RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  15 sierpnia 2008 (pierwszy post)

Witajcie
chciałbym wam przedstawić dwa filmy

pierwszy



Konto usunięte
Konto usunięte: Oparty na faktach film opowiada historię małżeństwa, które zaplanowało niezapomniane wakacje na pięknej wyspie. W ten sposób Daniel i Susan. chcą uciec od napięć życia wypełnionego pracą i zrekonstruować nadszarpnięty związek. Gdy wybierają się na rejs dla nurków, w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, zostają pozostawieni podczas pobytu pod wodą przez załogę statku. Daleko od lądu nurkowie dryfują coraz bliżej wód rojących się od rekinów. Mozolne próby powrotu do cywilizacji, walka z zimnem, zmęczeniem oraz ze sobą nawzajem, pokazują, jak łatwo uznajemy za pewnik istnienie wygodnego życia, wygodnego związku i wygodnej opinii o sobie samym.


i drugi



Konto usunięte
Konto usunięte: Szóstka znajomych z czasów szkolnych wypływa luksusowym jachtem daleko w głąb morza, aby tam uczcić urodziny jednego z przyjaciół. Beztroski relaks upływa im na zabawie i kąpieli w promieniach słońca. W pewnym momencie wszyscy skaczą do wody. Dopiero po dłuższej chwili orientują się, że nie wystawili za burtę drabinki, by wejść z powrotem na pokład. Na jachcie pozostaje tylko małe dziecko jednej z par, nie będące w stanie w żaden sposób im pomóc. Coraz bardziej przerażeni imprezowicze dryfują wokół statku, wiele kilometrów od najbliższego brzegu. Wyczerpani, próbują za wszelką cenę utrzymać się na powierzchni, ale panika i zmęczenie coraz mocniej dają o sobie znać...


cóż .. film to kwestia gustu .. mi się podobała "druga część"
niestety nie widziałem pierwszej.. i choć mam Ją obiecałem że nie obejrzę Go bez maj luby.. więc o nim mało wiem.. a właśnie na nim chciałbym się skupić

więc.

1. oglądał ktoś te filmy ? Podobały się ?
2. czy w przypadku drugiej części .. staraliście się sami wymyślić sposób jak sie dostać na jacht ?
3. czy przeraża was Ocean ? Morze ? Jezioro ? Woda ?
osobiście uważam że śmierć przez utopieni się jest koszmarne :and:

4. Ci co nie widzieli nie czytać.. tekst na biało... [color=white]( czy tylko mi było smutno gdy w drugiej części .. jedna zdziewczyn..postanowiła odpłynąć ? nie powiedziano co się z nią stało.. ale chyba kazdy wie że nie za wesoło :and: )

5. "Ocean strachu" oparty jest prawdopodobnie na historii Toma i Eileen Lonergan, którzy zaginęli u wybrzeży Australii w styczniu 1998 roku, po tym, jak łódż, z której nurkowali odpłynęła bez nich. Nastąpiła pomyłka podczas liczenia uczestników wyprawy i zorientowano się dopiero po dwóch dniach. Do tej pory nie wiadomo, co stało się z państwem Lonergan. Istnieje kilka teorii: że utonęli, pożarły ich rekiny, popełnili samobójstwo, a nawet...że sfingowali własną śmierć i żyją gdzieś do dziś.
Jak Wy myślicie .. co się z nimi stało ... ?
życzę i, tego że gdzieś sobie żyją :and:
6. Lubicie filmy oparte na prawdziwych wydarzeniach ? Jakie są wasze ulubione ?

Pozdrawiam
...Ignorance is bliss...
KaczorXG
KaczorXG
  16 sierpnia 2008

1. Odkąd usłyszałem o czymś takim jak Ocean Strachu cały czas chciałem go obejrzeć.
Zawiodłem się. Kiepsko nakręcony, z fabułą trochę lepiej :mrgreen: nie polecam.
3. podzielam twoje zdanie. 1 z 2 najgorszych śmierci wg. mnie. Chociaż nigdy nie doświadczyłem heh
5. Zjadło je coś.
6. Nie lubię. Wyjątkiem jest ''Das Experiment'' - świetny, choć być może lekko naginany

Co do 2 - Napiszę rano, właśnie ściągam :)

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  16 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Odkąd usłyszałem o czymś takim jak Ocean Strachu cały czas chciałem go obejrzeć. Zawiodłem się. Kiepsko nakręcony, z fabułą trochę lepiej nie polecam.

no właśnie jedynki nie widziałem.. więc nie ocenie ..a z komentarzy widzę że nie zachwycił wszystkich
no ale to zawsze kwestia gustu
...Ignorance is bliss...
pinkmusic
pinkmusic
  16 sierpnia 2008

dzięki obejrzę ;)

Tyllisum
Tyllisum
  16 sierpnia 2008
RexMundi
RexMundi: ale to zawsze kwestia gustu

to nie jest kwestia gustu to wyczucie smaku.
Film albo jest do bani albo jest interesujący.
My nie jesteśmy zawodowymi krytykami oceniamy wg własnego gustu j.w mówiłeś
ale są ludzie którzy mówią że Transformers czy szybcy i wściekli to dobre filmy a dla mnie i całej rzeszy krytyków to zwykły szajs.
Film powinien uwodzić widza nie efektami specjalnymi ale grą aktorów.
Niestety dzisiejsza młodzież woli patrzeć na film niż dzięki niemu skłaniać się ku refleksji
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  16 sierpnia 2008
RexMundi
RexMundi: 1. oglądał ktoś te filmy ? Podobały się ? 2. czy w przypadku drugiej części .. staraliście się sami wymyślić sposób jak sie dostać na jacht ? 3. czy przeraża was Ocean ? Morze ? Jezioro ? Woda ? osobiście uważam że śmierć przez utopieni się jest koszmarne 4. Ci co nie widzieli nie czytać.. tekst na biało... ( czy tylko mi było smutno gdy w drugiej części .. jedna zdziewczyn..postanowiła odpłynąć ? nie powiedziano co się z nią stało.. ale chyba kazdy wie że nie za wesoło )

Oglądałem 2 podany film
Tak, oglądałem ze znajomymi i każdy próbował wymyślić jakiś sposób :)
Jezioro w ogóle mnie nie przeraża, za to morze tak :)
Też mi się smutno zrobiło :tak:

RexMundi
RexMundi: 6. Lubicie filmy oparte na prawdziwych wydarzeniach ? Jakie są wasze ulubione ?

Raczej wolę fikcje :tak:
IAmSidVicious
IAmSidVicious
  16 sierpnia 2008

No to żeś mi przypomniał o tym filmie...
1. Oglądałam. To był NAJGORSZY, NAJNUDNIEJSZY I Z NAJBARDZIEJ BEZNADZIEJNĄ fabułą film jaki oglądałam w ciągu całego swojego życia. Więcej akcji jest w Plebani, albo w Klanie!
2. 2 nie obejrzałam, bo 1 było denne.
3. Może trochę. Bardziej przeraża mnie wizja oglądania tego jeszcze raz.
4.-
5. Nie obchodzi mnie to. Było setki takich ludzi.
6. Lubimy. Najlepsze są wojenne. Ciężko mi powiedzieć jakie tytuły, nie pamiętam.

pauline321
pauline321
  16 sierpnia 2008
RexMundi
RexMundi: Oparty na faktach film opowiada historię małżeństwa, które zaplanowało niezapomniane wakacje na pięknej wyspie. W ten sposób Daniel i Susan. chcą uciec od napięć życia wypełnionego pracą i zrekonstruować nadszarpnięty związek. Gdy wybierają się na rejs dla nurków, w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, zostają pozostawieni podczas pobytu pod wodą przez załogę statku. Daleko od lądu nurkowie dryfują coraz bliżej wód rojących się od rekinów. Mozolne próby powrotu do cywilizacji, walka z zimnem, zmęczeniem oraz ze sobą nawzajem, pokazują, jak łatwo uznajemy za pewnik istnienie wygodnego życia, wygodnego związku i wygodnej opinii o sobie samym.


nic nie mow :szok2:
koncowa scena zayebista jak laska zanurza sie pod wode.
wspanialy film jak dla mnie ;)

RexMundi
RexMundi: 3. czy przeraża was Ocean ? Morze ? Jezioro ? Woda ?


owszem smi3rc przez utopieinie starszna ale lepsza niz perspektywa zjedzenia przez rekina :)

RexMundi
RexMundi: Jak Wy myślicie .. co się z nimi stało ... ?


pewnie utoneli albo rekiny.
666kamilka666
666kamilka666
  16 sierpnia 2008
RexMundi
RexMundi: 3. czy przeraża was Ocean ? Morze ? Jezioro ? Woda ? osobiście uważam że śmierć przez utopieni się jest koszmarne

Najgorsza chyba ze śmierci.. Nie móc wziąść oddechu. Nigdy bym tak nie chciała.
Przeraża mni pustka na oceanie, nad morzem byłam tylko na brzegu, więc spokojnie,ale jakbym miała się znaleźć w miejscu, gdzie tylko woda i ja, wątpię żebym nie wpadła w panikę ;)

RexMundi
RexMundi: Jak Wy myślicie .. co się z nimi stało ... ? życzę i, tego że gdzieś sobie żyją 6. Lubicie filmy oparte na prawdziwych wydarzeniach ? Jakie są wasze ulubione ?

na pewno umarli.
Lubię, szczególnie horrory, stają się wtedy straszniejsze ;).
Nie kojarzę nic :woot:
Krystian48
Krystian48
  16 sierpnia 2008
RexMundi
RexMundi: 1. oglądał ktoś te filmy ? Podobały się ?

Oglądałem.... w połowie usnąłem :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Oglądałam. To był NAJGORSZY, NAJNUDNIEJSZY I Z NAJBARDZIEJ BEZNADZIEJNĄ fabułą film jaki oglądałam w ciągu całego swojego życia. Więcej akcji jest w Plebani, albo w Klanie!

Dokładnie :tak:

RexMundi
RexMundi: 6. Lubicie filmy oparte na prawdziwych wydarzeniach ? Jakie są wasze ulubione ?

Tak. Olej lorenza

RexMundi
RexMundi: 3. czy przeraża was Ocean ? Morze ? Jezioro ? Woda ?

Nie przeraża ani trochę... wręcz Fascynuje :]
KaczorXG
KaczorXG
  16 sierpnia 2008

Po obejrzeniu 2 stwierdzam, że jest nieporównywalnie lepsza od 1ki ;)
2. [color=white]Od samego początku mogli wejść używając tego noża... przynajmniej po obejrzeniu jest to oczywiste :/
4. [color=white]Mi nie było smutno. Głupia, tyle kilosów.
:ssh:

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  16 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: to nie jest kwestia gustu to wyczucie smaku.

różnie to bywa.. chociażby Podziemny krąg.. w Europie hit. w Stanach.. taki se

wiec wyczucia smaku ma sie tak samo jak gust

Konto usunięte
Konto usunięte: Film albo jest do bani albo jest interesujący.

kwestia gustu :)

Konto usunięte
Konto usunięte: My nie jesteśmy zawodowymi krytykami oceniamy wg własnego gustu j.w mówiłeś

no bo tak jest

Konto usunięte
Konto usunięte: szybcy i wściekli

szajs :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Transformers c

szajs.. :tak:.. do momentu kiedy go nie obejrzałem .. osobiście mi sie podobał..dobrze zrobiony film

Konto usunięte
Konto usunięte: Film powinien uwodzić widza nie efektami specjalnymi ale grą aktorów.

i dobra gra aktorów nie zdziałą nic.. jesli fabuła jest do bani

Qbkens
Qbkens: Jezioro w ogóle mnie nie przeraża, za to morze tak :)

to tak jak ze mną :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Oglądałam. To był NAJGORSZY, NAJNUDNIEJSZY I Z NAJBARDZIEJ BEZNADZIEJNĄ fabułą film jaki oglądałam w ciągu całego swojego życia. Więcej akcji jest w Plebani, albo w Klanie!

twoje zdanie.. jak napisałem nie widziałem filmu..
ale osobiście nie wymagam od filmu .. by cały czas.. np. walczono z rekinem ..
siłą filmów jest to .. co sobie wyobrazi widz a nie to co zobaczy :woot: (wymyśłiłem)

Konto usunięte
Konto usunięte: nic nie mow :szok2::szok2: koncowa scena zayebista jak laska zanurza sie pod wode. wspanialy film jak dla mnie ;)

dzięki że zdradziałaś zakończenie :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: owszem smi3rc przez utopieinie starszna ale lepsza niz perspektywa zjedzenia przez rekina :)

e tam rekiny... to tylko taki stereotyp że rekiny jedzą ludzi

Konto usunięte
Konto usunięte: pewnie utoneli albo rekiny.

albo rekiny utonęły :lol:

Konto usunięte
Konto usunięte: 6. Lubimy. Najlepsze są wojenne. Ciężko mi powiedzieć jakie tytuły, nie pamiętam.

Misja Rekina ... na faktach.. bardzo dobry .. (wojenny)

Konto usunięte
Konto usunięte: Najgorsza chyba ze śmierci.. Nie móc wziąść oddechu. Nigdy bym tak nie chciała. Przeraża mni pustka na oceanie, nad morzem byłam tylko na brzegu, więc spokojnie,ale jakbym miała się znaleźć w miejscu, gdzie tylko woda i ja, wątpię żebym nie wpadła w panikę ;)

nom..ta myśl czy uczucie że woda zalewa Ci płuca... i zapadanie się w ciemność pod wodą.. blee.. straszna śmierć :and:

Krystian48
Krystian48: Nie przeraża ani trochę... wręcz Fascynuje :]

Fascynuje i owszem.. ale czy w tej fascynacji nie ma lęku.. przed tą.. naturą ?
...Ignorance is bliss...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  16 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Od samego początku mogli wejść używając tego noża... przynajmniej po obejrzeniu jest to oczywiste :/

no ba..że po obejrzeniu.. chociaz w poiłowie filmu myślałem o tym czy dało by się wbić nóż w kadłub .. tylko że nie wiedziałem czy to możliwe

Konto usunięte
Konto usunięte: Mi nie było smutno. Głupia, tyle kilosów.

nie próbowałbyś .. ?? czekał aż opadniesz z sił .. ipjdziesz na dno ..
...Ignorance is bliss...
Tyllisum
Tyllisum
  16 sierpnia 2008
RexMundi
RexMundi: i dobra gra aktorów nie zdziałą nic.. jesli fabuła jest do bani

Nie zgadzam się jak to mawiali nie ma małych ról są wielcy aktorzy.
Może byc kiepski scenariusz i flegmatyczna fabuła to jednak trzeba umieć robić swoje
pauline321
pauline321
  16 sierpnia 2008
RexMundi
RexMundi: dzięki że zdradziałaś zakończenie


nikt nie widzial :ssh
a co Ty nie ogladałes? :ziober2:

RexMundi
RexMundi: e tam rekiny... to tylko taki stereotyp że rekiny jedzą ludzi


ale ich szczatki jedza :C

RexMundi
RexMundi: albo rekiny utonęły


zle ulopzylam :crylol:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.