NetusiaKay92x
NetusiaKay92x
  18 lipca 2008 (pierwszy post)

Żeby było miło, to sobie trochę podyskutujemy na mój ulubiony temat :mrgreen::mrgreen:

My, dzieci z dworca ZOO (niem. Wir Kinder vom Bahnhof Zoo) wyd. niem. 1978, wydania polskie 1987, 1997. Książka dokumentalna, tekst spisany z zapisu magnetofonowego z rozmów z Christiane F. (właśc. Christiane Vera Felscherinow, ur. 1962), młodą narkomanką z Berlina Zachodniego. Autorami tekstu są Kai Hermann i Horst Rieck, dziennikarze niemieckiego ?Sterna?. Zawiera również dokumentalne fotografie w tym portrety osób znajomych Christiane. Rozmowy z Christiane trwały około dwa miesiące.

Opisywane wydarzenia miały miejsce w latach 1975-1977 podczas narastającej fali narkomanii wśród młodzieży w wieku 13+ lat w Berlinie Zachodnim, natomiast tytułowy Dworzec Zoo to miejsce gdzie Christiane i wiele osób z jej otoczenia oczekiwało na "klientów". Prostytucja była dla tych młodych ludzi podstawowym sposobem zdobywania środków na codzienną dawkę narkotyku. Dworzec stanowił też miejsce spotkań i wymiany działek heroiny.

Opowieść dziewczyny przeplatają relacje jej matki a także kierownika klubu spotkań dla młodzieży Haus der Mitte.

Christiane miała 12 lat gdy zaczęła palić haszysz, opowiada też o próbie z LSD. Niedługi czas potem w otoczeniu popularnej dyskoteki Sound miała pierwszy kontakt z heroiną. Relacja Christiane pokazuje do jakich poświęceń i czynów (prostytucja i kradzieże) zdolni są ludzie uzależnieni fizycznie od narkotyku, aby zdobyć pieniądze na kolejną "działkę". Christiane wielokrotnie przechodziła odwyk i wracała do nałogu nie widząc dróg wyjścia ze świata narkomanów w którym przywykła żyć. Ostatecznie została przez matkę wywieziona z Berlina do rodziny w okolicach Hamburga, gdzie zaczęła nowe życie bez heroiny.

Na podstawie książki nakręcono w Niemczech film fabularny w 1981 roku.

Q1:Czytaliście tą książkę ?
Q2:Jakie wrażenia na was wywarła ?
Q3:Oglądaliście film ?
Q4:Jeśli tak, to jak wam się podobała?

~~~~~~


"Pamiętnik Narkomanki" - Barbara Rosiek
Książka opowiada o autentycznych przeżyciach jego autorki, Barbary Rosiek. Doskonale opisuje cały mechanizm uzależnienia i leczenia: od pierwszego wzięcia narkotyku do całkowitego wyleczenia, chociaż może o całkowitym wyleczeniu mówić nie powinniśmy. Ukazuje lata kłamstw i przestępstw, bo nie ma chyba rzeczy, której nie zrobiłby narkoman na głodzie, walki i ponownych upadków. Pobyty w szpitalach psychiatrycznych, na odtruciu, w więzieniu, i pierwsze kroki po odzyskaniu wolności kierowane do "chaty" - po narkotyki.

Q1:Czytaliście tą książkę ?
Q2:Jakie wrażenia na was wywarła


~~~~~~

Jest jeszcze wiele książek opisujących temat narkotyków. Mnie osobiście bardzo to interesuje. Znacie może jakieś ciekawe pozycje, które powinien przeczytać każdy nastolatek ? :)

Namęczyłam się przy tym, więc licze, że rozpocznie się ciekawa dyskusja ! :mrgreen::mrgreen:

heo
heo
  18 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Q1:Czytaliście tą książkę ?

tak

Konto usunięte
Konto usunięte: Q2:Jakie wrażenia na was wywarła ?

miałem z 13 lat jak ją czytałem
Miałem ochotę zaćpać..

Konto usunięte
Konto usunięte: Q3:Oglądaliście film ?

Nie

Konto usunięte
Konto usunięte: Q1:Czytaliście tą książkę ?

nie
NetusiaKay92x
NetusiaKay92x
  18 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Miałem ochotę zaćpać..

Też miałam ochote :D
YeoopA3
YeoopA3
  18 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: My, dzieci z dworca ZOO

uwielbiam.

Konto usunięte
Konto usunięte: Q1:Czytaliście tą książkę ?

Tak.

Konto usunięte
Konto usunięte: Q2:Jakie wrażenia na was wywarła ?

Nie umiem się wyrazić. Nie ma takich słów. Ogromne + wielkie + duże.

Konto usunięte
Konto usunięte: Q3:Oglądaliście film ? Q4:Jeśli tak, to jak wam się podobała?

:nie:

Konto usunięte
Konto usunięte: Q1:Czytaliście tą książkę ? Q2:Jakie wrażenia na was wywarła

:nie:
To mnie akurat nie wciągneło.
absinthee
absinthee
  18 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czytaliście tą książkę ?

jakis czas temu,tak.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie wrażenia na was wywarła ?

nie mogę powiedzieć,ze mnie nie zszokowała bo zaszokowała zresztą byłam młodsza i też inaczej to odebrałam.Podobała mi się.Jak chyba kazdej nastolatce. W ksiazkach o takich powiedzmy 'pół tematach tabu' narkotykach ,alkoholu, niebezpiecznym seksie jest coś fascynującego tym bardziej gdy opisuje to człowek,który przezył to na własnej skórze.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czytaliście tą książkę ?

Jak wyzej. Moja opinia jest taka sama.
NetusiaKay92x
NetusiaKay92x
  18 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie umiem się wyrazić. Nie ma takich słów. Ogromne + wielkie + duże.

Dokładnie ;))

Konto usunięte
Konto usunięte: To mnie akurat nie wciągneło.

Mnie też :mrgreen:
Kasiulka05
Posty: 4749 (po ~85 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Kasiulka05
  18 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Q1:Czytaliście tą książkę ? Q2:Jakie wrażenia na was wywarła ? Q3:Oglądaliście film ?

`tak
`zszokowała i wogóle nie wiem jak to opisać.
`nie

Konto usunięte
Konto usunięte: Q1:Czytaliście tą książkę ? Q2:Jakie wrażenia na was wywarła

`tak
`średnie
.
.jedyne co możesz zrobić teraz to jarać się moją zajebistością.
.
xXxKroplaRosyxXx
xXxKroplaRosyxXx
  18 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: "Pamiętnik Narkomanki" - Barbara Rosiek Książka opowiada o autentycznych przeżyciach jego autorki, Barbary Rosiek. Doskonale opisuje cały mechanizm uzależnienia i leczenia: od pierwszego wzięcia narkotyku do całkowitego wyleczenia, chociaż może o całkowitym wyleczeniu mówić nie powinniśmy. Ukazuje lata kłamstw i przestępstw, bo nie ma chyba rzeczy, której nie zrobiłby narkoman na głodzie, walki i ponownych upadków. Pobyty w szpitalach psychiatrycznych, na odtruciu, w więzieniu, i pierwsze kroki po odzyskaniu wolności kierowane do "chaty" - po narkotyki. Q1:Czytaliście tą książkę ? Q2:Jakie wrażenia na was wywarła


1. czytałam.
2. ogólnie to czytałam lepsze książki. ale najgorsza nie była.
sweeteen
sweeteen
  18 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Q1:Czytaliście tą książkę ? Q2:Jakie wrażenia na was wywarła ? Q3:Oglądaliście film ?

`czytałam
`polknęłam w 2 dni, rewelacyjna ksiazka :tak:
`nie ogladalam

Konto usunięte
Konto usunięte: Znacie może jakieś ciekawe pozycje, które powinien przeczytać każdy nastolatek ? :)

nie o narkotykach ale niechcianej ciąży .
"Bez odwrotu" Jana Frey .
fantastyczna książka, bo mimo przesłania naprawdę opowiada wspaniałą historię nastoletniej dziewczyny. można się wzruszyć :-)
666kamilka666
666kamilka666
  18 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Q1:Czytaliście tą książkę ? Q3:Oglądaliście film ? ~~~~~~

Nie, ale słyszałam, że bardzo interesująca...
Też nie.
Dragonnn
Dragonnn
  18 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Q1:Czytaliście tą książkę ? Q2:Jakie wrażenia na was wywarła ? Q3:Oglądaliście film ? Q4:Jeśli tak, to jak wam się podobała?

1. Nie :)
2. No coz. Ludzi zaczynaja cpac gdy maja przewaznie problemy w rodzinie albo przez to ze zle rodzice ich wychowaja.
3. Nie
4. Nie ogladalem wiec raczej nie opisze ci :D
heo
heo
  18 lipca 2008
Dragonnn
Dragonnn: 2. No coz. Ludzi zaczynaja cpac gdy maja przewaznie problemy w rodzinie albo przez to ze zle rodzice ich wychowaja.

czasem to nie wynika z tego.
Często z problemów emocjonalnych i niemożności poradzenia sobie z nimi (tło - lżejsza choroba psychiczna)
Także inne czynniki, brak sensu w życiu, brak akceptacji w środowisku, czy głupia nieszczęśliwa miłość która może do tego prowadzić.
DariaMaBana
DariaMaBana
  18 lipca 2008

z tego co pamiętam ta książka była już polecana :tak:
i pamiętnik narkomanki też.

Dragonnn
Dragonnn
  18 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Często z problemów emocjonalnych i niemożności poradzenia sobie z nimi

no i 90 % z tego wlasnie ze albo bieda w rodzinie, albo czesto problemy z rodzicami

Konto usunięte
Konto usunięte: brak sensu w życiu, brak akceptacji w środowisku,

tez sie z tym zgadzam

Konto usunięte
Konto usunięte: czy głupia nieszczęśliwa miłość która może do tego prowadzić.

z takim czyms jeszcze sie nie spotkalem. Czesto spotykam sie z takimi osobami co maja problemy w rodzinie albo brak sensu w zyciu
lolropsonlol
Posty: 6587 (po ~80 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 2
lolropsonlol
  18 lipca 2008

ani jednej ani drugiej nie czytałem

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.