fruityloop
fruityloop
  27 sierpnia 2008 (pierwszy post)

kochac mozge prawdziwie tylko gdy najpierw poznam sam siebie i potrafie prawde o sobie umilowac, wtedy kocham prawdziwie, lecz prawda ciezka jest dla ramienia

liczba lat swiadczyc moze mi milo lub moze byc dla mnie ciezkim brzemieniem, jesli moje sumienie jest brudne, jesli popelnilem bledy ktorych nie mozna naprawic wowczas moj wiek przypomina o ustepkach i jest to dla udreką, dla tego staram sie zyc w zgodzie ze swiatem i samym soba choc to nie mozliwe

dojrzalosc nigdy nie idzie w parze z wiekiem, to zalezy ile zobacza moje oczy a ile ja sam z tego co one zobacza dostrzege

voguer
Posty: 398 (po ~314 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
voguer
  27 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: zalezy ile zobacza moje oczy a ile ja sam z tego co one zobacza dostrzege

o, to jest dość ładne zadnko ;)serio ^^

Konto usunięte
Konto usunięte: prawda ciezka jest dla ramienia
to zależy, czy przejmujesz się konwenansem, prawem, innymi, obcymi ludźmi etc.,etc...no i co popełniłeś Xd

Konto usunięte
Konto usunięte: bledy ktorych nie mozna naprawic
to jakie to? świat jest przypadkiem, ludzie też, nikt się sam na niego nie prosił (nie powołał, tak może ładniej), dlatego - po co przejmować się stanem zastanym? lepiej kreować własną rzeczywistość, przecież owe "błędy" się w jakimś celu zrobiło.

precipitevolissevolmente.

margotka
margotka
  27 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: dojrzalosc nigdy nie idzie w parze z wiekiem


za to zdanie wypowiedziane na głos na forum rodziny dostalam po uszach:]
...ale nadal uważam, że tak własnie jest...
666kamilka666
666kamilka666
  27 sierpnia 2008
margotka
margotka: za to zdanie wypowiedziane na głos na forum rodziny dostalam po uszach:]

Rodziny? :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: dojrzalosc nigdy nie idzie w parze z wiekiem, to zalezy ile zobacza moje oczy a ile ja sam z tego co one zobacza dostrzege

Mądre :tak:

Przepraszam, ale ja nie zrozumiałam.. Co to jest? Przemyślenia? ;-)
zuziczek85
zuziczek85
  27 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: lecz prawda ciezka jest dla ramienia

prawda jest lepsza niz najslodsze klamstwo. to ono moze ciazyc, ale prawda nigdy.

Konto usunięte
Konto usunięte: dojrzalosc nigdy nie idzie w parze z wiekiem, to zalezy ile zobacza moje oczy a ile ja sam z tego co one zobacza dostrzege

tu bym mogla sie spierac. choc bywaja wyjatki, ktore potwierdzaja ta teze.
Tyllisum
Tyllisum
  27 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Albowiem będą patrzeć a nie zobaczą...

Widzę nie dostrzegając tego co przede mną.
Patrząc zamykam oczy bo boję się zobaczeć.
margotka
margotka
  28 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: margotka: za to zdanie wypowiedziane na głos na forum rodziny dostalam po uszach:] Rodziny?


tak...:]
porrnography
porrnography
  28 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: kochac mozge prawdziwie tylko gdy najpierw poznam sam siebie i potrafie prawde o sobie umilowac, wtedy kocham prawdziwie, lecz prawda ciezka jest dla ramienia liczba lat swiadczyc moze mi milo lub moze byc dla mnie ciezkim brzemieniem, jesli moje sumienie jest brudne, jesli popelnilem bledy ktorych nie mozna naprawic wowczas moj wiek przypomina o ustepkach i jest to dla udreką, dla tego staram sie zyc w zgodzie ze swiatem i samym soba choc to nie mozliwe dojrzalosc nigdy nie idzie w parze z wiekiem, to zalezy ile zobacza moje oczy a ile ja sam z tego co one zobacza dostrzege


tekst bardzo madry i prawdziwy ;)

ale najbardziej zgadzam sie z tym zdaniem:

Konto usunięte
Konto usunięte: dojrzalosc nigdy nie idzie w parze z wiekiem,


to bardzo milo ze to w koncu ktos dostrzegl :)
zenonzwioski
zenonzwioski
  7 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: kochac mozge prawdziwie tylko gdy najpierw poznam sam siebie i potrafie prawde o sobie umilowac, wtedy kocham prawdziwie

tak, tyle że weźmy pod uwagę fakt że miłość a rozum potrafią się wykluczyć, dlaczego? dla mnie miłość prawdziwa to zburzenie własnego rozsądku i wyzwolenie własnych emocji względem drugiej osoby, bo miłość jest chora a Walenty w dodatku święty jest patronem świrów, wariatów a nie jak się przyjęło na zachodzie - zakochanych, choc to można ze sobą związać mocnym supełkiem :P

Konto usunięte
Konto usunięte: prawda ciezka jest dla ramienia

jeżeli poznaje się siebie to należy zaakceptować prawdę, nawet tą najgorszą, choć można dyskutować czy np prawdziwą miłością jest fakt iż rezygnujemy z miłości przez wzgląd na drugą osobę - by jej nie oszukiwać, czy jest to podejście trochę egoistyczne i kocha się pomimo własnej nikczemności, ale jak już pisałem gdyby nad emocjami dominował rozum to bylibyśmy w idealnych związkach ale w bardzo spokojnych, stonowanych i cichych związkach "dziewiczych", i gdzie tu romantyzm, gdzie tragedia, dramat, skąd wieszcze i poeci? :D

Konto usunięte
Konto usunięte: liczba lat swiadczyc moze mi milo lub moze byc dla mnie ciezkim brzemieniem, jesli moje sumienie jest brudne, jesli popelnilem bledy ktorych nie mozna naprawic wowczas moj wiek przypomina o ustepkach i jest to dla udreką, dla tego staram sie zyc w zgodzie ze swiatem i samym soba choc to nie mozliwe

problem w tym że to szczera prawda i każdy z nas mógłby chcieć coś zmienić w swojej przeszłości, ale logicznie to obejmując los, opatrzność, jeżeli istnieją - pizą nam i czarny i biały scenariusz i chcąc zmienić jeden fakt pozbylibyśmy się wielu pięknych epizodów życia które chcielibyśmy zatrzymać i pozostawić w swoich wspomnieniach jako sacrum w umyśle i balsam na złe chwile dla duszy

Konto usunięte
Konto usunięte: dojrzalosc nigdy nie idzie w parze z wiekiem, to zalezy ile zobacza moje oczy a ile ja sam z tego co one zobacza dostrzege

naprawdę piękne, szkoda że za dużo sentencji i wyszukanej filozofii a brak rozwinięcia, chyba że wiąże się to z uruchomieniem wyobraźni uzytkowników, zwłaszcza że prawda nie musi się bronic wypełniaczami mądrych tekstów jeżeli jest prawdą obiektywną

tyle ode mnie, ale nalegam na choć krótkie zagadnienie poruszanych kwesti - tu "piję" do autora
pozdrawiam
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.