Asia15Slepus
Asia15Slepus
  15 sierpnia 2008 (pierwszy post)

Dzień dobry wieczór. :)

Zapewne z wielu z Was czyta różnego rodzaju książki, nie mam ku temu żądnych wątpliwości.
Lektura potrafi porządnie człowieka 'wciągnąć' ... zainteresować, etc, prawda. :)

Powiedźcie mi, to może trochę hm, dziwne pytanie, czy po przeczytaniu danej książki, która bardzo Was zainteresowała myślicie o niej, o losach bohaterów, które były w niej opisane, w jakiś sposób tęsknicie za nimi i jest Wam żal, że książka została skończona? :mrgreen::mrgreen: (coś nieskładnie :])

Czy utożsamiacie się z jakimś bohaterem książkowym?

Czy przeczytaliście w swoim życiu książkę, która pomogła Wam rozwiązać jakieś problemy, nauczyła Was czegoś itp? :)

No to tyle.
Dobranoc. :D

poetess
poetess
  15 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Powiedźcie mi, to może trochę hm, dziwne pytanie, czy po przeczytaniu danej książki, która bardzo Was zainteresowała myślicie o niej, o losach bohaterów, które były w niej opisane, w jakiś sposób tęsknicie za nimi i jest Wam żal, że książka została skończona? (coś nieskładnie :]) Czy utożsamiacie się z jakimś bohaterem książkowym?Czy przeczytaliście w swoim życiu książkę, która pomogła Wam rozwiązać jakieś problemy, nauczyła Was czegoś itp? :)

Bardzo duzo było takich książek, po ktorych, fikcja z rzeczywistościa zaczynala mi się mieszać, naprawde..ale to oczywiscie wielki plus.

Duzo ksiazek mnie czegos nauczylo, ale najbardziej w pamieci utkwila mi ksiazka Papuzinskiej -Wszystko jest mozliwe, wlasciwie każdemu polecam, przetasowuje ona ludzkie wartosci
pauline321
pauline321
  15 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Powiedźcie mi, to może trochę hm, dziwne pytanie, czy po przeczytaniu danej książki, która bardzo Was zainteresowała myślicie o niej, o losach bohaterów, które były w niej opisane, w jakiś sposób tęsknicie za nimi i jest Wam żal, że książka została skończona? :mrgreen: (coś nieskładnie :])


teraz tesknie za bohaterami harrego Pottera :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy przeczytaliście w swoim życiu książkę, która pomogła Wam rozwiązać jakieś problemy, nauczyła Was czegoś itp? :)


nie, rzadko kiedy ksiazki pomaga mi w rozwiazaniu problemów ;)
Tyllisum
Tyllisum
  15 sierpnia 2008

Czytałem biografie Gary;ego Gilmore pierwszego mordercy straconego w 1976 po przywróceniu kary śmierci.
Sam Gary domagal się wyroku mimo przewlekłego procesu i opóżnień wynikających z najrózniejszych wpływów ludzi którzy mimo wszystko żałowali jego duszy.
Sam portret zabójcy jest bardzo rozłożony i podobał mi się wątek miłosny w książce N.Millera który część tych intymnych listów zamieścił.
Odkrywamy człowieka skłonnego do zabójstwa jak i wrażliwego recydywiste który w osobliwy sposób wyrażał słowami to co czuję i myśli.
Skłonny do refleksji opisuje swą miłośc do NIcole i jego poświęcenie,by sprawiedliwości stało się zadość.Jego ostatnie słowa przed plutonem egzekucyjnym brzmiały: "Do dzieła"
Dużo myślałem o tym bohaterze książki jakże prawdziwym z resztą aczkolwiek nie żałowałem jego śmierci.
Ponieważ sam kat wyznawał zasadę oko za oko ząb za ząb. Tak więc był katem i stał się ofiarą.

Asia15Slepus
Asia15Slepus
  15 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nie, rzadko kiedy ksiazki pomaga mi w rozwiazaniu problemów ;)

Może czytałaś nieodpowiednie. :ziober2:

Przeczytał 'Siła umysłu / rozumu'. Nie pamiętam dokładnie tytułu niestety. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: teraz tesknie za bohaterami harrego Pottera

To wróć do nich! :D

Tak, uwielbiam książki z tej serii, świetne są, naprawdę. :)
Przeczytałam wszystkie prócz tej ostatniej. :>

Ale ja np nie mogę wracać do danej książki po raz drugi, o nie. :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Bardzo duzo było takich książek, po ktorych, fikcja z rzeczywistościa zaczynala mi się mieszać, naprawde..ale to oczywiscie wielki plus.

:D
Poniekąd świetne uczucie! :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Duzo ksiazek mnie czegos nauczylo, ale najbardziej w pamieci utkwila mi ksiazka Papuzinskiej -Wszystko jest mozliwe, wlasciwie każdemu polecam, przetasowuje ona ludzkie wartosci

A dziękuje, pewnie wypożyczę. :)
pauline321
pauline321
  15 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Może czytałaś nieodpowiednie. Przeczytał 'Siła umysłu / rozumu'. Nie pamiętam dokładnie tytułu niestety.


zobacze ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: To wróć do nich! :D Tak, uwielbiam książki z tej serii, świetne są, naprawdę. :) Przeczytałam wszystkie prócz tej ostatniej. :> Ale ja np nie mogę wracać do danej książki po raz drugi, o nie. :)


ja po kilka razy wracam :zakochany:
osttania juz 2 razy czytalam :)
Asia15Slepus
Asia15Slepus
  15 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ja po kilka razy wracam osttania juz 2 razy czytalam :)

wciągają cholery. :D
szybko się czyta.

a lubisz książki o seksie, morderstwach etc? :ziober2:

Czyli o prawdziwym życiu? :D

Konto usunięte
Konto usunięte: zobacze ;)

(:
pauline321
pauline321
  15 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: a lubisz książki o seksie, morderstwach etc? Czyli o prawdziwym życiu? :D


lubie :lol:
DelightfulDisaster
DelightfulDisaster
  15 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: tęsknicie za nimi i jest Wam żal, że książka została skończona?

Wiele, wiele.
Zawsze przywiązuje sie do bohaterów w jakiś irracjonalny sposób ;)
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy przeczytaliście w swoim życiu książkę, która pomogła Wam rozwiązać jakieś problemy, nauczyła Was czegoś itp? :)

Tak :tak:
Myśle że felietony Paula Coelho są dobra lekturą w zrozumieniu świata ;)
I też książka Kto zabrał mój ser
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy utożsamiacie się z jakimś bohaterem książkowym?

Niet
Asia15Slepus
Asia15Slepus
  15 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: lubie


to ja Ci polecę (że niby fajna jestem. :ninja: :D)

Wendeta, Bożyszcze tłumów i w ogóle WSZYSTKIE książki Jackie Collins.

Ku rwa, jak ona wciągają, dziewczyno,po chwili całkowicie popłynęłam w tamten świat.
bu cha cha. :D

Napisane dosłownie, prostym językiem, dosyć wulgarnym zresztą. :D
Ale fabuła świetna.
O. :ninja:
:D
ChybaKpisz
ChybaKpisz
  15 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Powiedźcie mi, to może trochę hm, dziwne pytanie, czy po przeczytaniu danej książki, która bardzo Was zainteresowała myślicie o niej, o losach bohaterów, które były w niej opisane, w jakiś sposób tęsknicie za nimi i jest Wam żal, że książka została skończona?

tak, czasem tak mam.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy utożsamiacie się z jakimś bohaterem książkowym?

nie. :nie:
DelightfulDisaster
DelightfulDisaster
  15 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Papuzinskiej -Wszystko jest mozliwe

O jesli warto to skorzystam, już gdzies mi się ten tytuł obił o uszy ;)
pauline321
pauline321
  15 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jackie Collins.


zapamietam jka wybiorw sie do bibiloteki :)
ok :ziober2:
Asia15Slepus
Asia15Slepus
  15 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak Myśle że felietony Paula Coelho są dobra lekturą w zrozumieniu świata ;) I też książka Kto zabrał mój ser

:)
Strasznie filozoficzne, czasami miałam problem w zrozumieniu tego, co chciał przekazać ... :)
Za głupia chyba jestem. :D
Ale 11 min przełknęłam. :D
Ciekawa książka.
Zahir także.
Jednakże żadna z nich w jakikolwiek sposób nie zmieniła mojego życia, poglądów, nastawienia, niczego. :>

Konto usunięte
Konto usunięte: Wiele, wiele. Zawsze przywiązuje sie do bohaterów w jakiś irracjonalny sposób ;)

ja również.
zwłaszcza do bohaterek, do silnych, niezależnych kobiet, które dostają do czego chcą i mogą mieć kogo tylko zechcą, ale nie chełbią się tym, nie obnoszą tylko idą po swoje i odnoszą sukcesy.
takie kobiety podziwiam
taka chciałabym być.
z takimi bohaterkami zawsze najbardziej się 'wiążę', fascynują mnie. :D
Asia15Slepus
Asia15Slepus
  15 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: zapamietam jka wybiorw sie do bibiloteki :) ok

no. :ziober2:

Zakochałam się w tym cholerstwie. :D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.