maQs91
maQs91
  10 listopada 2008 (pierwszy post)

Witam :mrgreen:

1.Po obejrzeniu jakiejś ekranizacji macie ochotę przeczytać książkę?
Wiadomo przecież jak się skończy.

2.Podobają się Wam ekranizacje gdy oglądacie je po wcześniejszym przeczytaniu książki?
Przykłady jakieś;)

Dla mnie na filmach za szybko wpadają na różne pomysły... w książce przemyślenia ciągną się na wiele stron. I czytając mogę wyobrazić sobie wszystko według własnych upodobań przez co ekranizacje często mnie rozczarowują.

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  10 listopada 2008
milenkaa26
milenkaa26: A ekranizacja to chyba najgorsza w historii. Te filmy są na poziomie 5letniego dziecka, o.

więzień Azkabanu był już mroczny :ninja:
bądź co bądź to książki głównie dla dzieci ... ale im Harry starszy tym książki bardziej krwawe i filmy też pomału idą w tą stronę
...Ignorance is bliss...
maQs91
maQs91
  10 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Lubicie i Mastertona tez lubie Towarzyszu :)


Kostnica :zakochany:
Kasiulka05
Posty: 4749 (po ~85 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Kasiulka05
  10 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Po obejrzeniu jakiejś ekranizacji macie ochotę przeczytać książkę? Wiadomo przecież jak się skończy.

wolę najpierw przeczytać książkę a później oglądnąć film.
.
.jedyne co możesz zrobić teraz to jarać się moją zajebistością.
.
maQs91
maQs91
  10 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Podobają mi się ekranizacja powieści Kinga, ale tylko te starsze vide Lśnienie, Miasteczko Salem - reżyser postawił na odzwierciedlenie klimatu, a nie na dotarciu do jak najszerszego grona widzów.


Jeśli chodzi o ekranizacje Kinga to polecam Łowcę Snów. Książkę przeczytałem 3 razy i do końca nie ogarniałem całej sytuacji a film mi wytłumaczył bardzo dużo.
andrewkoegh
andrewkoegh
  10 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli chodzi o ekranizacje Kinga to polecam Łowcę Snów. Książkę przeczytałem 3 razy i do końca nie ogarniałem całej sytuacji a film mi wytłumaczył bardzo dużo.


Oglądałem wszystkie filmy na motywach powieści Kinga, bardzo cenię tego pisarza (;
Łowcę Snów uważam za słabą ekranizację - cała historia została strasznie uproszczona, tak aby każdy mógł zrozumieć o co dokładnie w tym wszystkich chodziło (co zresztą sam potwierdziłeś), choć i tak nie wszystko zostało wyjaśnione. Podczas czytania pierwowzoru trzeba było wychwytywać informacje, które nie były podawane na tacy i to czyni tą książkę jedną z ciekawszych w Kingowskim repertuarze.
maQs91
maQs91
  10 listopada 2008

Jedyne co do mnie nie przemawia to cykl Mroczna Wieża. Zawiesiłem się przy 3 książce i więcej już tego nie tknę ;)

andrewkoegh
andrewkoegh
  10 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jedyne co do mnie nie przemawia to cykl Mroczna Wieża. Zawiesiłem się przy 3 książce i więcej już tego nie tknę ;)


To jest opus magnum Kinga. Tak naprawdę to on miał zamiar napisać tylko tą serię, a reszta jego książek była źródłem pomysłów na dalsze przygody Rolanda Deschain. Mroczna Wieża jest jedną z najlepszych książek jakie dane było mi czytać, po prostu King ukazał w tej sadze swój geniusz. (;
Prawa do ekranizacji MW już zostały kupione i reżyserem ma zostać JJ Abrams - jednak film ma powstać dopiero za parę lat, około 2010 roku. Mam tylko nadzieję, że tego nie zepsują.
maQs91
maQs91
  10 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: To jest opus magnum Kinga. Tak naprawdę to on miał zamiar napisać tylko tą serię, a reszta jego książek była źródłem pomysłów na dalsze przygody Rolanda Deschain. Mroczna Wieża jest jedną z najlepszych książek jakie dane było mi czytać, po prostu King ukazał w tej sadze swój geniusz. (; Prawa do ekranizacji MW już zostały kupione i reżyserem ma zostać JJ Abrams - jednak film ma powstać dopiero za parę lat, około 2010 roku. Mam tylko nadzieję, że tego nie zepsują.


Jak widać każdy lubi coś innego ;) Mnie to bardzo nudziło.
Ekranizację bardzo chętnie zobaczę chociaż wolałbym aby zajął się tym Mikael Hafstrom ;)
andrewkoegh
andrewkoegh
  10 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak widać każdy lubi coś innego ;) Mnie to bardzo nudziło.


Każdy ma inny gust, i bardzo dobrze (;

Konto usunięte
Konto usunięte: Ekranizację bardzo chętnie zobaczę chociaż wolałbym aby zajął się tym Mikael Hafstrom ;)


Pewnie dlatego, że jego 1408 było bardzo udanym filmem. Jednak przy Mrocznej Wieży taki styl reżyserowania by się nie sprawdził (;
maQs91
maQs91
  10 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Pewnie dlatego, że jego 1408 było bardzo udanym filmem. Jednak przy Mrocznej Wieży taki styl reżyserowania by się nie sprawdził (;


Była to jedna z lepszych ekranizacji. Duży wpływ miała pewnie obszerność tego opowiadania.

Kolejną dobrym filmem był Sklepik z marzeniami ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Angels and Demons

:zakochany:
razotka
razotka
  10 listopada 2008

Jak już czytać, to pozostaję tylko przy książce.

Jak już oglądam i coś mnie zachwyci, to dopiero wtedy doszukuję się książki. Bo wychodzę z założenia, że film jest jedynie uógólnionym strzeszczeniem książki.

pauline321
pauline321
  10 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Po obejrzeniu jakiejś ekranizacji macie ochotę przeczytać książkę? Wiadomo przecież jak się skończy.


niestety pierwszy był film ale Zielonej Mili nie moglam nigdzioe dostac wiec \nadal czekam ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: 2.Podobają się Wam ekranizacje gdy oglądacie je po wcześniejszym przeczytaniu książki? Przykłady jakieś;)


tak, film nie odda wielu szczegolow z ksiazki ale za to ksiazka czasme nie odda tego co pokaza efekjty specjlane.
Infectious
Infectious
  10 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Po obejrzeniu jakiejś ekranizacji macie ochotę przeczytać książkę? Wiadomo przecież jak się skończy.

Z reguly najpierw czytam ksiazke, dopiero nastepnie zabieram sie za obejrzenie jej kinowego odpowiednika :)

Konto usunięte
Konto usunięte: 2.Podobają się Wam ekranizacje gdy oglądacie je po wcześniejszym przeczytaniu książki? Przykłady jakieś;)

Rzadko, ale tak...
a przyklady?
zeby za daleko nie szukac:
-Wladca Pierscieni (lepiej nie mogli tego zekranizowac)
-Genialnie zrealizowana eranizacja Pachnidla.
-Pianista
-Impostor
-Blade Runner
-1405
-Skazani na Shawshank
etc. etc.
Wbrew pozorom mozna znalezc ciekawe ekranizacje ksiazek, opowiadan i powiesci...aczkolwiek wiekszosc stanowia te nieudane :(
deadlynightshade
Posty: 5933 (po ~49 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
deadlynightshade
  11 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Po obejrzeniu jakiejś ekranizacji macie ochotę przeczytać książkę? Wiadomo przecież jak się skończy. 2.Podobają się Wam ekranizacje gdy oglądacie je po wcześniejszym przeczytaniu książki? Przykłady jakieś;)Dla mnie na filmach za szybko wpadają na różne pomysły... w książce przemyślenia ciągną się na wiele stron. I czytając mogę wyobrazić sobie wszystko według własnych upodobań przez co ekranizacje często mnie rozczarowują.

a mamy.
czasami.
dokladnie.
www.deadlynightshade69.fotka.pl

N!3 j3$t3M $ł!!!t gF!@$$tk0m $h3By mN!3ć S!up3R eXXtr@ 0p!$$!k tUt@j [!!!]

-_-'

mówię nie!

piszę poprawnie po polsku,gardzę poke i fejczurami.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  11 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak już oglądam i coś mnie zachwyci, to dopiero wtedy doszukuję się książki. Bo wychodzę z założenia, że film jest jedynie uógólnionym strzeszczeniem książki.

czasami można się milę zaskoczyć :tak:
...Ignorance is bliss...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.