JuLiTeK
JuLiTeK
  23 lipca 2008 (pierwszy post)
Cześć!
Byłabym bardzo wdzięczna, gdyby ktoś zaproponował mi tytuł, jakiejś naprawdę ciekawej książki, która wciąga. ;d
Byleby nie była to fantastyka.
Z góry dziękuję.

Pozdrawiam,
Juljan.
dnmMili
dnmMili
  23 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte:

pamiętnik schizofreniczki
moh3rka
moh3rka
  24 lipca 2008

problem w tym, ze zawsze zapominam autorów. :and:

'Duze dziewczynki nie placzą'
opowiada o kobiecie, ktora zrobila kariere w filmie reklamowej, ale jest gruba.
pewien naukowiec wymysla tabletke od ktorej sie chudnie bez zbednego wysiłku i diety.

'My z poprawczaka' Orfeusz Nowakowski.
wulgarna, nawet bardzo.
opowiada o imprezach, narkotykach, alkoholu, seksie.

'Cpun'
Glównymi bohaterami jest dwojka czternastoletnich ludzi, którzy uciekli z domu.
żeby jakos zyc dziewczyna musiala zacząc oddawac sie za pieniadze, a chlopak krasc.

martuskalks
martuskalks
  24 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Byłabym bardzo wdzięczna, gdyby ktoś zaproponował mi tytuł, jakiejś naprawdę ciekawej książki, która wciąga. ;d

3 oblicza śmierci - Petersona
Druga Szansa - Cobena
notmyproblem1
notmyproblem1
  24 lipca 2008

"Cień wiatru"

Fajna :)

xxTwojeMarzenie
xxTwojeMarzenie
  24 lipca 2008

Mario Puzo-Ojciec Chrzestny

kaja1malutka
kaja1malutka
  24 lipca 2008

V.C. Andrews - Na imie mi Rain, Uderzenie gromu, W oku cyklonu, w blasku teczy
Cykl 4 ksiazek... bardzo ciekawa historia :)

WaszVitoCorleone
WaszVitoCorleone
  24 lipca 2008
M. Puzo "Głupcy umierają"

Barwna saga obyczajowa, która mówi wiele o miłości i seksie, o relacjach między kobietą a mężczyzną, a także o ciemnych stronach ludzkiej duszy - korupcji, zdradzie, żądzy władzy, bogactwa i sławy. Środowisko zawodowych graczy, pisarzy, wydawców, a także hollywoodzkich filmowców: aktorów, reżyserów i producentów. Akcja książki przenosi się nieustannie pomiędzy Las Vagas, Nowym Jorkiem a słoneczną Kalifornią.
John Merlyn - bohater narrator, nałogowy gracz, pisarz, scenarzysta filmowy, wierny mąż, który bez poczucia winy kocha także inną kobietę. To wyznanie człowieka, który zrozumiał, że życie jest największą wartością, a śmierć przyjaciół i bliskich epizodem, nad którym można przejść do porządku dziennego. Inne barwne postacie to:
Osano - pełen uroku osobistego sławny pisarz, uwielbiający zarazem kochać i obrażać kobiety.
Cully Cross - cwaniak, zaufany człowiek cynicznego szefa kasyna Xanadu, Gronevelta.
Janelle Lambert - piękna biseksualna aktorka, która próbuje zrobić karierę w Hollywood.

I kilka cytatów:
"Nigdy nie traktuj kobiety zbyt dobrze. Kobiety trzymają się ochlaptusów, ku......., szulerów i brutali. Nie mogą wytrzymać ze słodziutkim, milusim facetem. A wiesz dlaczego? Nudzą się. Nie chcą być szczęśliwe. To nudne."

"Oto ku.... Zajmij się nim. Bez kłótni. Nieważne, czy mnie kochasz. Nieważne jedzenie. Nieważne zwiedzanie. Nieważna drzemka później, nie teraz, wieczorem, jutro, dzień po świętach. Teraz. Szybka obsługa w wielu wariantach. Wielcy Szu muszą mieć wszystko cycuś - glancuś."

"Kobiety to inna sprawa. One są w posiadaniu wielkiej tajemnicy. Nie traktują miłości poważnie, nigdy tego nie robiły."

"Kochanie kogoś oznacza, że druga osoba stanowi centralny punkt twojego życia. Kiedy to się zmienia, to już nie jest miłość. To coś innego. Może coś lepszego, bardziej praktycznego. W gruncie rzeczy miłość jest nieuczciwym, niestabilnym i paranoicznym związkiem. Mężczyźni są gorsi od kobiet. Kobieta może pieprzyć się setki razy i mogłaby to robić na okrągło. Pierwszy krok w dół jest wtedy, kiedy nie chce się pieprzyć, kiedy ty masz na to ochotę. Słuchaj, nie ma wymówek. Nieważne bóle głowy, bez picu. Kiedy cizia roluje cię w łóżku, to oznacza koniec. Zacznij szukać wsparcia z zewnątrz. Nie przyjmuj wymówek. No chyba, że ma 40 szwów na ci.pie i właśnie wywozi ją karetka."

" Dzisiaj faceci są do dupy. Mówią do swoich panienek: jasne, możesz się pieprzyć z każdym i tak będę cię kochał. Gówniarze. Słuchaj: każdy facet, który wie, że cizia będzie sie pieprzyć z nieznajomym, myśli o niej jak o wywłoce."

I tradycyjnie M. Puzo "Ojciec Chrzestny"
Opowieść o honorze i nienawiści, szacunku i pogardzie, miłości i śmierci. To moja osobista opowieść przedstawiona przez amerykańskiego prozaika Mario Puzo. Opowiada o mojej historii, historii Don Vito Corleone, Ojca Chrzestnego jednej z sześciu nowojorskich rodzin mafijnych. Tyran i szantażysta, a zarazem człowiek honoru, sprawuje rządy żelazną ręką. Jego decyzje mają charakter ostateczny. Wśród wrogów wzbudza respekt i strach, wśród przyjaciół - zasłużony, choć nie całkiem bezinteresowny szacunek. Kiedy odmawiam uczestnictwa w nowym interesie - handlu narkotykami wchodzę w ostry, krwawy konflikt z Cosą Nostrą.

I kilka cytatów:
"Nazorine zerknął na nią przenikliwie. To była "gorąca sztuka", ta jego córka. Widział, jak ocierała się zaokrąglonymi pośladkami o przód Enza, kiedy pomocnik piekarski przeciskał się za nią, aby napełnić koszyki na kontuarze gorącymi bochenkami z pieca. Gorący bochenek tego młodego nicponia znajdzie się w jej piecu - myślał lubieżnie Nazorine - jeżeli nie poczyni się odpowiednich kroków. Enza trzeba zatrzymać w Ameryce i zrobić amerykańskim obywatelem. A był tylko jeden człowiek, który mógł załatwić taką sprawę. Ojciec Chrzestny. Don Corleone."

"Mój Boże - chichotała Sandra - jakem pierwszy raz zobaczyła ten drąg Sonny'ego i zdałam sobie sprawę, że mi go wsadzi, zaczęłam się drzeć, jakby mnie mordowali. Po pierwszym roku miałam wszystko w środku rozklejone jak makaron po godzinie gotowania. Kiedy dowiedziałam się, że posuwa inne dziewczyny poleciałam do kościoła i zapaliłam świeczkę."

"Nigdy nie otoczyłeś się prawdziwymi przyjaciółmi. Bądź co bądź chroniła cię policja, istniały sądy, tobie i twoim nie mogło stać się nic złego. Nie potrzebowałeś dona Corleone. W porządku. Moje uczucia były zranione, ale nie jestem człowiekiem, który narzucałby swoją przyjaźń tym, którzy jej nie cenią... tym, którzy uważają, że niewiele się liczę. - Don przerwał i uśmiechnął się do przedsiębiorcy pogrzebowego uprzejmym, ironicznym uśmiechem. - A teraz przychodzisz do mnie i powiadasz: donie Corleone, proszę o sprawiedliwość. I nie prosisz z uszanowaniem. Nie ofiarujesz mi swej przyjaźni."

"Szalałem za tą dzi.... Największa gwiazda w Hollywood. Wyglądała jak anioł. A wiesz, co ona robi po nakręceniu filmu? Jeżeli charakteryzator wykonał dobrą robotę z jej twarzą, pozwalała mu się zerżnąć. Jeżeli operator postarał się, żeby wyglądała dobrze, sprowadza go do garderoby i kładzie się z nim. Z każdym. Używa swojego ciała tak jak drobnych z kieszeni na napiwki. Ku... przeznaczona dla diabła."

"Pozwoliłeś, żeby kobiety dyktowały ci, co masz robić, a one nie mają pojęcia o tym świecie, chociaż z pewnością będą świetnymi, kiedy my mężczyźni będziemy smażyć się w piekle."

"Nie lubię rozlewu krwi. Jestem biznesmenem, a krew kosztuje za dużo pieniędzy."

"Pańskie dobre serce w okazywaniu pomocy tej biednej wdowie zawstydziło mnie i chcę pokazać, że i ja też mam jakieś chrześcijańskie miłosierdzie. jej czynsz pozostanie taki, jaki był. Wszyscy zainteresowani łagodnie odegrali tę komedię. Vito nalewał wina, wołał o ciastka, ściskał dłoń pana Roberto i wychwalał jego gorące serce. Roberto wzdychał i mówił, że zawarcie znajomości z człowiekiem takim jak Vito Corleone przywróciło mu wiarę w ludzką naturę."

"Barzini nie żyje. Phillip Tattaglia tak samo. Chcę dzisiaj wyrównać wszystkie rachunki rodzinne. Więc nie mów mi, że jesteś niewinny. Byłoby dla ciebie lepiej, gdybyś przyznał się co zrobiłeś."
notmyproblem1
notmyproblem1
  24 lipca 2008

@kaja1malutka:

Ale mnie się ten av podoba, noo.. :and:

sheeppy
sheeppy
  24 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale mnie się ten av podoba, noo..

to jest av zadziory18, przez nią zrobiony! :martuska:
iwona19TE
iwona19TE
  24 lipca 2008

"Dymy nad birkenau" Szmaglewska
Jesli cie interesuje taka tematyka

Aya1991
Aya1991
  25 lipca 2008

Jesli lubisz ksiazki ktore takze douczaja co do kultury danego kraju to polecam : Kwiat Sniegu i tajemniczy wachlarz. Opowiadajacy o prawdziwej przyjazni na dobre i na zle

Wioolcia005
Wioolcia005
  25 lipca 2008

Alex Kava ostatnio czytalam jej "FALSZYWY KROK".Jej ksiazki wciagaja,przy opracowywaniu stawia na fakty.Polecam o ile lubisz kryminaly-dosc brutalne

zadziora18
zadziora18
  25 lipca 2008
Wszystkie książki Daniel Steel, ona pisze z myślą o nas kobietach. Znudzonych kobietach [ w pracy np.] przeczytałam tylko 2 jej książki, ale jestem pewna, że wszystkie tak samo wciągają :)
Możesz też poczytać coś Joanny Chmielewskiej. Np. " Ostatnie zdanie nieboszczyka", "Czesio" ja lubię się pośmiać :) Książki Chmielewskiej z początku są trudne. Ciągną się i ciągną są aż wręcz nudne, ale ku zbliżaniu się do środka książka zaczyna być coraz ciekawsza :) Niestety "Studnia przodków" czy coś takiego- nie dotrwałam. Byłam już w połowie, a dalej była nudna. Odłożyłam ją 2lata temu i tak leży :mrgreen:
kislu
kislu
  25 lipca 2008

Franz Kafka - Proces
Kurt Vonnegut - Rzeźnia nr 5
Gabriel Garcia Marquez - Sto lat samotności
Joseph Heller - Paragraf 22

6exMadziaaxe9
6exMadziaaxe9
  25 lipca 2008

Paulo Coelho "Brida"

"Opowieść o Bridzie, młodej irlandzkiej dziewczynie, i o jej duchowych poszukiwaniach. Na swej drodze Brida spotyka mędrca, który uczy ją, jak radzić sobie z lękami i własnym cieniem oraz kobietę, która wprowadza ją w arkana magii. Żadne z nich nie ma najmniejszych wątpliwości, że dziewczyna ma dar, ale tylko od niej zależy, jak go wykorzysta. Musi wybrać między uczuciem a pragnieniem przemiany. Musi odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytania.Wzruszająca opowieść o miłości i tęsknocie za Drugą Połową" POLECAM:)
Robin Cook- Mózg
Kolejna powieść mistrza thrillera medycznego.

U młodychpacjentek wielkiego nowojorskiego centrum medyczno-badawczegoniespodziewanie występują objawy zaburzeń funkcji ośrodków nerwowych.Sedna zagadki usiłuje dociec dwoje zdolnych lekarzy radiologów - MartinPhilips i Denise Sanger. Nie bacząc na niebezpieczeństwa wkraczają wświat ludzi, którzy dla osiągnięcia postępu w medycynie nie cofną sięprzed najbardziej niewyobrażalną zbrodnią.

""Mózg" to książka zarówno opowiadająca o wykorzystywaniu cybernetyki wmedycynie, ale również o bezwzględnych naukowcach, którzy nie cofną sięprzed niczym aby zrealizowac swoje projekty badawcze. Skłonni sazaryzykowac nawet zycie niewnnych osób, aby zrewolucjonwac postęp w medycynie. A wszystko to dzieje sie za zgoda rządu. Czy warto poswiecic zycie niewinnych osób w celach badawczych?. Polecam tę ksiażkę"

a oprócz tego coś Stephena Kinga bądz Mastertona :mrgreen:.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.