SuccessfulTroling
SuccessfulTroling
  17 stycznia 2009 (pierwszy post)

Witam, witam, pytanie jak wyżej, czy znacie jakiś polski akcent w zagranicznym filmie ?
Ja pamiętam, że w jednym filmie bohaterami byli uczniowie z polskobrzmiącymi nazwiskami i byli przez to dyskryminowani.
Następnie w filmie z Jeniffer Aniston czy jak jej tam (ta z przyjaciół) jej facetem był polak i spał w koszulce z polskim godłem i napisalem polish proud :mrgreen:.

Do tego jakiś akcent w housie, ale już nie pamiętam o co chodziło.
coś z II WŚ związane.

czekam na odpowiedzi, bo mnie to interesuje. :-)

Konradziq
Konradziq
  17 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Witam, witam, pytanie jak wyżej, czy znacie jakiś polski akcent w zagranicznym filmie ?

Właśnie jakąś godzinę temu na polsacie oglądałem Flash Dance.
Była tam scena, gdzie pewien 'komik' opowiadał dowcipy o Polakach.
Niby śmiali się z nas, ale zawsze coś :D.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  17 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Witam, witam, pytanie jak wyżej, czy znacie jakiś polski akcent w zagranicznym filmie ?

Polak potrzebny od zaraz :ninja:
Victory
Pianista
Lista Schindlera
Ścigany - bodajże jeśli dobrze pamiętam Harrison Ford ukrywał się w jakiejś kamienicy gdzie mieszkali Polacy ( nawet w filmie rozmawiają po polsku) - (albo był to film "Zdrada" )
Jakub Kłamca

to tak na szybkości
...Ignorance is bliss...
folkemon
folkemon
  18 stycznia 2009
RexMundi
RexMundi: Ścigany - bodajże jeśli dobrze pamiętam Harrison Ford ukrywał się w jakiejś kamienicy gdzie mieszkali Polacy ( nawet w filmie rozmawiają po polsku) - (albo był to film "Zdrada" )

ścigany

więcej nie wiem, bo nie oglądam filmów :(
xlostx
xlostx
  18 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Witam, witam, pytanie jak wyżej, czy znacie jakiś polski akcent w zagranicznym filmie ?


W Mieście Aniołów odmawiana jest po polsku modlitwa Zdrowaś Maryjo.
margotka
margotka
  18 stycznia 2009

ciekawy temat, bo Polacy źle znoszą krytyke o sobie:)

ja bym poleciła ksiązkę: TransAtalntyk Gombrowicza ;) swietnie obnaża nasze "zawstydzenia" w świetle innych narodów...

ostatnio w TV oglądałam "Enigmę" - mowa o Polakach i Katyniu...

nie widziałam "Rok 1612", ale z recenzji wynika, że Polacy powinni czuć się urazeni tym filmem.. to było jedno z moich skojarzeń...(dlaczego, nie odpowiem)

KubekKakao
KubekKakao
  18 stycznia 2009
Konradziq
Konradziq: Właśnie jakąś godzinę temu na polsacie oglądałem Flash Dance. Była tam scena, gdzie pewien 'komik' opowiadał dowcipy o Polakach. Niby śmiali się z nas, ale zawsze coś :D.

Ja też to oglądałam.
hanusienka1989
Posty: 1071 (po ~179 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
hanusienka1989
  18 stycznia 2009

film "wszyscy swieci". jedna z pohaterek ma na kurtce flage Polski

pauline321
pauline321
  18 stycznia 2009
Konradziq
Konradziq: Była tam scena, gdzie pewien 'komik' opowiadał dowcipy o Polakach.


Oglądama to ;d
Ale te dowcipy wcale nie były smieszne :nie:
baskas4
baskas4
  18 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Do tego jakiś akcent w housie, ale już nie pamiętam o co chodziło.

rola Pawła Deląga i Weroniki Rosati. Lipa wielka.

W Bruce Wszechmogącym pierwsza scena, gdzie Bruce rozmawia z rekordzistą w robieniu ciastek. Wydaje mi się, że była to polska rodzina :)

filmy wojenne, filmy o papieżu.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  18 stycznia 2009
margotka
margotka: nie widziałam "Rok 1612", ale z recenzji wynika, że Polacy powinni czuć się urazeni tym filmem.. to było jedno z moich skojarzeń...(dlaczego, nie odpowiem)

o no fakt zapomniałem :tak:

tam też mówią po polsku i jest o Polakach :tak:
...Ignorance is bliss...
kape83
kape83
  18 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: W Mieście Aniołów odmawiana jest po polsku modlitwa Zdrowaś Maryjo

Dokladnie. Wiele osob nie potrafi wychwycic czesto naszego jezyka w tym swietnym momencie.
Konto usunięte
Konto usunięte: W Bruce Wszechmogącym pierwsza scena, gdzie Bruce rozmawia z rekordzistą w robieniu ciastek. Wydaje mi się, że była to polska rodzina

Nom, i Polskie pierogi ;)
PoezjaCzarownicy
Posty: 4323 (po ~139 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
PoezjaCzarownicy
  18 stycznia 2009

Parodia Mela Brooksa "Byc albo nie być" - akcja filmu ma miejsce w Polsce.

w filmie Johnny Mnemonic z Keanu Reevesem gra Krzysztof Pieczyński (szybko ginie ale to zawsze coś:-)

Wydaje mi sie ze w Boracie, w tej scenie z Żydami przy stole modlą sie oni po polsku zamiast po kazachsko - rosyjsku :-)

Nie, nie mamy z sobą nic wspólnego.

KazdyJuzWie
KazdyJuzWie
  18 stycznia 2009

W filmie "W parku", gdzie gra Izabella Miko, w jednej z scen, właśnie ona, klnie po polsku. :ziober2:

Flo
Flo
  19 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Następnie w filmie z Jeniffer Aniston czy jak jej tam (ta z przyjaciół) jej facetem był polak i spał w koszulce z polskim godłem i napisalem polish proud .

co to był za film? bo kojarzę, ale nie mogę sobie przypomnieć :and:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.