KamiQa
KamiQa
  7 sierpnia 2008 (pierwszy post)

Eric-Emmanuel Schmitt - francuski dramaturg, eseista i powieściopisarz.


Jego autorstwa jest piękna książka pt. "Oskar i Pani Róża" która wzruszyła i nadal wzrusza serca milionów ludzi.
Poza tym na jego koncie jest wiele więcej dzieł które wzruszają i dają do myślenia



O książkach Schmitta mówi się, że dają siłę i nadzieję, że mogą nawet zmienić czyjeś życie. A jeśli nawet nie zmienią, to sprawią, że może będziemy częściej się uśmiechać.
Agnieszka Wolny- Hamkało, "Gazeta Wyborcza"

*
Czytaliście jakaś z jego powieści?
*Jakie były wasze odczucia po przeczytaniu któregokolwiek z jego tekstów?
*Czy rzeczywiście jego książki i podejście w nich do problemów sprawiają że macie siłę do życia?

Pozdrawiam,
Kamila : )
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  7 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: *Czytaliście jakaś z jego powieści? *Jakie były wasze odczucia po przeczytaniu któregokolwiek z jego tekstów? *Czy rzeczywiście jego książki i podejście w nich do problemów sprawiają że macie siłę do życia?

nie czytałem żadnej z jego książek
...Ignorance is bliss...
baskas4
baskas4
  7 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: *Czytaliście jakaś z jego powieści?

idę go wypozyczyć ;)
jesli biblioteka będzie czynna
lolropsonlol
Posty: 6587 (po ~80 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 2
lolropsonlol
  7 sierpnia 2008

żadnej książki nie czytałem ;]

xXxKroplaRosyxXx
xXxKroplaRosyxXx
  7 sierpnia 2008
nie czytałam żadnego jego dzieła.
pauline321
pauline321
  7 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: *Czytaliście jakaś z jego powieści? *Jakie były wasze odczucia po przeczytaniu któregokolwiek z jego tekstów? *Czy rzeczywiście jego książki i podejście w nich do problemów sprawiają że macie siłę do życia?


czytałam oskara.
piękna ksiazka, zyciowa ;)
6exMadziaaxe9
6exMadziaaxe9
  7 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: *Czytaliście jakaś z jego powieści? *Jakie były wasze odczucia po przeczytaniu któregokolwiek z jego tekstów? *Czy rzeczywiście jego książki i podejście w nich do problemów sprawiają że macie siłę do życia?

tak czytałam "Oskar i Pani Róża "
książka piękna, wzruszająca wręcz :)
niestety czytałam tylko tę jedną książkę , ale na jej podstawie powiem że tak
KamiQa
KamiQa
  7 sierpnia 2008
RexMundi
RexMundi: nie czytałem żadnej z jego książek

lolropsonlol
lolropsonlol: żadnej książki nie czytałem ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: nie czytałam żadnego jego dzieła.


a więc jeśli nie czytaliście bo nikt wam go nie polecił, a czytać lubicie to polecam zbiór jego opowiadań pt "Opowieści o Niewidzialnym"
znajdziemy tam wspominaną wcześniej opowieść Oskar i pani Róża , Pan Ibrahim i kwiaty Koranu oraz Dziecko Noego.
wszytkie te powieści mają na swój sposób charater religijny, ale nie ma na celu przekonywania nas do żydów czy katolików.

gorąco polecam wam tego autora. i nie wierze w to że tak wiele z was nie czytało chociażby Oskara i Pani Róży :)
GreenPrincess92
GreenPrincess92
  7 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: *Czytaliście jakaś z jego powieści?

nie :nie:
Rosiczka00
Rosiczka00
  7 sierpnia 2008

czytałam Oskar i Pani Róża i Kiedy byłem dziełem sztuki.

chyba tyle ... ;)

KamiQa
KamiQa
  7 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: chyba tyle ... ;)

i jak wrażenia? :)
poetess
poetess
  7 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czytaliście jakaś z jego powieści? *Jakie były wasze odczucia po przeczytaniu któregokolwiek z jego tekstów? *Czy rzeczywiście jego książki i podejście w nich do problemów sprawiają że macie siłę do życia?

-Jedynie Oskar i Pani Róża
-Kiedys Oskar i Pani Róza to byla jedna z moich ulubionych książek o takiej tematyce, ale kilka miesiecy temu odkrylam ksiązka o niebo lepszą o podobnej tematyce, dlugosci i charakterze, otoz Magda Papuzinśka- Wszystko jest mozliwe. Gennialna książka, bliższa mojego sercu od powiesci Schmita.
- Cieżko mi to stwierdzić jednoznaczenie po przeczytaniu jednej ksiązki, ale Oskar i Pani Róża na pewno jakieś tam "moce" ma. ;)
jaggoda92
jaggoda92
  8 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czytaliście jakaś z jego powieści? *Jakie były wasze odczucia po przeczytaniu któregokolwiek z jego tekstów? *Czy rzeczywiście jego książki i podejście w nich do problemów sprawiają że macie siłę do życia?


- Tak i uważam, ze to znakomity pisarz. "Pan Ibrachim i kwiaty Koranu" najlepsze.
- Świetne. Wzruszenie i napady śnmiechu. Dobra mieszanka. Pisarz zawsze daje "szokujący" początek, który przyciąga uwagę. Wystarszy spojrzeć na "kwiaty Koranu"- "mając 12 lat, rozbiłem skarbonkę i poszedłem na dziwy (w oryginale dziwfffki")"
- Tak. Jest mi radośnie, ze nie mam raka, albo ze mam rodziców. Nie smucę się.
jaggoda92
jaggoda92
  8 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Kiedy byłem dziełem sztuki.

Tez czytałam. Nie zrobiło na mnie piorunującego wrażenia.
ChybaKpisz
ChybaKpisz
  8 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: *Czytaliście jakaś z jego powieści? *Jakie były wasze odczucia po przeczytaniu któregokolwiek z jego tekstów? *Czy rzeczywiście jego książki i podejście w nich do problemów sprawiają że macie siłę do życia?

*Oskar i Pani Róża.
*Mało się nie popłakałam.. bardzo mi sie spodobała ta książka. Mimo że jest dość krótka, nie potrzeba do niej nic więcej i żadnych wyjaśnień.
*Jak na razie to przeczytałam jedną książkę i na jej podstawie nie mogę stwierdzić, że dodała mi jako tako sił, ale na pewno po jej przeczytaniu coś sobie przemyślałam i zmieniłam swój stosunek do pewnych spraw.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.