6exMadziaaxe9
6exMadziaaxe9
  26 sierpnia 2008 (pierwszy post)
Milczenie Owiec :tak:

Psychopata porywa i morduje młode kobiety na środkowym zachodzie. Trudna sprawa "Buffalo Billa" zostaje powierzona przez FBI agentce Clarice Starling (w tej roli nagrodzona Oscarem Jodie Foster).

"Buffalo Bill", to seryjny morderca wyróżniający się szczególnym okrucieństwem wobec swych ofiar, a mianowicie obdzierający je ze skóry.
Wierząc, że w ujęciu tego mordercy dopomoże tylko inny przestępca, FBI wysyła ją na wywiad z innym obłąkanym więźniem, Hannibalem Lecterem (w tej tej roli nagrodzony Oskarem Anthony Hopkins) który może dostarczyć psychologicznych przesłanek i tropów do kolejnych działań zabójcy. Lecz sam Hannibal to niezwykle inteligentny i niebezpieczny morderca - pacjent więziennego centrum psychiatrycznego, który zjadał swoje ofiary.

Hannibal "Cannibal" jest psychiatrą. Z najmniejszego widocznego gestu, niezauważalnej pozy bądź słowa brzmiącego nienaturalnie potrafi bezbłędnie odczytać pragnienia, strach, ambicje. Zmuszając Clarice do wyznań zachowuje się jak psychoterapeuta znający najintymniejsze tajemnice wspomnień. Z tych wspomnień wyjawia się tytułowe "milczenie owiec", a właściwie ryk zarzynanych owiec powtarzający się koszmar senny Clarise.


***

film genialny :tak:
świetna rola Hopkinsa :zakochany:
***

oglądaliście prawda ;> ?
też jesteście nim zachwyceni ?
podoba Wam się takie moce kino , czy raczej wolicie lekkie komedia ?

oglądaliście kontynuajcję tego filmu mówię tutaj o Hannibalu ?
Czerwonym Smoku ? ( osobiście oglądałam , i jestem na tak , wciągająca i ciekawa fabuła .:)

czy też Hannibal Po drugiej stronie maski ?
***

znalazłam kilka ciekawostek dotyczących "Milczenia Owiec" ....

*Anthony Hopkins studiował taśmy z nagraniami na temat seryjnych zabójców, co stanowiło element jego przygotowania do roli. Dokonał wówczas spostrzeżenia, że Charles Manson nigdy nie mrugał podczas mówienia i wykorzystał to w budowaniu roli Hannibala.

*Film ten zajął drugie miejsce w rankingu na najbardziej przerażający film wszech czasów przeprowadzonym przez magazyn "Giant" w 2005 roku.
zgadzacie się z tym czy może macie inną propozycję ?

*Thomas Harris, autor powieści, nigdy nie widział filmu, gdyż obawia się, że mógłby on wpłynąć na jego pisarstwo.

.........................................................................................................................................................................


no to tyle :bye:
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  26 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: oglądaliście prawda ;> ?

obowiązkowo

Konto usunięte
Konto usunięte: też jesteście nim zachwyceni ?

no cóż.. klasyk

Konto usunięte
Konto usunięte: podoba Wam się takie moce kino , czy raczej wolicie lekkie komedia ?

czy ja wiem czy to mocne kino :woot: .. ale podoba mi się taki gatunek

Konto usunięte
Konto usunięte: oglądaliście kontynuajcję tego filmu mówię tutaj o Hannibalu ?

widziałem wszystkie czesci

Konto usunięte
Konto usunięte: Czerwonym Smoku ? ( osobiście oglądałam , i jestem na tak , wciągająca i ciekawa fabuła .:)

tez mi się podobał

Konto usunięte
Konto usunięte: czy też Hannibal Po drugiej stronie maski ?

to już mi się wydaję.. film zrobiony na siłę
był teraz sezon..na wszelakie .. POCZĄTKI i POWROTY

Konto usunięte
Konto usunięte: zgadzacie się z tym czy może macie inną propozycję ?

zawsze to kwestia czyjegoś gustu..
bez wątpienia film .. ważny w filmowej kulturze kina.. czy przerażający .. az tak by był w czołówce.. nie wiem
...Ignorance is bliss...
TransAm90
TransAm90
  26 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ale zobacz .... co znalazłam , też właśnie słyszałam że to na faktach ale jak widać nie do końca .

I co w związku z Tym? :woot: Jedyna rożnica to brak piły, która i tak jest chyba najmniej efektowna z filmu.... z histori prawdziwej dostajemy bonus w postaci przyczepianych piersi i narządów rodnych do ciała :mrgreen:
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  26 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ale zobacz .... co znalazłam , też właśnie słyszałam że to na faktach ale jak widać nie do końca .

mało jest filmów które trzymają się faktów..
jednak.. był ktoś taki .. co chodził z maską z ludzkiej skóry i zabijał..
reszta to już ..kino.. i chyba o to chodzi.. by kręcić horror a nie film dokumentalny
to samo ma się np. z Egzorcyzmami Emilly Rose
...Ignorance is bliss...
6exMadziaaxe9
6exMadziaaxe9
  26 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: I co w związku z Tym? Jedyna rożnica to brak piły, która i tak jest chyba najmniej efektowna z filmu.... z histori prawdziwej dostajemy bonus w postaci przyczepianych piersi i narządów rodnych do ciała

:mrgreen:
no dobrze niech będzie na Twoim , aż tak dobrze tego filmu nie znam :D

RexMundi
RexMundi: to już mi się wydaję.. film zrobiony na siłę był teraz sezon..na wszelakie .. POCZĄTKI i POWROTY

dokładnie , tak samo jak ciągnięcie np. Piły no cóz mnie się to nie podoba .
czasem to nawet psuje efekt oryginału .
TransAm90
TransAm90
  26 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: no dobrze niech będzie na Twoim , aż tak dobrze tego filmu nie znam :D

Dziękuje :mrgreen: Ja go znam bardzo dobrze, bo oglądałem wszystkie częsci...i te stare i oba nowe remake'i. :piwo:
InsolentOne
InsolentOne
  26 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: też jesteście nim zachwyceni ?

o tak, jeden z ciekawszych filmow i doskonala rola Hopkinsa, oczywiscie ksiazka lepsza ale film niewiele jej ustepuje :)

Konto usunięte
Konto usunięte: podoba Wam się takie moce kino , czy raczej wolicie lekkie komedia ?

zdecydowanie wole mocne kino, kino gdzie czasem trzeba pomyslec, gdzie bohaterowie sa wielowarstwowi a nie plytcy jak Paris Hilton i spolka :)

Konto usunięte
Konto usunięte: oglądaliście kontynuajcję tego filmu mówię tutaj o Hannibalu ? Czerwonym Smoku ? ( osobiście oglądałam , i jestem na tak , wciągająca i ciekawa fabuła .:) czy też Hannibal Po drugiej stronie maski ?

widzialem wszystkie czesci, wielokrotnie zreszta...Czerwony Smok dzieki roli Fiennes'a i Nortona jest swietny, Hannibal nieco slabszy, ogromnie pozytywne wrazenie wywarl na mnie prequel czyli Hannibal - po drugiej stronie maski, bardzo dobre kino :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: zgadzacie się z tym czy może macie inną propozycję ?

Malo ktory film mnie przeraza...w koncu wiem ze to fikcja itp.

Konto usunięte
Konto usunięte: *Thomas Harris, autor powieści, nigdy nie widział filmu, gdyż obawia się, że mógłby on wpłynąć na jego pisarstwo.

No prosze, o tym nie wiedzialem, hyh :)
KostrzewskA
Posty: 923 (po ~162 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 20
KostrzewskA
  26 sierpnia 2008

Czytałam książkę! Jest odlot! :D

"W każdym razie gdybym zmarł, każcie mnie pochować głową w dół, bo świat niewątpliwie musi się przewrócić do góry nogami. Taki, jaki jest, pozostać nie może."
Karol Bunsch - Olimpias
Dragonnn
Dragonnn
  26 sierpnia 2008

Ten film jest super.. polecam

oOSweetGangstaOo
oOSweetGangstaOo
  26 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: oglądaliście prawda ;> ? też jesteście nim zachwyceni ? podoba Wam się takie moce kino , czy raczej wolicie lekkie komedia ? oglądaliście kontynuajcję tego filmu mówię tutaj o Hannibalu ? Czerwonym Smoku ? ( osobiście oglądałam , i jestem na tak , wciągająca i ciekawa fabuła .:) czy też Hannibal Po drugiej stronie maski ?

Oczywiście.
Oczywiście :w00t:
Komedie są dla dzieci i ludzi wrażliwych emocjonalnie.
Tak.
Smok wymiata :rock:
olciaaa015
olciaaa015
  26 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: podoba Wam się takie moce kino

uwielbiam.

Właśnie będę oglądać po raz kolejny "Lot nad kukułczym gniazdem"
voguer
Posty: 398 (po ~314 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
voguer
  27 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: *Thomas Harris, autor powieści, nigdy nie widział filmu, gdyż obawia się, że mógłby on wpłynąć na jego pisarstwo.

nie oglądałem, czytałem :tak:

precipitevolissevolmente.

margotka
margotka
  27 sierpnia 2008

najpierw były filmy Hitchcock... kolejno "Mechaniczna pomrańcza"...później "Milczenie owiec"... kolejny boom to "Seven" i cała seria powielanych po nim filmów... do tej pory nie zanotowałam nic bardziej szczególnego...podpowiedzi?

szogun5g
szogun5g
  27 sierpnia 2008

Ogladalem oczywiscie :tak:
Swietny film ze znakomitymi aktorami, Michelle Pfeifer i Anthony Hopkins. Perelka kina thriller'owego. :)

margotka
margotka
  28 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Swietny film ze znakomitymi aktorami, Michelle Pfeifer i Anthony Hopkins.


ekhm..tam gra Jodie Foster...
Tyllisum
Tyllisum
  28 sierpnia 2008
margotka
margotka: ekhm..tam gra Jodie Foster...

otóż to...Jodie-lesbijka.
Która skrywała przed światem słodką tajemnice.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.