Tsukashi
Tsukashi
  19 lutego 2009 (pierwszy post)

Cześć,
Czy na forum znajdują się osoby, które - tak jak mnie - fascynuje Japonia ?
Q: Co myślicie o tzw. mangach i anime japońskich ?
Q: Podoba Wam się mentalność ludności czy odpycha ?
Q: Kręci Was orientalna uroda tychże ludzi?
Pozdrawiam. :)

UneCharogne
Posty: 549 (po ~260 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
UneCharogne
  19 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Cześć, Czy na forum znajdują się osoby, które - tak jak mnie - fascynuje Japonia ?

Tak! :zakochany:
Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Co myślicie o tzw. mangach i anime japońskich ?

Są świetne! Jestem dopiero raczkująca ;D w anime, niewiele ich obejrzałam, ale już mi się podobają!^^
Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Podoba Wam się mentalność ludności czy odpycha ?

Podoba. :tak:
Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Kręci Was orientalna uroda tychże ludzi?

A owszem.^^ nie mam świra na ich punkcie, ale podoba mi się ich typ urody. :tak:
Caliburn69
Posty: 752 (po ~131 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 5
Caliburn69
  19 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Cześć, Czy na forum znajdują się osoby, które - tak jak mnie - fascynuje Japonia ? Q: Co myślicie o tzw. mangach i anime japońskich ? Q: Podoba Wam się mentalność ludności czy odpycha ? Q: Kręci Was orientalna uroda tychże ludzi? Pozdrawiam. :)

ha od dawna lubie kulture japonska ale te z czasow feudalnych. samuraje, ronini itd to jest to ! ;] anime tez nie pogardze ale juz dawno nie ogladalem. a uroda? podoba sie ale nie bardziej niz inna ;]

Im/...^(.V.)^...Im/
"when you have noone, noone can hurt you" Katatonia

pauline321
pauline321
  19 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Japonia ?


Nie wiem co takiego jest w tym kraju że tyle osób go uwielbia.
Dla mnie nic niezwykłego.
odwieczna
odwieczna
  19 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Co myślicie o tzw. mangach i anime japońskich ?

Jedyne anime jakie lubię to te które kiedyś leciały na Poloni1 np. Daimos :zakochany:

Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Podoba Wam się mentalność ludności czy odpycha ?

Nie da się ukryć, że Japończycy mają zupełnie inny horyzont poznawczy, więc postrzegają, pojmują i rozumieją inaczej... A co za tym idzie żaden Europejczyk nigdy nie zrozumie kultury Japońskiej tak jak rozumie ją Japończyk. :)
Weźmy chociażby zasadę enryo - powściągliwości. Japończycy nie mówią otwarcie o uczuciach, ba w ogóle o nich nie mówią, zachowują bezpieczny, chłodny dystans, naczelnym wymogiem dyskursu jest unikanie sytuacji drażliwych i dwuznacznych. Z tego między innymi względu Japończycy miewają problemy w kontaktach naukowych z resztą świata. :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Kręci Was orientalna uroda tychże ludzi?

W Japonii jest najbardziej rozwinięta chirurgia plastyczna. :mrgreen: Według mnie są jednymi z najpiękniejszych kobiet na świecie, nawet pomimo częstych operacji, nie tracą naturalności. :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Dla mnie nic niezwykłego.

Przy nabyciu odpowiedniej wiedzy historycznej, religijnej i społecznej, o tym wszystkim, co ich ukształtowało takimi, jakimi są zmieniłabyś zapewne zdanie. ;)
odwieczna
odwieczna
  19 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Uwielbiam Japońcow

Skoro tak uwielbiasz to powinnaś wiedzieć, że "Japoniec", tak jak i "Szwab" oraz "Ruski" to wyrażenia nacechowane negatywnie. Zawierają dużą dozę pogardy i potwierdzają nasz, a w tym momencie raczej Twój, tak zwany etnocentryzm.
Niektórych wyrażeń po prostu nie wypada używać. :)
Tsukashi
Tsukashi
  19 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Skoro tak uwielbiasz to powinnaś wiedzieć, że "Japoniec", tak jak i "Szwab" oraz "Ruski" to wyrażenia nacechowane negatywnie. Zawierają dużą dozę pogardy i potwierdzają nasz, a w tym momencie raczej Twój, tak zwany etnocentryzm. Niektórych wyrażeń po prostu nie wypada używać. :)

Masz rację, ale w kręgu na przykład tzw. fanek jdram czy jmuzyki - 'Japoniec' ma jak najbardziej pozytywne znaczenie. :tak:
A Milenę, do fanek można z pewnością zaliczyć. :D
milenkaaa26
milenkaaa26
  19 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Skoro tak uwielbiasz to powinnaś wiedzieć, że "Japoniec", tak jak i "Szwab" oraz "Ruski" to wyrażenia nacechowane negatywnie. Zawierają dużą dozę pogardy i potwierdzają nasz, a w tym momencie raczej Twój, tak zwany etnocentryzm. Niektórych wyrażeń po prostu nie wypada używać. :)

Nie używam tego słowa z pogardą ;) a to jak jest to odbierane przez ludzi to już nie mój problem

Konto usunięte
Konto usunięte: Masz rację, ale w kręgu na przykład tzw. fanek jdram czy jmuzyki - 'Japoniec' ma jak najbardziej pozytywne znaczenie.

ano, Japoniec, Kitajec, Japończyk. Jeden uj :ninja:
Mogę nawet mówić ŻÓŁTEK, mimo, że obrażać ich nie zamierzam ;)
Tsukashi
Tsukashi
  19 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ŻÓŁTEK

To brzmi tak urooczo. :lol2:
milenkaaa26
milenkaaa26
  19 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: To brzmi tak urooczo.

bardzo xD
mój tata mówi na nich ' małe żółte pały ' :lol:
odwieczna
odwieczna
  19 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie używam tego słowa z pogardą ;) a to jak jest to odbierane przez ludzi to już nie mój problem

Chyba Twój problem by był jak byś źle została odebrana przez Japończyków mówiąc tak na nich. :)
Nie używasz, a jednak przez Japończyków jest tak odbierane. :)
Może nie interesuje się Japonią tak jak wy, ale miałam okazje być kilka razy na różnych wykładach, pokazach, wystawach związanych z Japonią np Chłodna 25 jeśli ktoś był.. Tam takie zwroty nie są używane, a jeśli komuś się zdarzy odbierane są negatywnie.

Mieszka może któraś z was w Warszawie? : >
Są fajne wykłady które odbywają się w każdy, ostatni czwartek miesiąca o godzinie 17:30, w Wydziale Informacji i Kultury Ambasady Japonii, Al. Ujazdowskie 51. Wstęp wolny. Warto się wybrać. :)

Konto usunięte
Konto usunięte: ŻÓŁTEK

Słowo "żółtek" jest pejoratywne. Widocznie niektórzy nie są w stanie zrozumieć, że niektórych wyrażeń po prostu nie wypada używać. :)
milenkaaa26
milenkaaa26
  20 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Chyba Twój problem by był jak byś źle została odebrana przez Japończyków mówiąc tak na nich. :) Nie używasz, a jednak przez Japończyków jest tak odbierane. :) Może nie interesuje się Japonią tak jak wy, ale miałam okazje być kilka razy na różnych wykładach, pokazach, wystawach związanych z Japonią np Chłodna 25 jeśli ktoś był.. Tam takie zwroty nie są używane, a jeśli komuś się zdarzy odbierane są negatywnie.

Wiadomo, że nie będę się tak zwracać do Japończyka, używam tego zwrotu tak jak napisała koleżanka tylko

Konto usunięte
Konto usunięte: w kręgu na przykład tzw. fanek jdram czy jmuzyki -

rozmawiając używamy tego słowa, tak już się przyjęło.

Konto usunięte
Konto usunięte: Słowo "żółtek" jest pejoratywne. Widocznie niektórzy nie są w stanie zrozumieć, że niektórych wyrażeń po prostu nie wypada używać. :)

Jak już napisałam, takich wyrażeń używam jedynie w moim gronie, tj ludzi którzy interesują się j-rockiem, anime itd.
i nie widzę w tym nic złego/obraźliwego.

Konto usunięte
Konto usunięte: Mieszka może któraś z was w Warszawie? : > Są fajne wykłady które odbywają się w każdy, ostatni czwartek miesiąca o godzinie 17:30, w Wydziale Informacji i Kultury Ambasady Japonii, Al. Ujazdowskie 51. Wstęp wolny. Warto się wybrać. :)

niestety jestem ze śląska..
tomekkolarz
Posty: 23668 (po ~134 znaków)
Reputacja: -65 | BluzgometrTM: 102
tomekkolarz
  20 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Co myślicie o tzw. mangach i anime japońskich ?


Lubie niektóre

Konto usunięte
Konto usunięte: Podoba Wam się mentalność ludności czy odpycha ?


nie znam żadnego jappończyka więc ci nie powiam

tak :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Kręci Was orientalna uroda tychże ludzi?
:zakochany:
Flo
Flo
  20 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Co myślicie o tzw. mangach i anime japońskich ?

dlaczego tzw?

Konto usunięte
Konto usunięte: Kręci Was orientalna uroda tychże ludzi?

nie, dla mnie wszyscy wyglądają tak samo i nieciekawie
Konradziq
Konradziq
  20 lutego 2009

Japonia - piękny kraj.

I nie chodzi tylko o walory estetyczne. O kulturę, również.

Osobiście, nie miałem styczności z mangami, a z anime to jedynie w wydaniu Czarodziejek z księżyca i Pokemonów. Więc nie mam prawa się wypowiadać ;-).

Flo
Flo: dla mnie wszyscy wyglądają tak samo

Coś w tym jest. Bo osobiście nie potrafię rozpoznać czy ktoś jest Japończykiem, Chińczykiem czy Koreańczykiem.
Z pewnością dlatego, że mam zbyt małą wiedzę na ten temat.

Wracając do kultury, podziwiam sztukę bonsai. Ba! Uwielbiam te miniaturki.
Ciekawi mnie także origami. Magia, co można stworzyć z kwadratu papieru ;).

No i gejsze (ale to przez film ;-P ). Wiedzieliście, czym smarują/smarowały (nie jestem do końca pewien) twarz, aby była biała? Odchodami słowików :>.
I jeszcze ceremonia picia herbaty.
odwieczna
odwieczna
  20 lutego 2009
Konradziq
Konradziq: Wracając do kultury, podziwiam sztukę bonsai.

Trzeba mieć cierpliwość do tego. ;d
W domu przyglądałam się Gruboszowi Drzewiastemu, aż zdecydowałam się zrobić z niego bonsai. Może nie jest to jakieś zachwycające drzewko, ale i tak było warto. :mrgreen:

Konradziq
Konradziq: Ciekawi mnie także origami. Magia, co można stworzyć z kwadratu papieru ;).

A ile nerwów można sobie popsuć. ;d
Jest świetną rzeczą jeżeli chodzi o naukę cierpliwości wytrwałości i zabija nudę na maxa. ;)

Konradziq
Konradziq: No i gejsze (ale to przez film ;-P ). Wiedzieliście, czym smarują/smarowały (nie jestem do końca pewien) twarz, aby była biała? Odchodami słowików :>.

Czego to oni nie wymyślą. Tego to chyba nie słyszałam. ;)
Najbardziej podoba mi się ryżorob, ale chyba nie przyjęłoby się to u nas. Coś takiego jak frytkownica, ale do ryżu. ;p
-Do papierosów wprowadzili specjalne karty.
-Koszy na śmieci też nie mają, ale ulice i tak są czyste. :mrgreen:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.