Iluga
Iluga
  30 listopada 2008 (pierwszy post)

Zainspirowany jednym z tematow ( wiadomo jakim) zakladam kolejny temacik :P

no i juz tradycyjnie pare pytan :P
Jakie jest wasze ulubione Anime a jakie bylo dla was kompletna porazka?
Jakie anime byscie polecili bo wywarlo na was dobre wrazenie?
Co sadzicie o Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan :P?
Czy mimowolnie nauczyliscie sie pparu zdan z jez. Jap. tylko przez ogladanie anime? jakich?
i ostatnie :P
Co sadzicie o porownywaniu Anime do kreskowek? i okrajaniu dobrego anime tylko po to by spelnialo jakies normy (dla przykladu Naruto na Jetixie)

Pozdrawiam wszystkie zboki :P

KagePaul
KagePaul
  30 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie jest wasze ulubione Anime a jakie bylo dla was kompletna porazka?

One Piece definitywnie zajmuje pierwsze miejsce ^^ Co do ostatniego to ciężko powiedzieć... Ale jak narazie nominuje tygrysią maske xD
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie anime byscie polecili bo wywarlo na was dobre wrazenie?

One Piece... O ile nie przeraża was anime które ma już 400 odcinków a w fabule jeszcze nawet do połowy prawdopodobnie niedoszli, co świadczy o tym że pewnie będzie jeszcze raz tyle, jesli nie więcej.
Konto usunięte
Konto usunięte: Co sadzicie o Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan :P?

Jedno z bardziej przegiędtych anime jakie miałem okazje widzieć... Już nawet opening dobija xD
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy mimowolnie nauczyliscie sie pparu zdan z jez. Jap. tylko przez ogladanie anime? jakich?
myśle że rozumiem mniej więcej 50% zdań które wymawiają, bez pomocy napisów
Konto usunięte
Konto usunięte: Co sadzicie o porownywaniu Anime do kreskowek?

Niema w tym nic złego, ale jeżeli te pojęcie są mylone, czy kreskówka jest nazywana anime, lub anime kreskówką, to już troche wpieniony jestem xD
Konto usunięte
Konto usunięte: okrajaniu dobrego anime tylko po to by spelnialo jakies normy (dla przykladu Naruto na Jetixie)
Bardziej zd*pić tego niemogli...
mikeol
Posty: 4154 (po ~113 znaków)
Reputacja: 3 | BluzgometrTM: 5
mikeol
  30 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: :P Jakie jest wasze ulubione Anime

oczywiście ghost in the shel, masakra klimat cyberpunk i do tego poważniejsza tematyka:)
moje dziewcze mówi jeszcze (rym:) "w krainie bogów"

a nędza to grób dla świetlików czy jakoś tak.. na podstawie ksiązki, taka poważniejsza pozycja
andrewkoegh
andrewkoegh
  30 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie jest wasze ulubione Anime a jakie bylo dla was kompletna porazka?


Nie mam tego ulubionego. Z tych 'martwych' to najbardziej cenię sobie Death Note oraz Elfen Lied. To pierwsze urzekło mnie pomysłem oraz genialnie wykreowanymi postaciami, szczególnie L. Natomiast w przypadku EL spodobała mi się kreska (w mandze), którą w miarę porządnie udało się przenieść do anime. Co się tyczy anime, których nowe odcinki wciąż powstają to na pierwszym miejscu stawiam Bleach - znowu motyw shinigami - historia Ichigo i jego przyjaciół po prostu mnie wessała i z niecierpliwością czekam na kolejne odcinki zarówno mangi jak i anime.

Nie znoszę Naruto, wydaje mi się ono być zbyt dziecinne.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie anime byscie polecili bo wywarlo na was dobre wrazenie?


Te co wymienione powyżej, czyli DN, EL, Bleach, a także parę innych:
Hellsing, Monster, Neon Genesis Evangelion, Blood+. Ergo Proxy.

Konto usunięte
Konto usunięte: Co sadzicie o Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan :P?


Czytałem tylko mangę, nie spodobało mi się.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy mimowolnie nauczyliscie sie pparu zdan z jez. Jap. tylko przez ogladanie anime? jakich?


Nauczyłem się nawet więcej niż parę zdań po japońsku, ale to przy czytaniu mang, a nie oglądaniu anime. Właśnie z powodu mojej fascynacji mangą i anime na studiach zapisałem się na kurs japońskiego.

Konto usunięte
Konto usunięte: i okrajaniu dobrego anime tylko po to by spelnialo jakies normy (dla przykladu Naruto na Jetixie)


Dobre anime oraz Naruto to dobry przykład oksymoronu :and:
Ale to tylko moje zdanie, po prostu mam awersję do tego 'czegoś'.
oOSweetGangstaOo
oOSweetGangstaOo
  30 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie jest wasze ulubione Anime a jakie bylo dla was kompletna porazka?

Ulubione? Wymieniam moje Top 1 xD
1. Chobits
1. Byousoku 5 cm
1. Elfen Lied
1. Hellsing
1. Requiem from darkness
1. Zero no Tsukaima
1. Le Portrait de la Petit Cosette
1. Fate/Stay Night
1. Junjou Romantica

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie anime byscie polecili bo wywarlo na was dobre wrazenie?

Le Portrait de la Petit Cosette

Konto usunięte
Konto usunięte: Co sadzicie o Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan :P?

:wtf:

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy mimowolnie nauczyliscie sie pparu zdan z jez. Jap. tylko przez ogladanie anime? jakich?

W uja
ski da najczęściej xd

Konto usunięte
Konto usunięte: Co sadzicie o porownywaniu Anime do kreskowek? i okrajaniu dobrego anime tylko po to by spelnialo jakies normy (dla przykladu Naruto na Jetixie)

Nic takiego... kreskówka o kreskówka anime to anime tylko debil tego nie rozróżni.
Naruto nie jest dobrym anime więc nie ma o czym mówić
oOSweetGangstaOo
oOSweetGangstaOo
  30 listopada 2008

Dlaczego wymieniłam tylko jedno yaoi? Gorzej ze mną -.-'

milenkaa26
milenkaa26
  30 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie jest wasze ulubione Anime a jakie bylo dla was kompletna porazka?

Ulubione obecnie to Vampire Knight i Death Note :)
Kompletna porażka: Green Green i Onegai Twins xD

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie anime byscie polecili bo wywarlo na was dobre wrazenie?

Poleciłabym te moje ulubione. I Hellsing ^^

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy mimowolnie nauczyliscie sie pparu zdan z jez. Jap. tylko przez ogladanie anime? jakich?

ucze sie z książe, a z anime to akurat wiele zdań nie wyłapuje :P
ale wiem, że z anime znam słowa typu itadakimasu, bakayaro, gomen, shimatta, hanashite, ja mata itd :P

Konto usunięte
Konto usunięte: Co sadzicie o porownywaniu Anime do kreskowek? i okrajaniu dobrego anime tylko po to by spelnialo jakies normy (dla przykladu Naruto na Jetixie)

nie lubię, ale już się przyzwyczaiłam do tego, że ludzie którzy nie mają o niczym pojęcia najwięcej gadają ;P

Konto usunięte
Konto usunięte: Dlaczego wymieniłam tylko jedno yaoi? Gorzej ze mną -.-'

haha, gorzej gorzej ;P
Unattainable4U
Unattainable4U
  30 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie mam tego ulubionego. Z tych 'martwych' to najbardziej cenię sobie Death Note oraz Elfen Lied.

o to to to :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Zero no Tsukaima


milenkaa26
milenkaa26: Onegai Twins xD

i setki innych rowniez lubie.

nienawidze gdy ktos krytykuje i osmiesza mange sprowadzajac ja do poziomu pokemonow :ninja: gryze i drapie. uwaga!

nauczylam sie zwrotow grzecznosciowych, powitan, pozegnan, przeprosin i kilku ... ladnych slowek :)
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  30 listopada 2008

nie interesuję sie za bardzo tym gatunkiem
ale za szczeniaka oglądałem takie bajki jak

Tsubasa
Yataman
Gigi la trotta

tylko to chyba nie anime :woot: manga :woot:

...Ignorance is bliss...
milenkaa26
milenkaa26
  30 listopada 2008
RexMundi
RexMundi: tylko to chyba nie anime manga

mangę się czyta, anime ogląda :)
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  30 listopada 2008
milenkaa26
milenkaa26: mangę się czyta, anime ogląda :)

aha :and:
...Ignorance is bliss...
bert01
Posty: 874 (po ~59 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
bert01
  30 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie jest wasze ulubione Anime

Code Geass :rock:
SzarakDorsz
SzarakDorsz
  30 listopada 2008

Pamiętam kiedyś oglądałem Cowboy Bepop czy jakoś tak. Mi się podobało. Jeszcze później chyba oglądałem Aika(?) chyba tak to się nazywało, głowy nie dam.

Pozdrawiam,

Iluga
Iluga
  1 grudnia 2008

zadalem pytanie a sam na nie nie odpowiedzialem wiec sie poprawie :P
Ulubione: Mobile suit gundam 00 :mrgreen:
porazka: nie mam typu ale na pewno bym zaliczyl green green
Polecil bym wam Gundama no ale nie kazdemu smakuje ten rodzaj wiec odemnie to Busou Renkin swietny mix znanych i wielkich tytulow
Dokuro najbardziej pogiete anime jakie w zyciu widzialem xD ale swietne zarazem pipiru :P Co do nauki Jap przez sluch to tez duzo tego sie zakodowalo ^^
A nienawidze mowienia o anime kreskowka bo jest to pookazanie braku szacunku i jakiejkolwiek wiedzy -_-. Co do okrajania anime to chyba nie musze sie wypowiadac syf i nic wiecej wyobrazcie sobie Elfen Lied na jetixie xP

RexMundi
RexMundi: Yataman

Yataman jedno z pierwszych zaliczonych jako anime swietne to bylo a jako ciekawostke dodam ze byl to gatunek ecchi :P
Kiyeq
Kiyeq
  1 grudnia 2008

Honey & Clover - z życia uczuciowego studentów sztuki, przyjemne nastrojowe niegłupie i wszystko podane z poczuciem humoru,
Lovely Complex - czyli miłość jest ślepa głupia i trudna zwłaszcza jak kobita jest wyższa o głowę ;]
GITS- Stand alone complex - jak ktoś lubi cyberpunk akcję i szczyptę skomplikowanej fabuły znajdzie to właśnie tu
Crest of the stars - space opera, po prostu lubię :p
FLCL - czyli jak stworzyć zakręcone anime, dobrze się pośmiałem
Cowboy Bebop - klimat klimat i jeszcze raz klimat, muzyka kreska i fabuła tworzą miksturę wyśmienitą
Samurai Champloo - ten sam producent co bebopa, podobny zamysł, dobry kawałek zabawnego anime, nieźle wyważone pomiędzy wesołością a powagą,
mogę tak długo ;]
a jak ktoś chce się przestraszyć to polecam Airmaster, ludzie płakali oglądając to... po części ze śmiechu po części z obrzydzenia ;]

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.