażenia?

w porównaniu do poprzednich gali ta nie była aż tak bardzo nudna
było kilka ciekawych rozwiązań
(sposoby prezentacji nominowanych aktorów czy zmieniająca się dekoracja w zależności od kategorii )
ciekawy był też pomysł z prezentacjami filmów z roku 2008 (komedie, miłosne, akcji) choć nie wszystkie tytuły były a kilka co się pojawiło nie powinno być

Hugh Jackman poprowadził ceremonie w swoim stylu (śpiew , taniec ) jednak szału to nie zrobiło (przynajmniej dla mnie)
najśmieszniejsze momenty dla mnie to "5 min" które mieli
- Steve Martin
- Ben Stiller
- Cuba Gooding Jr. ( gdy "zwyzywał" Roberta Downeya Jr że gra czarnoskórych bohaterów i gdy pogratulował nowej roli Shaft'a :lol:)

To co najbardziej mnie wkurzało podczas oglądania to "lektor" - tłumacz
(jąkał się, przekręcał wyrazy, strasznie je przedłużał i tłumaczył co 3 wyraz - co sprawiało że ani nie szło go zrozumieć ani nie pozwalał by samemu sobie przetłumaczyć co mówią bo zagłuszał wszystko ---- no i sposób w jaki mówił , odnosiło się wrażenia jakby momentami sam siebie pytał czy dobrze powiedział ) - strasznie denerwujące to było

ogólnie ceremonia poszła w strony ceremonii rodem z MTV lecz jednak nadal z dystansem i kulturą

- studio Oscarowe w tym roku w miarę dobrze się oglądało (pamiętając to np. z TVP ) tylko prezenterka momentami w ogóle nie w temacie była

margotka
margotka: czy skandal związany ze wcześniejszym ujawnieniem listy zwycięzców to sposób na zdobycie wiekszej ilości widzów?

raczej niepotrzebny czynnik
ale cóż wszystko jest na sprzedaż

Konto usunięte
Konto usunięte: Zaskoczył mnie jedynie oscar w kategorii film roku, liczyłam jednak na Benjamina Buttona

ten film nie zasługiwał na główną nagrodę

margotka
margotka: a i chciałam jeszcze zapytać ile fimów udało wam sie już zobaczyć z oskarowej gali?

wole nie pisać :ninja:

margotka
margotka: Slumdog. Milioner z ulicy

dziwne jest to że w Indiach tego filmu nie lubią
...Ignorance is bliss...
artLiszka
Posty: 8401 (po ~110 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 4
artLiszka
  23 lutego 2009
margotka
margotka: aa i chciałam jeszcze zapytać ile fimów udało wam sie już zobaczyć z oskarowej gali?

ani jednego :mrgreen:

margotka
margotka: Slumdog. Milioner z ulicy

muszę zobaczyć co to powybierali tak dużo tego

ale że Benjamina Guziczka nie było :and:

"Na ścianie twarze których wizerunkiem żywisz się, On fotograf dziki wampir pije ludzką krew, On fotograf żyje obcym w swoim ciele...Teraz wiesz kradniesz dusze poprzez zdjęcia swe [...]"

artLiszka
Posty: 8401 (po ~110 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 4
artLiszka
  23 lutego 2009
RexMundi
RexMundi: RexMundi

cześć szatanie :D

"Na ścianie twarze których wizerunkiem żywisz się, On fotograf dziki wampir pije ludzką krew, On fotograf żyje obcym w swoim ciele...Teraz wiesz kradniesz dusze poprzez zdjęcia swe [...]"

margotka
margotka
  23 lutego 2009

przyznam, ze efekty dźwiękowe w Mrocznym Rycerzu to zasłużona nagroda:)...podobnie, jak kostiumy w "Księznej" - perfekcyjnie dobrany każdy szczegół, choc film moze znudzić nie jednego widza to dla samego przepychu warto poświecić choć kilka chwil...

ja nie lubie bajki o WALL'im i nie potrafie zrozumieć zachwytów....ale cuż są gusta i guściki... Kung Fu Panda moim zdaniem zasługuje na większe uznanie...

sumdoga, milka i benjamina jeszcze nie widziałam... takze trudno mi opowaidać o tych filmach...

Konradziq
Konradziq
  23 lutego 2009

Nie oglądałem.
Muszę się wysypiać i wcześnie wstawać ;-P.

Jeśli chodzi o nagrody i kto je dostał... Bardzo się zdziwiłem a zarazem zmartwiłem.
Nie lubię bollywoodzkich produkcji...
Ale cóż, są gusta i guściki ;).

Które filmy już oglądałem? Ani jednego :-P.

Jaka lista zwycięzców? Taką prawdziwą ujawniono? Tak oficjalnie? (Bo o tym nic nie słyszałem...)

@RexMundi:
Gdzie wyniki z Twojego konkursu? :ninja:

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  23 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: cześć szatanie :D

ktoś tu nabija :ninja:

margotka
margotka: ja nie lubie bajki o WALL'im i nie potrafie zrozumieć zachwytów....ale cuż są gusta i guściki...

animowana wersja Robinsona Crusoe i Jestem Legendą
w sumie nie oglądałem ( nie przepadam za bajkami o robotach) ale z tego co wiem film miał szanse znaleźć się nawet w piątce Najlepszych Filmów

Konradziq
Konradziq: Gdzie wyniki z Twojego konkursu?

zara przejże
ale tam raptem chyba z 4 osoby typowały
...Ignorance is bliss...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  23 lutego 2009

kurde 2 raz zapomniałem dodać ważny szczegół :martuska:

był oczywiście polski akcent ceremonii
jedną z nagród wręczał nasz operator Janusz Kamiński
a przy okazji załapał się do spotu o Komediach roku 2008

...Ignorance is bliss...
NacpanaMuzykax3
NacpanaMuzykax3
  23 lutego 2009
margotka
margotka: jakie wrażenia?
ogólnie za najlepszy film na pewno nie powinien być `Slumdog. Milioner z ulicy.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.