margotka
margotka
  15 lipca 2008 (pierwszy post)

jak powszechnie wiadomo słowo "kultura" jest niedookreślone... teoretycy kultury wnoszą, że obecnie jest ok. 600 definicji tego słowa i każdy rozumie je inaczej...

podobnie, jest ze słowem "cywilizacja"..

chciałabym się dowiedzieć, czym dla was jest kultura i jak ją rozumiecie?

czy jest to tylko zbiór manier, a może całość obyczajów...a może realizacja ludzkich zamierzeń i pomysłów?

79AsonUnique79
Posty: 3282 (po ~113 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 1
79AsonUnique79
  15 lipca 2008
margotka
margotka: a może całość obyczajów...a może realizacja ludzkich zamierzeń i pomysłów?

.... całość obyczajów połączona z ludzkimi zamierzeniami i pomysłami ...

I`m Not Trying To Save HipHop,I`m Trying To Save My Son From OnomatoPeja....the Saga Continues .....http://www.youtube.com/watch?v=sBFx74laoGc

egzekutor90gol
egzekutor90gol
  15 lipca 2008
margotka
margotka: chciałabym się dowiedzieć, czym dla was jest kultura i jak ją rozumiecie?


dla mnie kultura to pomysł, wykonanie i efekty
OrdinaryGirl69
OrdinaryGirl69
  15 lipca 2008
dla mnie kultura to jest prawie wszystko, od teatrów kin, muzeów, obyczajów, cywilizacji po zachowanie, gotowanie, styl życia i bycia.
jakuh
jakuh
  15 lipca 2008
margotka
margotka: Czym jest kultura?

Świetne pytanie. Moja nauczycielka od historii przez dwa tygodnie zaczynała odpytywanie klasy od tego pytania - ale my niestety musieliśmy je regułkowo/książkowo wyrecytować.
LittleFuckingLady
LittleFuckingLady
  15 lipca 2008
margotka
margotka: chciałabym się dowiedzieć, czym dla was jest kultura i jak ją rozumiecie?

kultura duchowa, czyli odczuwam ją duchem to dla mnie muzyka, teatr, książki :)
kultura słowa czyli to dla mnie słowa które nie obrażają nikogo, są kulturalne :lol:
kultura fyziczna czyli tu już chodzi o dobre maniery i zachowanie.
lolropsonlol
Posty: 6587 (po ~80 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 2
lolropsonlol
  15 lipca 2008

kultura - jest to sposób zachowywania się i zwyczaje ludzi w poszczególnych regionach

razotka
razotka
  15 lipca 2008

jak dla mnie kultur ma dwa znaczenia:
1. Dobre maniery, czyli przyzwoite zachowanie się w towarzystwie, miejscu publicznym w konkretnej sytuacji> Używanie słów "dziękuję" ; "przepraszam" ; "proszę".
Oraz zachowanie dystansu do pewnych kewstii i nie dopuszczenie do wyładowaniu swich emocji na kimś/czymś.
2. Zbiór tradycji, historii o danym państwie/narodzie, języki, stroje narodowe.

honey
honey
  15 lipca 2008
margotka
margotka: chciałabym się dowiedzieć, czym dla was jest kultura i jak ją rozumiecie?

kultura - umiejętność zachowywania , sposób wyslawiania, 'obycie' w towarzystwie :).
najgorszy
najgorszy
  15 lipca 2008
margotka
margotka: czym dla was jest kultura i jak ją rozumiecie?

dorobek twórczości ludzkiej, kultura to np. krzesło :-\
pauline321
pauline321
  15 lipca 2008
margotka
margotka: chciałabym się dowiedzieć, czym dla was jest kultura i jak ją rozumiecie?


ogol tych wszytskich dziedzin typu sztuka, taniec, muzyka.
moshic
moshic
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: kultura fyziczna czyli tu już chodzi o dobre maniery i zachowanie.


osobista ... "kultura fizyczna" kojarzy sie predzej z silownia :ziober2:

a dla mnie kultura to zbior dziel z wszystkich dziedzin sztuki ktore zapisaly sie na kartach historii ;]
foccowme
foccowme
  15 lipca 2008

wszystko co Nas otacza i jest ogólnodostępne jest kulturą , rzeczy materialne sa dorobkiem ludzkim , z którego korzystają tez inni więc jak najbardziej jest zaliczane do dorobku kulturalnego , tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie są zaliczane do kultury, sztuka w każdym tego słowa znaczeniu jest kulturą, człowiek sam w sobie jest w mniejszym lub większym stopniu kulturalny i tworzy systemy kulturalne tu mam na myśli subkultury, które także w jakimś stopniu przyczyniają się do rozwoju i unowoczesniania , szerzenia znaczenia "kultury"

scofieldowski
scofieldowski
  15 lipca 2008

oj to jest bardzo szeroki termin, tak samo jest to wszystko czym reprezentujemy swoja osobe jak i wszystko to co nas otacza (obrazy itd)

Sztajmex
Sztajmex
  16 lipca 2008
margotka
margotka: Czym jest kultura?

Wszystkim tym co było i jest, stworzone przez człowieka.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.