littleangel27
littleangel27
  17 sierpnia 2008 (pierwszy post)

Dzień dobry :mrgreen:

Jak mija dzień? :)

Niestety w dzisiejszych czasach niewielu ludzi lubi czytać książki i docenia
ich wartość. Moim zdaniem ludzie czytający książki mają większą wyobraźnię niż Ci, którzy ich nie czytają. Myślę, że właśnie od wyobraźni zależy czy ktoś lubi czytać książki czy nie. Jeśli nie potrafi się dobrze wczuć w to co czyta, wyobrazić sobie tego co się dzieje, to nie lubi czytać. Inaczej jest z osobami, które posiadają dobrze rozwiniętą wyobraźnię.

Jak jest w tym przypadku z wami?

Dla tych, którzy lubią czytać:
Czy już od dzieciństwa przejawialiście zainteresowanie książkami?

Jeśli chodzi o mnie to odkąd pamiętam zawsze lubiłam, a nawet uwielbiałam książki. :tak: Najbardziej lubię książki fantastyczne (jestem w trakcie czytania "Eragona") ale czytam też różne innych gatunków. :)

Jaki jest wasz ulubiony gatunek książek?
Jaka książka najbardziej zapadła wam w pamięć?

Pozdrawiam. :bye:

oOSweetGangstaOo
oOSweetGangstaOo
  17 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Inaczej jest z osobami, które posiadają dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Jak jest w tym przypadku z wami?

Mówią, że mam za bardzo rozwiniętą wyobraźnię :woot:
Lubie czytać. Szybko się nauczyłam czytać i czytam.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy już od dzieciństwa przejawialiście zainteresowanie książkami?

Mhm.. :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jaki jest wasz ulubiony gatunek książek? Jaka książka najbardziej zapadła wam w pamięć?

Chyba... no nie wiem...
wszystkie ;p
Ehh -.- Zielona Mila :mrgreen: i Rozmowy z Katem :)
6exMadziaaxe9
6exMadziaaxe9
  17 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy już od dzieciństwa przejawialiście zainteresowanie książkami?

tak na początku były ty kolorowe ksiażeczki z obrazkami :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Jaki jest wasz ulubiony gatunek książek?

horrory (uwielbiam twórczość Mastertona i Kinga ) ale też ksiązki psychologiczne choćby Paulo Coelho ...

Konto usunięte
Konto usunięte: Jaka książka najbardziej zapadła wam w pamięć?

nie potrafię wybrać jednej :D ...Alchemik wielokrotnie przeczytany , Zielona Mila :tak: , Zwierciadło Piekieł Szatańskie Włosy o te ... i oczywiście HP :D.
littleangel27
littleangel27
  17 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie. To zaczęło się w wieku około 16 lat. Wiem, wiem. Późno. Ale wcześniej po prostu nienawidziłam czytać książek. Moim zdaniem to przez te nudne lektury szkolne.


Lepiej późno niż wcale :)
littleangel27
littleangel27
  17 sierpnia 2008
RexMundi
RexMundi: a dziś moja sąsiadka przyniosła mi dwa kartony książek jej babcia.. ma nadmiar książek i dała jej na makulaturę .. toż to szaleństwo


Masz fajną sąsiadkę :mrgreen:
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  17 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ale chyba nie poradników jak robić konfitury?

jeden się znalazł :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wiedzialam, ze jest tez ksiazka. Myslalam, ze tylko film, który z reszta mi sie podobal. Moze jak skoncze obecna ksiazke, siegne wlasnie po ta?

najpierw była książka.. i uwierz mi .. jeśli zaczniesz ja czytać.. to dostaniesz szoku..czego nie było w filmie..
chociaz film..jest kapitalny :tak:
jest też druga cześć Gump i spółka (podobno mieli robic też film) i taki tam tomik "Gumpizm .. czyli mądrości Foresta Gumpa"

Konto usunięte
Konto usunięte: Moim swoistym rekordem jest "Archipelag GUŁag" Sołżenicyna - ponad 1500stron w jakieś 1,5miesiąca:]

mój Władca Pierścieni w tydzień .. ostatni tom .. w jeden dzień :mrgreen:
...Ignorance is bliss...
Tyllisum
Tyllisum
  17 sierpnia 2008
RexMundi
RexMundi: jeden się znalazł

ha ha nieżle ale to było do przewidzenia a co jescze czytają tacy ludzie serio pytam bo mnie ciekawi?
Co tam jeszcze było?
vassago83
vassago83
  17 sierpnia 2008
RexMundi
RexMundi: mój Władca Pierścieni w tydzień .. ostatni tom .. w jeden dzień

Respect :]
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  17 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Masz fajną sąsiadkę

a mam :napalony:

Konto usunięte
Konto usunięte: ha ha nieżle ale to było do przewidzenia a co jescze czytają tacy ludzie serio pytam bo mnie ciekawi? Co tam jeszcze było?

głównie literatura powojenna ..
...Ignorance is bliss...
voguer
Posty: 398 (po ~314 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
voguer
  17 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak mija dzień? :)

Fajnie, fajnie:mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Niestety w dzisiejszych czasach niewielu ludzi lubi czytać książki i docenia ich wartość.

Czy ja wiem....? :wtf: raczej mi się nie wydaje, zeby to było "niewiele"; książki zawsze miały i będą miały wiernych odbiorców, są ludzie, którzy nie obędą się bez książek, a wydaje mi się, że mamy wysoki % czytającego społeczeństwa.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak jest w tym przypadku z wami?

Podwyższam owy krajowy procent:mrgreen: lubię czytać, odpręża mnie to, rozwija wyobraźnię, tak, zgadzam się; ponadto poszerza wiedzę, którą lubię mieć... ogólnie, same + + są z czytania.

Konto usunięte
Konto usunięte: Dla tych, którzy lubią czytać: Czy już od dzieciństwa przejawialiście zainteresowanie książkami?

Tak, muminkami zwłaszcza xD ale oczywiście, serią oryginalną, stworzoną przez
T. Jansson, nie jakimiś przeróbkami (któr po prostu oddają kultowość serii).

Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli chodzi o mnie to odkąd pamiętam zawsze lubiłam, a nawet uwielbiałam książki. Najbardziej lubię książki fantastyczne (jestem w trakcie czytania "Eragona") ale czytam też różne innych gatunków. :)

fajnie ;)))

Konto usunięte
Konto usunięte: Jaki jest wasz ulubiony gatunek książek? Jaka książka najbardziej zapadła wam w pamięć?

O ulubiony trudno, w większości czytam literaturę temetyczną, głównie z zakresu historii sztuki, więc książki jako takie są bardziej narzędziem przekazującym wiedzę; najbardziej zapadły mi w pamięć jednak te utwory "prawdziwe", z fabułą - "Lalka" i "Faraon" Prusa, polecam wszytskim.

precipitevolissevolmente.

KazdyJuzWie
KazdyJuzWie
  17 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak jest w tym przypadku z wami?Dla tych, którzy lubią czytać: Czy już od dzieciństwa przejawialiście zainteresowanie książkami?

Uwielbiam czytac i pamiętam że odkąd nauczyłam się czytać czytam, czytam i czytam.
Poniekąd jestem molem książkowym :ssh:
Tak, od dzieciństwa.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jaki jest wasz ulubiony gatunek książek? Jaka książka najbardziej zapadła wam w pamięć?

Czytam wszystko co mi wpadnie w ręce.
Harry Potter, a ostatnio uważam ze warta polecenia jest książka LO story, Magdaleny Skubisz o ile się nie mylę.
wiejskilol
Posty: 30 (po ~395 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
wiejskilol
  17 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Niestety w dzisiejszych czasach niewielu ludzi lubi czytać książki i docenia ich wartość.


Na pewno więcej ludzi robiło to w wieku XIX, lub w średniowieczu. Jeszcze nigdy tak wielu ludzi nie korzystało z tekstu pisanego.

Konto usunięte
Konto usunięte: Moim zdaniem ludzie czytający książki mają większą wyobraźnię niż Ci, którzy ich nie czytają.


A moim nie, bo niby z jakiej racji ?

Konto usunięte
Konto usunięte: Myślę, że właśnie od wyobraźni zależy czy ktoś lubi czytać książki czy nie.

A ja myślę, że zależy to od tego, czy ktoś potrafi spędzać czas w ciszy i skupieniu, czy nie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli nie potrafi się dobrze wczuć w to co czyta, wyobrazić sobie tego co się dzieje, to nie lubi czytać.

A może po prostu woli rozwiązywać sudoku lub naprawiać stare samochody. Do tego też potrzebna jest wyobraźnia.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy już od dzieciństwa przejawialiście zainteresowanie książkami?

Od 7 roku życia.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jaki jest wasz ulubiony gatunek książek?

Też fantastyka, ale i literatura piękna.
Konto usunięte
Konto usunięte: aka książka najbardziej zapadła wam w pamięć?

Chyba Nędznicy Wiktora Hugo. Przeczytałem ja jako 15 latek i do dziś uważam jej lekturę za wspaniałe doświadczenie. Ale generalnie takich książek jest od cholery.
Eskapista
Eskapista
  17 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Niestety w dzisiejszych czasach niewielu ludzi lubi czytać książki

zgadzam siem...

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak jest w tym przypadku z wami?Dla tych, którzy lubią czytać: Czy już od dzieciństwa przejawialiście zainteresowanie książkami?

ja umiem docenic.lubie czytac.ale nie to co mi kazom.
nie.od kilku lat dopiero.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jaki jest wasz ulubiony gatunek książek? Jaka książka najbardziej zapadła wam w pamięć?

jane austen.
i j.Meyer...
a resztny nie powiem ;p

ni ma...
FourthHorsemen
FourthHorsemen
  18 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak mija dzień? :)

ciężko, irytacja osiąga maksimum.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy już od dzieciństwa przejawialiście zainteresowanie książkami?

tak, od wczesnego dzieciństwa siedziałam nad książkami :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jaki jest wasz ulubiony gatunek książek? Jaka książka najbardziej zapadła wam w pamięć?

gatunek: specjalistyczne, biografie i dramaty
najbardziej w pamięć zapadł mi Jerzy Pilch i jego klimatyczne felietony :)
EraGangstera
EraGangstera
  18 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Dzień dobry Jak mija dzień? :)

Cześć, a dobrze, dziękuję. :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak jest w tym przypadku z wami?

Dużo czytająca posiadająca wyobraźnię. :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy już od dzieciństwa przejawialiście zainteresowanie książkami?

Nie, nienawidziłam książek. Ale to było daaawno. ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: Jaki jest wasz ulubiony gatunek książek?

Horror, thiller [najlepiej medyczny], literatura fakrtu.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jaka książka najbardziej zapadła wam w pamięć?

"Strefa cienia - trzy lata z psychopatą" W. Zender
Kasiulka05
Posty: 4749 (po ~85 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Kasiulka05
  18 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak jest w tym przypadku z wami?

mam bardzo bujną wyobraźnię ;)
`uwielbiam czytać książki.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy już od dzieciństwa przejawialiście zainteresowanie książkami?

`oczywiście, że tak :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Jaki jest wasz ulubiony gatunek książek? Jaka książka najbardziej zapadła wam w pamięć?

`fantastyczne, życiowe (opowiadane prawdziwe historie z życia).
`"Kwiat śniegu i sekretny wachlarz" świetna książka.
.
.jedyne co możesz zrobić teraz to jarać się moją zajebistością.
.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.