RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  12 stycznia 2009 (pierwszy post)

Witam

Los wszystkich filmowych okropności z czasem jest taki sam.
Łagodnieją... bo na dłuższą metę nie da się pogodzić dwóch spraw - strachu przed potworami i kina.
Boimy się nieznanego, a jeśli coś jest opisane czy nakręcone to już nie jest takie straszne.
A trudno o lepsze wyobrażenie niż kilku częściowy cykl filmów.

Nic więc dziwnego że do dziś pamiętamy stwory z prozy Lovecrafta.
Dlaczego ? , bo nie wiemy jak one wyglądały.
Jeśli nie pokażesz potwora,będzie on straszniejszy.

M.in. na ten sam pomysł wpadł Steven Spielberg który kręcąc Szczęki miał zamiar ani razu przez cały film nie pokazać rekina.
Ale producenci wymogli na nim rekina i z każdą serią było go coraz więcej


oto kilka wybranych potworów które pokazały się w filmach i przez moment wywołały dreszczyk emocji, ale dziś z pewnością, jak wszyscy starzy znajomi, wywołują tylko dreszczyk wspomnień

Alien

Strach jaki wywołały (zwłaszcza za pierwszym razem) kosmiczne bestie zawdzięczają przede wszystkim oryginalnym projektom plastycznym.
(najbardziej nieziemski potwór w historii kina)
Kiedy jednak przyjrzeliśmy mu się dokładniej to już zamiast strachu i tajemnicy bardziej skupialiśmy się na strzelaninie
(jeszcze dziś pamiętam dawkę adrenaliny podczas nocnych potyczek w grze AvP 2)

Darth Vader

Vader straszył od pierwszego wejrzenia
swoim imagem , niskim głosem oraz mocą (duszenie siłą woli i umiejętnościami w walce świetlnymi mieczami)
niestety Vader przed śmiercią przechodzi na stronę dobra i 3 częściowy cykl filmów z nim oswoiły nas do jego postaci

Freddie Krueger

Kluczem do straszności Kruegera była zabawa ze snami.
Wszyscy odczuwamy irracjonalną obawę przed skrzyżowaniem się rzeczywistości i świata naszych marzeń sennych
Wystąpił w 8 filmach i już tak nie straszy lecz raczej bawi (ostania część)

King Kong

Straszył swoimi rozmiarami i faktem że biegania samopasem.
po za tym to dzikie zwierzę a my boimy się dzikich zwierząt na wolności.
niestety im więcej ją widzieliśmy zwłaszcza w pojedynkach z ludźmi strach zastąpiliśmy współczuciem i ostatecznie żalem gdy ginie
( a jakże straszny był King Kong nim się ukazał - mowa o filmie z 1976)

Predator

Co w nim przerażało ?
wszystko póki był niewidzialny i wielka niewiadomą
późnej stał się tylko kosmicznym wojownikiem

Hannibal Lecter

Bestia w ludzkiej skórze.
Przerażające w nim jest niezwykły spokój.
sztywniejemy ze strachu na myśl że tak zły i równocześnie wyrafinowany przestępca może na nas spojrzeć i zobaczyć w nas jakieś ciekawe danie
(jest to nr. 1 "czarnych charakterów" w kinie - według rankingów akademii filmowej)
niestety im więcej części tym większe próby uczłowieczenia Lectera.
a to błąd, siła tej postaci tkwi w tym że jest nieludzka, i taka powinna zostać.

Smakosz

Tajemnicza, zamaskowana bestia która żywi się ludźmi
w pierwszej części straszył do końca
(scena "stracha na wróble" świetna ..jak dla mnie)
w drugiej części niestety było go zbyt dużo ,zbyt często a co z tym idzie za mało straszliwie
to by było tyle ode mnie na początek

Pytania

1. Czy zgadzacie sie z tym cytatem ?
Jeśli nie pokażesz potwora,będzie on straszniejszy.
(według mnie tak.. nadal uważam że jednym ze straszniejszych horrorów jest Blair Witch Project [ wiem że nie wszyscy się z tym zgodzą] ale właśnie siła tego filmu było to że to czego się baliśmy nie było pokazane w filmie ani razu )
2. Czy znacie przykłady jeszcze innych "czarnych charakterów" które straszyły do czasu ?
(swoje wymieniłem ... kilka :ninja: )

3. Czy znacie takie które nadal was straszą ?

Pozdrawiam

P.S.
życzę sobie wszystkiego najlepszego
(wiem autoreklama :ninja: )
...Ignorance is bliss...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  16 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: warto tracić czwartkowy wieczór na "Sierociniec"?

nie wiem nie oglądałem
jednym się podoba innym nie

PoezjaCzarownicy
PoezjaCzarownicy: takie mam studia

to i ciekawe studia masz
...Ignorance is bliss...
PoezjaCzarownicy
Posty: 4323 (po ~139 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
PoezjaCzarownicy
  16 stycznia 2009
RexMundi
RexMundi: jednym się podoba innym nie

to chyba dobrze o filmie świadczy:-)

a serio to warto go obejrzeć (moim zdaniem oczywiście) chociażby dlatego, ze jest utrzymany w zupełnie innej konwencji niż te amerykańskie, bazuje na innej płaszczyźnie by wywołac w nas strach no i tam też nie widac "potwora":-)

RexMundi
RexMundi: o i ciekawe studia masz


Trzeba sie uczyć a jak to mozna czasem na Fotce rankingowych gwiazd przeczytać - "ja nie nawidze sie uczyć!!! :mrgreen:

Nie, nie mamy z sobą nic wspólnego.

odwieczna
odwieczna
  16 stycznia 2009
tomekkolarz
tomekkolarz: ja tam lubie jak jest mało przynajmniej nikt mi nie ślini się Popcornem za kołmierz

miałam na myśli.. mało którzy poszli ze względu na grę. ;)

tomekkolarz
tomekkolarz: też bym poszedł ale niestety nie mogłem :(((

w kinie ogląda się o wiele lepiej.. muzyka. :zakochany:

tomekkolarz
tomekkolarz: 1 słąbo kojarze bo ze 100 lat temu ostatnio grałem

1 była ok. :mrgreen:
pamiętam jak ta gra wychodziła. Nikt o niej nic nie wiedział. Kupiłem ją praktycznie w ciemno. Po 2 godz. gry powiedziałam: "to jest kosmos!!". :ziober2:
najlepszy horror na PS...
od początku do końca jest ten charakterystyczny, przytłaczający klimat. :zakochany: wszystko to sprawia, że nie możesz się oderwać od tej pochłaniającej fabuły, ale jednocześnie masz ochotę rzucić pada w cho.lere, spie**** i nigdy już tego nie włączać. :mrgreen:
duże jest fajnych momentów, a te złe? ;d
najgorsze dla mniej było to schizofreniczne błądzenie po tych korytarzach w szkole i szpitalu.

tomekkolarz
tomekkolarz: ja jedynką się tak nie zachwyciłem ale 2-ke loffciam

:zakochany:
eh. sceny z kasetą video. potem jest motyw z piramidogłowymi i egzekucją Mary i oczywiście scena jak Laura zamknęła Jamesa w jednym ze szpitalnych pokoi. :)
to z 2? nic nie pomyliłam? :mrgreen:

tomekkolarz
tomekkolarz: ja najbardziej lubiłem z 2-czki szpital i sam początek jak nie wiem co się dzieje gdzie robić i gdzie iść i szelesty w krzakach od czasu do czasu matko kochana aż teraz mam ciary na plecach :D

fakt. przeraża.
lub. :ziober2: gdy w hotelu kiedy za kratą pojawia się piramidka i patrzy się we mnie... a potem znika i następuje cisza... przyznam, że stałam chyba wmurowana ze 2 minuty za nim otworzyłam kolejne drzwi.

miauczącego kotka pamiętasz? :D

RexMundi
RexMundi: nie wiem nie oglądałem jednym się podoba innym nie


darowałam sobie. :)
obejrzałam za to.. "Krwiożercze clowny z kosmosu". masakra.. :and:
tomekkolarz
Posty: 23668 (po ~134 znaków)
Reputacja: -65 | BluzgometrTM: 102
tomekkolarz
  16 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: miałam na myśli.. mało którzy poszli ze względu na grę. ;)


no właśnie to jest to że wiekszość pewnie w życiu nie grała w gre tak samo jest z filmami na podstawie książek :)

Konto usunięte
Konto usunięte: w kinie ogląda się o wiele lepiej.. muzyka.


wiem :) dla tego jak kiedyś bede bogaty to każe moim niewolniką wybudować obok rasenu sale kinową :D

Konto usunięte
Konto usunięte: pamiętam jak ta gra wychodziła. Nikt o niej nic nie wiedział. Kupiłem ją praktycznie w ciemno. Po 2 godz. gry powiedziałam


no ja w nią grałem na emulatorze na PeCecie

Konto usunięte
Konto usunięte: to jest kosmos!!". najlepszy horror na PS...


Prawda !!! :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: od początku do końca jest ten charakterystyczny, przytłaczający klimat. wszystko to sprawia, że nie możesz się oderwać od tej pochłaniającej fabuły, ale jednocześnie masz ochotę rzucić pada w cho.lere, spie**** i nigdy już tego nie włączać.


Normalnie jak bym widział siebie !!! :D Mówie pie..dole to jest dla jakaś psycholi . ale po 2 minutach przerwy wracam i muszę się dowiedzieć jak skończy się dany wątek. nigdy nie zapomne męczarni z niektórymi zagadkami np. ten zegar w Hotelu :D

Konto usunięte
Konto usunięte: najgorsze dla mniej było to schizofreniczne błądzenie po tych korytarzach w szkole i szpitalu


oj tak to było mocne :D a mi bardzo utkwiło w pamięci jak zabiłem w mieście pierwszego potwora. leżał dziad na ziemi i nagle spier.... pod samochód no nie wiedziałem co robić szok i przerażenie :D

Konto usunięte
Konto usunięte: eh. sceny z kasetą video. potem jest motyw z piramidogłowymi i egzekucją Mary i oczywiście scena jak Laura zamknęła Jamesa w jednym ze szpitalnych pokoi. :) to z 2? nic nie pomyliłam?


wszystko się zgadza :mrgreen:. Też lubiłem te momenty takiej otuchy jak się spotykało jakąś postać a puźniej znów powrót do szarej rzeczywistości i błądzenie z wieloma niewiadomymi w głowie i ta świadomość że za rogiem może coś czekać, a jak James oglądał te nagrania z żoną to prawie płakałem :(((( normalnie ze skrajności w skrajność ci japończycy wiedzą jak zagrać człowiekowi na emocjach :D

Konto usunięte
Konto usunięte: gdy w hotelu kiedy za kratą pojawia się piramidka i patrzy się we mnie... a potem znika i następuje cisza...


nom już myśle że będzie fight. ostrożnie się skradam wytężam zmysły a tu lypa
i jeszcze lepsze motywy jak brakło amunicji i trzeba było rurą walczyć

Konto usunięte
Konto usunięte: że stałam chyba wmurowana ze 2 minuty za nim otworzyłam kolejne drzwi.


:mrgreen: a jak nie dało się otworzyć to byłem bardzo happy

:woot: nie bardzo :/ gdzie on był ??

Konto usunięte
Konto usunięte: miauczącego kotka pamiętasz? :D

:woot: nie bardzo :/ gdzie on był ??
:zakochany:
odwieczna
odwieczna
  16 stycznia 2009
tomekkolarz
tomekkolarz: no właśnie to jest to że wiekszość pewnie w życiu nie grała w gre tak samo jest z filmami na podstawie książek :)


albo filmami na podstawie filmów.:ziober2:
oglądałeś "Lęk"?

tomekkolarz
tomekkolarz: wiem :) dla tego jak kiedyś bede bogaty to każe moim niewolniką wybudować obok rasenu sale kinową :D

i każdego wieczoru będziesz oglądał SH. :mrgreen:

tomekkolarz
tomekkolarz: Prawda !!!

dawno nie grałam. :and:

tomekkolarz
tomekkolarz: Normalnie jak bym widział siebie !!! :D Mówie pie..dole to jest dla jakaś psycholi . ale po 2 minutach przerwy wracam i muszę się dowiedzieć jak skończy się dany wątek. nigdy nie zapomne męczarni z niektórymi zagadkami np. ten zegar w Hotelu :D

ja męczarni jaką zgotowałam mamie! :D
po nocach w to grałam. :p

tomekkolarz
tomekkolarz: oj tak to było mocne :D a mi bardzo utkwiło w pamięci jak zabiłem w mieście pierwszego potwora. leżał dziad na ziemi i nagle spier.... pod samochód no nie wiedziałem co robić szok i przerażenie :D

:lol2:
Noc, brat śpi, ja wyłączone światła i słuchawki na uszach gram w sh3. Wesołe miasteczko brnę dalej.. karuzela i walka z Alessa.. Alessa pada na ziemie ja czekam co się stanie - czy to koniec czy pojawi się jakiś filmik.. nagle Alessa pojawia się z powrotem a ja (prawdziwa ja) dostaje czymś w plecy.. myślałam ze umrę ze strachu. Okazało się ze brat rzucił mnie kapciem bo dzwonił mój telefon(nie słyszałam bo grałam na słuchawkach. ;d) a jemu nie chciało się wstawać z łózka wiec rzucił mnie kapciem... chyba w nagorozszym momencie jakim mógł :P

tomekkolarz
tomekkolarz: wszystko się zgadza . Też lubiłem te momenty takiej otuchy jak się spotykało jakąś postać a puźniej znów powrót do szarej rzeczywistości i błądzenie z wieloma niewiadomymi w głowie i ta świadomość że za rogiem może coś czekać, a jak James oglądał te nagrania z żoną to prawie płakałem :(((( normalnie ze skrajności w skrajność ci japończycy wiedzą jak zagrać człowiekowi na emocjach :D

dużo nerwów wtedy straciłam. :D

tomekkolarz
tomekkolarz: rurą walczyć

:zakochany: - w ogóle to miało być o horrorach. :d

Konto usunięte
Konto usunięte: nie bardzo :/ gdzie on był ??

w 1.
zapomniałam, że mało grałeś. :and:
Kot wcale nie był tyle straszny.. Gorsze było potem, jak już się tą szafkę z krwią w środku otworzyło. Myślę sobie "no dobra, to tylko krew, wracam" i nagle, bez żadnego ostrzeżenia ten trup z szafy wypada... Palpitacji serca prawie dostałam. Nie kojarzysz? ;d
AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  16 stycznia 2009
Laleczka Chucky


Jason



Dziewczynka z klątwy


Pennywise


Critersy


Łiszmaster


Michael Myers


buka
AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  16 stycznia 2009

może nie była sama w sobie zła, ale ciary przechodziły
jak nagle się pojawiała znikąd

dziewczynka z feardotcom


psychol z see no evil


tytułowe duchy z 13 ghosts




nie będę szukać wszystkich ;-)

AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  16 stycznia 2009
Ptaki (wiadomo :ziober2:)


damien
straszny widok tego dzieciaka :tak:


Ci jeszcze :ninja:
666kamilka666
666kamilka666
  16 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: tytułowe duchy z 13 ghosts


Konto usunięte
Konto usunięte: damien


Konto usunięte
Konto usunięte: Ptaki

O, też ich nie zapomnę..
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  16 stycznia 2009
PoezjaCzarownicy
PoezjaCzarownicy: to chyba dobrze o filmie świadczy:-)

jak dla mnie to o niczym nie świadczy ;)
gusta są różne i każdy lubi to co lubi
z tego można wyciągnąć jedno.. albo film Cię przerazi albo rozczaruje

PoezjaCzarownicy
PoezjaCzarownicy: innej konwencji niż te amerykańskie,

amerykanie sami z siebie już nie potrafią zbytnio zaskoczyć dobrym horrorem

Konto usunięte
Konto usunięte: Krwiożercze clowny z kosmosu". masakra..

sam tytuł już jest Horrorem

Konto usunięte
Konto usunięte: Laleczka Chucky

jest straszna :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Pennywise

:mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: może nie była sama w sobie zła, ale ciary przechodziły jak nagle się pojawiała znikąd

nie przypominam sobie bym kiedyś się jej bał :woot:
tzn. chodzi mi o Buke

na bajce tylko raz mialem stracha..ale to oglądając Martin Tajemniczy - niektóre odcinki były nawet straszna
pamiętam bo mój siostrzeniec się bał jak ze mną oglądał

Konto usunięte
Konto usunięte: tytułowe duchy z 13 ghosts

o ładnie sie prezentowały :tak:
i dobry motyw na to że widziano się je tylko w okularach

Konto usunięte
Konto usunięte: damien straszny widok tego dzieciaka

chyba ten "starszy" Damien był gorszy
...Ignorance is bliss...
AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  16 stycznia 2009

a pamiętacie Opowieści z krypty? :rotfl:

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  16 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a pamiętacie Opowieści z krypty?

oczywiście :tak:

jednak bardziej podobał mi sie pełnometrażowy film z tej serii
ale tytuł mi wyleciał z głowy
fajny był a demonach. krwi Jezusa i niewinnych ludziach uwiezionych w Hotelu

no i fajnie się śmiał ten kościotrup ;]
...Ignorance is bliss...
fiill
fiill
  16 stycznia 2009
RexMundi
RexMundi: jednak bardziej podobał mi sie pełnometrażowy film z tej serii

chodzi Ci zapewne o drugi film z tej serii:
Tales from the Crypt (1972)
Demon Knight (1995)
Bordello of Blood (1996)
tomekkolarz
Posty: 23668 (po ~134 znaków)
Reputacja: -65 | BluzgometrTM: 102
tomekkolarz
  16 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: oglądałeś "Lęk"?


kojaże tytuł ale nie wiem czy go widziałem :woot: o czym to ??

Konto usunięte
Konto usunięte: każdego wieczoru będziesz oglądał SH


si :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: dawno nie grałam.


ja też :(

Konto usunięte
Konto usunięte: ja męczarni jaką zgotowałam mamie! :D po nocach w to grałam. :p


u mnie bracia mieli ciężko z dostępem do kompa :D

Konto usunięte
Konto usunięte: a jemu nie chciało się wstawać z łózka wiec rzucił mnie kapciem... chyba w nagorozszym momencie jakim mógł :P


:lol: też tak mam jak dzwoni mój fon a ja siedze ze słuchawkami na uszach :D:D

Konto usunięte
Konto usunięte: dużo nerwów wtedy straciłam. :D


dużo to małe słowo mi do dzisiaj się ręce trzęsą i mam rózne dziwne sny mimo że grałem już dość dawno temu :/

Konto usunięte
Konto usunięte: - w ogóle to miało być o horrorach. :d


no przecie jest :mrgreen: a rura była :D

Konto usunięte
Konto usunięte: w 1. zapomniałam, że mało grałeś. Kot wcale nie był tyle straszny.. Gorsze było potem, jak już się tą szafkę z krwią w środku otworzyło. Myślę sobie "no dobra, to tylko krew, wracam" i nagle, bez żadnego ostrzeżenia ten trup z szafy wypada... Palpitacji serca prawie dostałam. Nie kojarzysz? ;d


są jakieś przebłyski ale jedynke przechodziłem dawno temu i nie pamiętam jej tak szczegółowo :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: zapomniałam, że mało grałeś


w jedynke tak. 2 b.dobrze kojarze większośc momentów z tym że imion postaci nie zapamiętałem :woot: a 3 tak średnio bo do końca nie doszedłem pamiętam że w jakimś momencie nie mogłem se z czymś poradzić a potem coś się stało z komputerem i po miesięcznej przerwie spowodowanej naprawą straciłem zapał :/

Konto usunięte
Konto usunięte: a pamiętacie Opowieści z krypty?


początek był genialny :D jak ten gościu z trumny wyskakiwał :D
:zakochany:
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  17 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Demon Knight (1995)

no chyba o ten :tak:
...Ignorance is bliss...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.